Pokój i dobro!
Jeśli czegoś szukasz na stronie, to wpisz poniżej
Wyszukiwarka

Aktualności

Start > aktualności  > Nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej

21 i 22 października 2017 r. naszą parafię nawiedziła figura Matki Bożej Fatimskiej.

W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę objawień Maryi w Fatimie. Z tej racji w sobotnie popołudnie – o 17.30 – przybyła do nas z Lubajn, z międzydekanalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, figura Maryi; powitał Ją o. Robert Wołyniec, proboszcz, przy budynku byłej mleczarni na ul. Jaracza. Stamtąd niesiona była do kościoła. Tutaj nastąpiły powitania (między innymi dzieci w strojach krakowskich). Figurze towarzyszył kustosz Sanktuarium z Lubajn, ks. Wiesław Kaniuga. Tego wieczoru kościół zapełnił się wiernymi.

O godz. 18.00 odprawiona została Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, a o 21.00 Apel Jasnogórski; pierwszy dzień nawiedzenia zakończył się czuwaniem, które trwało do godz. 22.00.

W niedzielę (poza zwykłym porządkiem Mszy św.) po wieczornej Eucharystii odprawiono nabożeństwo różańcowe, po którym o. Robert zawierzył Matce Bożej całą parafię. Po pożegnaniu figura powróciła do Lubajn.

Wszystkim dziękujemy za udział w nabożeństwach związanych z nawiedzeniem. Szczególną wdzięczność należy skierować do pań, które dekorowały samochód przewożący figurę.

 618 wszystkich,  1 dziś

Brak komentarzy

Skomentuj