Pokój i dobro!
Jeśli czegoś szukasz na stronie, to wpisz poniżej
Wyszukiwarka

Aktualności

Start > aktualności  > Festyn Parafialny 2018

W niedzielę 23 września 2018 r. przy naszym kościele w godzinach od 14:00 do 18:00 odbywał się trzeci już Festyn Parafialny. Pogoda tego dnia nie była najlepsza – choć z ciemnego nieba nie padał deszcze, to jednak było chłodno i pewnie to powstrzymało część parafian przed przyjściem na festyn. Jednak chętnych, by wziąć udział w przygotowanych zabawach, atrakcjach, a przede wszystkim zjeść różne smakołyki – nie zabrakło.

Festyn to na pierwszym miejscu czas dla dzieci i rodzin – najwięcej było więc gier i zabaw dla najmłodszych, był konkurs plastyczny, loteria fantowa, ogromne dmuchane zjeżdżalnie, pokazy służb mundurowych, malowanie twarzy. Oczywiście i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie – choćby pyszny bigos (przygotowany przez niezastąpione parafianki!), kiełbaski, a potem znakomite ciasta domowego (parafialnego) wypieku. Kolejnym punktem programu po kulinarnych fantazjach była możliwość zbadania cukru i ciśnienia… Uczestnicy festyny mogli też zapoznać się z tematyką ofiarowania szpiku dzięki obecności przedstawicieli Fundacji DKMS.

Od strony muzycznej festyn poprowadził zespół Gospel Singers z Iławy.

Wśród przybyłych nie zabrakło też szanownych gości, a więc pana Burmistrza Czesława Najmowicza, który objął też patronat nad Festynem, Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Tadeusza Bery oraz pani Senator Bogusławy Orzechowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizowaniu i przeprowadzeniu III Festynu Parafialnego – p. Burmistrzowi Czesławowi Najmowiczowi, pracownikom Urzędu Miasta, p. Julianowi Pawłowskiemu – Dyrektorowi Centrum Kultury w Ostródzie, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, wszystkim sponsorom, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie, Stowarzyszeniu na Rzecz Jakości Opieki Medycznej. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim Parafianom!

 

 404 wszystkich,  3 dziś

Brak komentarzy

Skomentuj