Pokój i dobro!
Jeśli czegoś szukasz na stronie, to wpisz poniżej
Wyszukiwarka

Budowa kościoła

Start > Budowa kościoła

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego kościoła. Dzięki Waszemu wsparciu wszystkie dotychczasowe inwestycje zostały już spłacone. W ostatnim czasie w prezbiterium pojawiły się trzy nowe sedille. Byliśmy zmuszeni wymienić drzwi do zakrystii. Aktualnie oczekujemy przybycia nowego obrazu Matki Bożej Niepokalanej. Poszukujemy stolarzy, mogących podjąć się renowacji drzwi kościoła. Oczekujemy także wykonania projektu zamykanego konfesjonału, witraży oraz całościowego projektu zagospodarowania otoczenia kościoła. Wszystkich naszych ofiarodawców polecamy w każda środę we Mszy św. o godz. 18.00 oraz w naszych codziennych modlitwach zakonnych.

Pomocą w naszym ogólnym funkcjonowaniu są także zamawiane intencje mszalne.

Z radością informujemy o dokonanych w ostatnim czasie pracach.
Gotowe są już schody i poręcze przy głównych drzwiach kościoła. Koszt całej inwestycji to 25.000 zł. Należności zostały uregulowane.
Zakończyliśmy także prace związane ze schodami (wraz z poręczami) prowadzącymi na chór. Koszt inwestycji to 19.000 zł. Zapłacono.
Kolejną zakończoną inwestycją są drzwi na lewej ścianie prezbiterium. Obecnie spełniają one wszelkie wymogi przeciwpożarowe. Koszt: 3.500 zł, zapłacono.
Nowym elementem w naszym kościele są sedille, czyli liturgiczne fotele w prezbiterium. Zostały one zamówione na święcenia, które odbyły się w naszym kościele w maju 2017 r. Kosztowały one 4.500 zł, całość została już spłacona.
Zakończyła się renowacja bocznych drzwi wejściowych do kościoła od strony ul. Franciszkańskiej. Drzwi były już dość mocno zniszczone przez warunki atmosferyczne. Koszt ich renowacji wyniósł 3.500 zł. Należność zapłacono. W przyszłym roku planujemy renowację głównych drzwi kościoła.

Numer konta bankowego (budowa) Klasztor OO. Franciszkanów ul. Franciszkańska 1 14-100 Ostróda

(dla wpłat z poza Polski SWIFT i  IBAN:   PKOPPLPW)   

72 1240 1620 1111 0000 1365 3336