Pokój i dobro!
Jeśli czegoś szukasz na stronie, to wpisz poniżej
Wyszukiwarka

Ogłoszenia duszpasterskie

Start > Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

 

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

 1. W najbliższych dniach pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach.

 

 1. W piątek, 25 stycznia obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.

 

 1. Ponownie zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na terenie wyznaczonym przy naszym kościele do dnia 4 lutego. Dochód z akcji wspomoże zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Do naszych domów przybywają kapłani – nasi duszpasterze. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny te były radosnym świętem naszych rodzin. W najbliższych dniach odwiedzimy:

 

– 21 stycznia (poniedziałek) – ul. Jaracza 5 – 11A

– 22 stycznia (wtorek) – ul. Jaracza 17 do końca

– 23 stycznia (środa) – Morliny
– 24 stycznia (czwartek) – ul. Jaracza 26A

– 25 stycznia (piątek) – uzupełnienia kolędy

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od 15.00 do 15.30. Uzupełnienia kolędy można zgłaszać do zakrystii albo dzwoniąc do klasztoru lub proboszcza.

 

 1. Kronika żałobna: Miłosierdziu Bożemu polecamy:
  śp. o. Bolesława Mikę, dzisiaj przypada 1. rocz. śmierci

– zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 styczna 2019 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy także wspólnocie Żywego Różańca za sprzątanie kościoła. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę Ewertowskich.

 

 1. Stowarzyszenie „…By Świat usłyszał” zaprasza na bożonarodzeniowy wieczór uwielbienia „Ostródzka Łódź Ratunkowa” i wspólne śpiewanie kolęd w naszym kościele dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18. Wydarzenie to wpisuje się w program przygotowań do bierzmowania uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Słowa Bożego w czwartek, 17 stycznia o godz. 17.00 w naszym kościele. Odbędzie się ono w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

 1. Zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy” od 18 do 20 stycznia w Kołobrzegu. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Ostródzie serdecznie zaprasza na XV Koncert Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Dzieciątku”, który odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia od godziny 15.30, w kościele NP NMP w Ostródzie.

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

– w poniedziałek, 14 stycznia – ul. Jaracza 16A i 14C

– we wtorek, 15 stycznia – ul. Jaracza 14B i ul. 11 listopada

– we środę, 16 stycznia – ul. Jaracza 14 A, ul. Witkacego, ul. Św. Maksymiliana

– w czwartek, 17 stycznia – Nabożeństwo Ekumeniczne godz. 17.00

– w piątek, 18 stycznia – ul. Jaracza 2-10, ul. Ordonówny, ul. Modrzejewskiej, ul. Ćwiklińskiej

– w sobotę, 19 stycznia – ul. Jaracza 12 – 44b

 

 1. Ze względu na kolędę nie będzie dyżuru kapłana w konfesjonale w środę od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

 

 1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Taca przeznaczona na potrzeby misyjne.

 

 1. Orszak Trzech Króli przejdzie dzisiaj ulicami Ostródy. Zbiórka o godz. 13.15 na ul. Piastowskiej, przy kościele św. Hiacynty i Franciszka. Na trasie zostaną przedstawione dwie sceny jasełkowe. Po dojściu – ok. godz. 14.30 scena: Pokłon Trzech Króli i Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie – po Mszy św. gorąca grochówka dla wszystkich uczestników Orszaku.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 opłatek dla członków wszystkich wspólnot parafialnych oraz ministrantów mężów w salce parafialnej.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. We wtorek, 8 stycznia mija 125. rocznica urodzin św. Maksymiliana, patrona naszej franciszkańskiej Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej racji tego dnia zostaną odprawione Msze wotywne ku czci św. Maksymiliana o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Stowarzyszenie „…By Świat usłyszał” zaprasza na bożonarodzeniowy wieczór uwielbienia „Ostródzka Łódź Ratunkowa” i wspólne śpiewanie kolęd, które odbędą się w naszym kościele w niedzielę 13 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 18. Na to spotkanie zapraszam zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum. Zwracamy się ze szczególną prośbą do rodziców, aby zachęcili swoją nastoletnią młodzież do uczestnictwa.

 

 Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

w poniedziałek, 7 stycznia – ul. Osiedle Młodych 1 i 4

– we wtorek, 8 stycznia – ul. Osiedle Młodych 3 i 6

– we środę, 9 stycznia – ul. Jaracza 21A i 21B

– we czwartek, 10 stycznia – ul. Jaracza 24 i 16B

– w piątek, 11 stycznia – ul. Jaracza 13
– w sobotę, 12 stycznia – ul. Jaracza 6A

 

 1. Ze względu na kolędę nie będzie dyżuru kapłana w konfesjonale w środę od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00. Msze św. wieczorne w dni powszednie od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 16.00!

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
– 30 grudnia 2018 r.

 

 1. Jutro kończymy Rok Pański 2018. Dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo i obecność wśród nas. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za zmarłych parafian w mijającym roku. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

 1. We wtorek, 1 stycznia w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, w którym powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny.

 

 1. W czwartek, 3 stycznia, I-czwartek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 15.30, następnie Msza św. o powołania i za powołanych. Po Mszy św. wspólnota III Zakonu zaprasza pozostałe wspólnoty i wszystkich chętnych na wspólne nabożeństwo i kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa.

 

 1. W piątek, 4 stycznia, I-piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi rano oraz od godz. 15.30 do 16.00. W czasie Mszy św. z racji kolędy nie spowiadamy.

 

 1. I-sobotę, 5 stycznia nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a o 10.30 dodatkowa Msza św.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Taca przeznaczona na potrzeby misyjne.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Ostródy w niedzielę, 6 stycznia. Zbiórka o godz. 13.15 na ul. Piastowskiej, przy kościele św. Hiacynty i Franciszka. Na trasie zostaną przedstawione dwie sceny jasełkowe. Po dojściu – ok. godz. 14.30 scena: Pokłon Trzech Króli i Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie – po Mszy św. gorąca grochówka dla wszystkich uczestników Orszaku.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Orszaku w przebraniu nawiązującym do postaci biblijnych – wszyscy mogą być przebrani za kolędników, anioły, pasterzy, królów. Organizatorzy dysponują też pewną ilością bezpłatnych koron z kartonu, które będą rozdane w czasie zbiórki.

 

 1. W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16.00 opłatek dla członków wszystkich wspólnot parafialnych oraz ministrantów mężów w salce parafialnej.

 

 1. W niedzielę, 6 stycznia po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Nie rozmawiajmy podczas kolędy o polityce, nie stawiajmy na kolędowym stole alkoholu. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W najbliższym czasie odwiedzimy:

– we środę, 2 stycznia – tzw. Szafranki stare, ul. Smosarskiej, ul. Franciszkańska, ul. Wiosenna, ul. Jesienna, ul. Zimowa, ul. Solskiego, ul. Morelowa, ul. Wiśniowa

– we czwartek, 3 stycznia – u. Brzoskwiniowa 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8.

– w piątek, 4 stycznia – ul. Brzoskwiniowa 9, ul. Os. Młodych 2

– w sobotę, 5 stycznia – ul. Os. Młodych 5

 

 1. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 16.00. Nie będzie środowej adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie także dyżuru kapłana w konfesjonale od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Można też umawiać się telefonicznie. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

 

 1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Już jutro jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Okazja do spowiedzi jutro podczas Mszy św. o godz. 8.00 a następnie od 9.00 do 12.00. Podczas świąt nie spowiadamy. Przypominamy, że z racji Wigilii jutro nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Marcina Owczarka, kleryka III roku WSD OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Br. Adam w dniu dzisiejszym będzie rozprowadzał seminaryjne pismo „Nasze Życie”.

 

 1. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

 

 1. Zapraszamy na Wieczorną Mszę Wigilijną w poniedziałek, 24 grudnia o godz. 22.00 oraz na Pasterkę, czyli Mszę Świętą sprawowaną o północy. Będzie ona sprawowana za parafian, w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, parafii i klasztoru oraz osób sprzątających i przygotowujących świąteczny wystrój kościoła. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

 

 1. 26 grudnia, święto św. Szczepana. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy. Tego dnia nie będzie adoracji.

 

 1. 27 grudnia, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie.

 

 1. 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków, męczenników.

 

 1. Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem na Warmii i Mazurach” w piątek 11 stycznia na hali Expo Mazury. Szczegóły na plakacie. Bilety można zamówić w zakrystii.

 

 1. O poświąteczne sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę FZŚ

 

 1. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarła:

Śp. Daniela Witkowska, lat 78 z ul. 11 listopada

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

III  NIEDZIELA ADWENTU – 16 grudnia 2017 r.

 1. Dobiegamy połowy Adwentu. Dzisiaj poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W dobrym zagospodarowaniu tego czasu pomoże nam o. Piotr Stroceń, proboszcz parafii w Miednikach na Litwie, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

 1. Rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku, 18 grudnia. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. W czasie Mszy św. okazja do spowiedzi rekolekcyjnej. Przybędą do nas spowiednicy z sąsiednich parafii. Już dziś polecamy sprawę rekolekcji, naszej parafii, rekolekcjonisty i spowiedników modlitwie parafian.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się jasełka, przygotowane przez dzieci ze SP6 a następnie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św.

 

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. wspólnoty Wiara i Światło, a następnie spotkanie opłatkowe.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w sianko, przygotowane przez ministrantów, którzy rozprowadzają je, za dobrowolną ofiarę na fundusz ministrancki.

 

 1. Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za sprzątanie kościoła, wspólnocie FZŚ za przygotowanie śniadań dla dzieci po Mszy roratniej, rozprowadzającym świece i opłatki dziękujemy za czynioną posługę, wszystkim za wszelką życzliwość i składane ofiary na rzecz kościoła. Dziękujemy także za przyniesione dary dla Polskich dzieci na Litwie.

 

 1. W sobotę po Mszy porannej i po różańcu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym oraz wszystkich chętnych o sprzątanie kościoła.
 2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od wieczornej Mszy Wigilijnej o godz. 22.00, na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci. Następnie uroczysta Pasterka, czyli Msza Święta sprawowana tradycyjnie o północy z poniedziałku, 24 grudnia, na wtorek, 25 grudnia. Podczas Pasterki w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji parafian, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, parafii i klasztoru oraz osób sprzątających i przygotowujących świąteczny wystrój kościoła. Ze względu na Pasterkę 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Betlejemskie Światło Pokoju przekazane będzie mieszkańcom Ostródy we środę, 19 grudnia roku podczas uroczystej Mszy św., która odbędzie się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie swoich lampionów.
 2. Stowarzyszenie „…By Świat usłyszał” zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Dasz wiarę?”. Będzie to spotkanie z Kornelem Andrzejewskim, który zaprezentuje temat „Maryja w tajemnicy Bożego Narodzenia – dawniej i dziś”. Spotkanie odbędzie się w salce przy kościele św Marcina w najbliższy czwartek 20 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 18.
 3. Zachęcamy do udziału w koncercie „Betlejem na Warmii i Mazurach” w piątek 11 stycznia o godz. 19.00 na hali Expo Mazury. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata. Bilety, w zależności od sektora kosztują: 50 zł/60 zł/80 zł. Dwupłytowy album z koncertu kosztuje 40 zł. Cegiełki są w kwocie 20 zł i 50 zł. Zainteresowanie biletem lub płytą proszę wyrazić w zakrystii wpłacając odpowiednią kwotę. Dochód z trasy koncertowej BETLEJEM w POLSCE jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł:

Śp. Jan Hatowski, lat 71 z ul. Jaracza

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA ADWENTU –  9 grudnia 2018 r.

 

 1. Specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas na nasze wigilijne stoły w ramach akcji: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki.

 

 1. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po roratach śniadanka. Dziękujemy parafianom za znoszone ciasta na ten cel. Podczas Adwentu nie ma Mszy św. o 8.00!

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Piotr Stroceń, delegat o. Prowincjała na Litwę, proboszcz parafii w Miednikach. Do ustawionego kosza można wkładać słodycze i zabawki dla polskich dzieci w litewskiej parafii Miedniki.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 11.30 dobędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św., błogosławieństwo medalików dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu lampionów a po Mszy św. jasełka w wykonaniu uczniów z SP6.

 

 1. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 14.00 dla wspólnoty Wiara i Światło, a po niej spotkanie świąteczne.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum.

 

 1. Zachęcamy do udziału w koncercie „Betlejem na Warmii i Mazurach” w piątek 11 stycznia. Jest to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Wydarzy się w 14 największych miastach w Polsce, a w tym w Ostródzie. Każdy kto kupi bilet na koncert, zakupi płytę lub złoży darowiznę poprzez cegiełkę zostanie „Ambasadorem Miłosierdzia”. Dochód z tego wydarzenia zasili budowę HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Bilety, w zależności od sektora kosztują: 50 zł/60 zł/80 zł. Dwupłytowy album z koncertu kosztuje 40 zł. Cegiełki są w kwocie 20 zł i 50 zł. Zainteresowanie biletem lub płytą proszę wyrazić w zakrystii lub kancelarii parafialnej wpłacając odpowiednią kwotę.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Przynośmy ze sobą lampiony i świece. Już dziś zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się 16 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu. Poprowadzi je o. Piotr Stroceń, proboszcz parafii w Miednikach na Litwie.

 

 1. Dziękujemy za trud wykonania dekoracji adwentowych oraz rozniesienia opłatków, z których dochód przeznaczony będzie na inwestycje w kościele.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Ostródzie i Ojcowie Franciszkanie zapraszają na II Rodzinne Warsztaty Ozdób Świątecznych w sobotę – 8 grudnia w godzinach od 10 do 14. Prosimy zabrać ze sobą nożyczki i pędzle. Pozostałe materiały będą zapewnione na warsztatach!

 

 1. Adwent sprzyja otwarciu się na potrzeby drugiego człowieka. Tym razem chcemy wesprzeć polskie rodziny mieszkające na Litwie na terenie franciszkańskiej parafii Miedniki, pod Wilnem. Pomóc chcemy zwłaszcza dzieciom. W związku z tym do ustawionego kosza można będzie składać przybory szkolne, słodycze, zabawki.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas na nasze wigilijne stoły w ramach akcji: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy duchowej: w czwartek, 6 grudnia, z racji I-czwartku, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 i Msza św. o świętość życia powołanych. W I-piątek okazja do spowiedzi. Tego dnia modlić się będziemy w intencji J.E. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego w 5. Rocznicę święceń biskupich. O. Kazimierz swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w I-czwartek.

 

 1. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 6.30 i 11.30.
  8 grudnia 1947 r. we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Odpowiadając na prośbę Maryi zapraszamy na specjalne nabożeństwo w sobotę, 8 grudnia o bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, będziemy obchodzili XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlili za wiernych tworzących Kościół katolicki na Wschodzie. Tego dnia zostanie przeprowadzona także zbiórka do puszek.

 

 1. Spotkanie z poezją patriotyczną w wykonaniu młodzieży i dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia, o godz. 17.00 w Sali sportowej Szkoły Salezjańskiej.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum w przyszłą niedzielę, 9 grudnia, po Mszy św. wieczornej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy naszym ministrantom za podjęty trud służby przy ołtarzu. Zachęcamy także dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się do grona ministrantów.

 

 1. Dzisiaj o godz. 10.00 nastąpi błogosławieństwo opłatków, które zwyczajem lat ubiegłych upoważnieni przedstawiciele parafii rozniosą po domach.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum.

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Już dziś zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Od przyszłej niedzieli będą też rozprowadzane świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W czasie adwentu chcemy podjąć dzieło pomocy Polakom zamieszkałym na Litwie na terenie naszej parafii franciszkańskiej w Miednikach.

 

 1. We wtorek, 27 listopada, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie.

 

 1. We czwartek, 29 listopada, święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Tego dnia rozpocznie się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwy nowennowe odmawiać będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej.

 

 1. Sobota, 1 grudnia, to I-sobota miesiąca. W związku z tym nabożeństwo różańcowe o 9.45 a o 10.30 Msza św. Także tego dnia odbędzie się Prowincjalny Zjazd Służby Liturgicznej Ołtarza w Gdyni.

 

 1. Siostry Terezjanki organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 22-29 czerwca 2019 r. Koszt wyjazdu ok. 3.500 zł. Zapisy tel. 502 – 849 – 886.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca. Panu Antoniemu Krygielskiemu dziękujemy za usunięcie pajęczyn z górnych partii świątyni.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarł: śp. Zygmunt Bukowski, lat 73 z ul. Os. Młodych

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.

 1. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. dzisiaj o godz. 11.30.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.00.

 

 1. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin.

 

 1. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie we współpracy z Policją organizuje spotkanie z podkomisarzem Januszem Karczewskim, który zapozna słuchaczy z metodami działania współczesnych przestępców i oszustów oraz poinformuje jak się przez dnimi skutecznie bronić. Spotkanie odbędzie się w Czytelni w Ostródzkim Zamku w czwartek, 15 listopada. O godz. 10.00.

 

 1. W piątek, 16 listopada, w naszej diecezji obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia.

 

 1. W sobotę, 17 listopada, w liturgii obchodzimy święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ. W tym dniu przypada uroczystość patronalna Arcybiskupa Seniora dra Edmunda Piszcza. Msza św. w intencji Solenizanta o godzinie 12.00 w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy państwa Ewertowskich.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, będą zbierane ofiary do puszek na rzecz sióstr klarysek.

 

 1. Kronika żałobna
  W ubiegłym tygodniu zmarła:

Śp. Danuta Lenarcik, lat 83 z Samborowa

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła – 4 listopada 2018 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie parafii. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, codziennie o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00 przez cały listopad jest sprawowana za zmarłych poleconych w wypominkach.

 

 1. Jutro rozpocznie się w Koszalinie Nadzwyczajna Kapituła Prowincjalna. Polecamy modlitwie parafian to nasze zakonne spotkanie.

 

 1. W piątek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

 1. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Madrycie. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia rano, powrót 3 stycznia wieczorem. Koszt – 620 zł + 55 euro. W drodze przewidziany jest kilkugodzinny postój w Paryżu i w Brukseli. Zapisy do 20 listopada. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.plw zakładce Zaproszenia.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę, 11 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III Gimnazjum.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła – 28 października 2018 r.

 1. Spotkanie dla rodziców ministrantów dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III Gimnazjum rozpocznie się dzisiaj modlitwą różańcową o godz. 17.30.

 

 1. Spotkanie popielgrzymkowe grupy Sasinia Ostróda rozpocznie się w środę, 31 października o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Po Mszy św. czuwanie modlitewne ze świętymi w ramach wigilii uroczystości Wszystkich Świętych.
 1. W czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Msze św. na ostródzkich cmentarzach: w Kajkowie o godz. 12.00, a na cmentarzu przy ul. Spokojnej – o godz. 14.00. Zwracamy się z apelem do mężczyzn naszej parafii o pomoc w zbieraniu tacy na cmentarzu przy ul. Spokojnej. Zebrane ofiary przeznaczymy na pokrycie rocznych zobowiązań naszej parafii wobec Seminarium. 1 listopada to także I-czwartek miesiąca. Msza o powołania o godz. 10.00.

 

 1. W tych listopadowych dniach pamiętamy o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. Nabożeństwa wypominkowe począwszy od 3 listopada, o godz. 17.30. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach przez cały listopad o godz. 18.00.

 

 1. W I – piątek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja żałobna z modlitwami za zmarłych. Tego dnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a po nim Msza św.
 2. Msza św. wspólnoty Wiara i Światło w niedzielę, 4 listopada o godz. 15.30. Po Mszy św. wspólne wyjście na cmentarz.
 3. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę FZŚ.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę, 4 listopada będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Łucja Brzozowska, mama o. Kazimierza

śp. Elżbieta Baranowska, lat 79 z ul. Jaracza

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

 

 

 1. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele powszechnym Tydzień Misyjny. Tacę chcemy przeznaczyć na potrzeby misji. Nabożeństwa różańcowe w intencji misji i misjonarzy codziennie o godz. 17.30. Dzieci swoje nabożeństwo będą mieć w poniedziałek.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II. To także dzień, w którym modlimy się za kleryków olsztyńskiego seminarium, a oni w intencji naszej parafii.

 

 1. Od 3 października trwa Warmińska Sztafeta Modlitewna, która zakończy się 28 października. Przez ten czas, każdego dnia w innej parafii naszej Archidiecezji, młodzież gromadzi się wokół krzyża lednickiego na wspólnej modlitwie w intencji synodu poświęconego młodzieży. W najbliższy piątek, 26 października taka modlitwa będzie miała miejsce w parafii Niep. Pocz. NMP. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Szczegóły na plakacie. Do udziału w spotkaniu zachęcamy kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 28 października, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30.

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informacjęo dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę św. wspólnotową za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

 

 1. Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym dziękujemy za sprzątanie kościoła.

 

 1. Kronika żałobna

W ostatnim czasie zmarli:

– Ewa Matusiak, lat 61 z ul. Jaracza

– Irena Białas, lat 67 z ul. Os. Młodych

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Są one przeznaczone na cele budowlane. Ofiary złożone dzisiaj do puszek przeznaczone są na działalność diecezjalnej Caritas.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14 października, odbędzie się przykościelna zbiórka pieniędzy z okazji XVIII Dnia Papieskiego.

 

 1. W sobotę, 13 października odbędzie się Święto Prowincji w naszej parafii w Darłowie. Tego dnia także kolejne nabożeństwo fatimskie w Lubajnach.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę św. wspólnotową za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

 

 1. Spotkanie dotyczące leczenia odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w salce. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 30 września 2018 r.

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Podczas spotkania nastąpi błogosławieństwo różańców dla dzieci.

 

 1. Po Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII i III Gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Przypominamy także o modlitwie różańcowej w naszym kościele o godz. 7.20, 10.00 i 14.30.

 

 1. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. Wspólne świętowanie rozpoczniemy we środę,
  3 października. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Transitus, upamiętniające błogosławioną śmierć św. Ojca Franciszka. Msza św. odpustowa w intencji parafian oraz ofiarodawców i dobrodziejów będzie sprawowana we czwartek, 4 października o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył
  o. Jacek Korsak, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Olsztynie, członek zarządu naszej Prowincji. O godz. 16.30 nastąpi błogosławieństwo zwierząt na placu przed kościołem. Nabożeństwo różańcowe rozpocznie się wyjątkowo o 17.15.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W czwartek różaniec o 17.15 i Msza św. w intencji powołań i świętości życia powołanych. W I-piątek miesiąca o. Kazimierz odwiedzi swoich podopiecznych z posługą sakramentalną. O. Proboszcz chorych odwiedzi wyjątkowo we czwartek, 4 października. W sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45 a po nim Msz św.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego festynu parafialnego. Dziękujemy także za ofiary złożone przy tej okazji na cele budowlane.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje budowlane w naszej parafii. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek w celu wsparcia dzieł charytatywnych prowadzonych przez diecezjalną Caritas.

 

 1. Rekolekcje duchowe i warsztaty pisania ikon w DMK w Gdańsku w dniach 11-16 listopada. Zapisy tel. 609-573-503 oraz 58 301-57-21. Szczegóły na https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/oblicze-maryi/

 

 1. 4 października, w czwartek zapraszamy do parafii św. Jana Bosko, gdzie po Mszy Świętej o godzinie 18 odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Kasjaniukiem, katolickim dziennikarzem muzycznym i autorem książek. Spotkanie jest adresowane dla młodzieży i będzie poświęcone zagrożeniom duchowym w kulturze masowej.
 2. Informujemy o organizowanym Triduum Różańcowym w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniach 12 – 14 października br. Szczegóły na plakacie.

12. Grupa Modlitwy Ojca Pio organizuje pielgrzymkę do Świętej Lipki, Stoczka Klasztornego i Krosna koło Ornety w sobotę 6 października. Szczegóły na plakacie.

13. O sprzątanie kościoła przed uroczystościami odpustowymi prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni życzymy błogosławieństwa naszego Zakonodawcy i Patrona – św. Franciszka z Asyżu.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła – 23 września 2018 r.

 

 1. Zapraszamy do udziału w III Franciszkańskim Festynie Rodzinnym dzisiaj w godz. 14.00 do 18.00. Około godz. 16.00 wystąpi Iława Gospel Singers. Całkowity dochód z festynu przeznaczony jest na inwestycje budowlane w kościele.

 

 1. W czwartek, 27 września, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W sobotę, 29 września, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 30 września spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie młodzieży klas VIII oraz III Gimnazjum po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

 1. Zbiórka ministrantów oraz kandydatów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu została pochowana śp. Małgorzata Zawalich, lat 54 z ul. Jaracza.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

 

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 dla wspólnoty Wiara i Światło.

 

 1. Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz ich rodziców dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Przypominamy o konieczności zapisania dzieci do I-Komunii św. Pierwsze spotkanie nastąpi w niedzielę, 30 września podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy następujące święta:

– w poniedziałek, 17 września – święto Stygmatów św. Ojca Franciszka

– we wtorek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży

– we środę, 19 września – święto św. Józefa z Kupertynu, patrona studentów

– w piątek, 21 września – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się szczególnie modlić w intencji Solenizanta o. Mateusza.

 

 1. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Ostródzie zaprasza na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego we wtorek, 18 września, w godz. 9.00 – 12.00 w kaplicy przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 24 września, w godz. 14.00 do 18.00 przeżywać będziemy III Franciszkański Festyn Rodzinny. Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast domowych oraz bigosu, które staną się jedną z atrakcji naszego Festynu. Prosimy także o wsparcie w ufundowaniu fantów na loterię. Całkowity dochód z festynu parafialnego przeznaczony jest na inwestycje budowlane w naszym kościele. Spotkanie organizacyjne dotyczące festynu w poniedziałek o godz. 19.00 w salce. Można też wtedy odebrać kapustę kiszoną do ugotowania bigosu.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego: śp. Marka Piórkowskiego, lat 41 z ul. Jaracza.

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni życzymy błogosławieństwa naszego Zakonodawcy i Patrona – św. Franciszka z Asyżu.