Pokój i dobro!
Jeśli czegoś szukasz na stronie, to wpisz poniżej
Wyszukiwarka

Ogłoszenia duszpasterskie

Start > Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XX Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Kacpra z naszego franciszkańskiego Seminarium w Łodzi-Łagiewnikach. Życzymy mu owocnych praktyk i umocnienia w powołaniu zakonnym.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów.

 

 1. W tym roku festyn parafialny odbędzie się w niedzielę, 23 września. Osoby zainteresowane włączeniem się w organizację festynu zapraszamy w poniedziałek, 20 sierpnia o godz. 19.00 do salki pod klasztorem.

 

 1. W piątek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.

 

 1. Z inicjatywy wiernych świeckich 15 sierpnia rozpoczęła się modlitwa różańcowa za Ojczyznę. Inicjatywa ta polega na codziennym odmawianiu różańca bądź jego cząstki od 15 sierpnia do 7 października oraz na odprawieniu Mszy św. za Ojczyznę oraz w miarę możliwości procesji eucharystycznej bądź różańcowej w tej samej intencji.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł:

– Józef Jabłoński, lat 62 z ul. Os. Młodych

Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XVIII Niedziela zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

 

 1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają następujące święta:

– w poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego

– we środę, 8 sierpnia – św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego

– we czwartek, 9 sierpnia – św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein

– w piątek, 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– w sobotę, 11 sierpnia ­– NMP Świętolipskiej, Matki Jedności Chrześcijan

 

 1. W sobotę odbędą się uroczystości 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej w Świętej Lipce.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na inwestycje w kościele. Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za sprzątanie kościoła.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 XVII Niedziela zwykła – 29 lipca 2018 r.

 

 1. W sierpniu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. W sobotę z Elbląga wyruszyła Grupa Franciszkańska, jutro z Ostródy wyruszy lokalna grupa Pielgrzymki Warmińskiej. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

 

 1. W związku z nieobecnością o. Proboszcza wszelkie bieżące sprawy parafialne można załatwiać z o. Kazimierzem, wikariuszem klasztoru.

 

 1. W czwartek, 2 sierpnia, obchodzimy święto NMP Anielskiej. Tego dnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi. Przypominamy, że podczas miesięcy wakacyjnych odwiedziny chorych wyłącznie na indywidualne zaproszenie. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45, następnie Msza św. o godz. 10.30.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na konserwację Katedry Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku. 15 lipca, doszło do pożaru przy ul. Jaracza 26A, na skutek którego doszczętnie spłonęło mieszkanie zajmowane przez p. Wiesława. Chcemy wspomóc dotkniętego nieszczęściem. Ofiary złożone dzisiaj do puszki przeznaczone są na ten cel.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli, 5 sierpnia, przeznaczona jest na inwestycje w kościele.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XVI Niedziela zwykła – 22 lipca 2018 r.

 

 1. Komunikat abpa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego w sprawie głównej uroczystości 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Świętolipskiej…

 

 1. W związku z przeczytanym komunikatem ponawiamy propozycję zorganizowania grupowego wyjazdu z naszej parafii na uroczystości do Świętej Lipki. Można zapisywać się w zakrystii.

 

 1. W poniedziałek, 23 lipca, święto św. Brygidy, patronki Europy.

 

 1. W najbliższą środę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce we środę po Mszy św. wieczornej. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia pojazdów będą przekazane na cele misyjne (na zakup środków transportu).

 

 1. W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

 

 1. Kolejne nabożeństwo do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w ramach nowenny gietrzwałdzkiej w piątek, 27 lipca po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Osoby, które może chciałyby iść na pieszą pielgrzymkę ale z różnych powodów nie mogą wziąć w niej udziału zapraszamy do tworzenia grupy Franciszek – Pielgrzymka Duchowa. Członkowie tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w czasie jej trwania, poprzez codzienną Mszę Świętą, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwę Różańcem oczywiście w miarę własnych możliwości. Głównie chodzi o łączność duchową podczas codziennych Apelów Jasnogórskich w czasie trwania pielgrzymki. Każdy kto zapisze się do tej grupy otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki za dobrowolną ofiarę.

Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl.

 

8. Spotkanie organizacyjne grupy pielgrzymkowej Sasinia Ostróda dzisiaj o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy kościele NP NMP w Ostródzie. Szczegółowe informacje na plakatach.

 

 1. Dziękujemy wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za sprzątanie kościoła w tym tygodniu

 

 1. W niedzielę 29 lipca ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na konserwację Katedry Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku Matki wszystkich kościołów naszej Archidiecezji.
 1. W ubiegłą niedzielę, 15 lipca, doszło do pożaru przy ul. Jaracza 26A, na skutek którego doszczętnie spłonęło mieszkanie zajmowane przez p. Wiesława. Chcemy wspomóc dotkniętego nieszczęściem organizując zbiórkę ofiar do puszek w przyszłą niedzielę, 29 lipca.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela zwykła – 15 lipca 2018 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę rozprowadzane jest seminaryjne pismo: „Nasze Życie”…

 

 1. Pamiętajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, każdego dnia różaniec odmawiany w kościele o godz. 7.30, 10.00, 14.30 i 17.30, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

 1. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki zapraszające do uczestnictwa w pielgrzymce. W środku ulotki istnieje również możliwość złożenia własnych intencji – próśb, podziękowań. W tych wszystkich intencjach, które wpiszemy przez 15 dni pielgrzymki codziennie będą odprawiane Msze Święte. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce fizycznie lub duchowo, poprzez złożenie własnych intencji.
 2. Zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w terminie 17-19 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne tegorocznego festynu parafialnego, które odbędzie się w środę, 18 lipca o godz. 19.00 w Sali św. Maksymiliana.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i udanego wypoczynku!

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela zwykła – 8 lipca 2018 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Przeznaczone są na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. W najbliższą środę, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 

 1. W piątek, 13 lipca, kolejne nabożeństwo fatimskie w Lubajnach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 15 lipca, będzie rozprowadzane seminaryjne pismo „Nasze Życie”. Ofiary składane za to czasopismo są jednocześnie naszym wsparciem franciszkańskiego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach.

 

 1. W sobotę 11 sierpnia w Świętej Lipce odbywać się będą ogólnopolskie uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. Na ten wyjazd można zapisywać się w zakrystii.

 

 1. Trwają zapisy do grupy ostródzkiej Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bliższe informacje na plakacie. Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 19.00 w przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Dziękujemy wspólnocie Żywego Różańca za sprzątanie kościoła.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł: śp. + Stanisław Sielewicz, lat 70 z ul. Jaracza

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła – 1 lipca 2018 r.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Filipa Ratke, kleryka IV roku naszego franciszkańskiego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach a także Bartłomieja Pryłę, który w Ostródzie przeżywa etap przygotowania do życia zakonnego. Życzymy im owocnego czasu w naszej parafii.

 

 1. We wtorek, 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45, a po nim Msza św.

 

 1. W czwartek, 5 lipca rozpoczyna się kolejny cykl kursów przedmałżeńskich. Początek o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca.

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna.

 

 1. Konika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł: śp. Krzysztof Turek, lat 40 z Morlin

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła – 24 czerwca 2018 r.

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Zbigniewa, misjonarza z Ekwadoru.

2. Zgodnie z zachętą ks. abpa Józefa Górzyńskiego w najbliższą środę, 27 czerwca, w 141. rocznicę rozpoczęcia Objawień w Gietrzwałdzie zapraszamy na pierwsze nabożeństwo do Pani Gietrzwałdzkiej po Mszy św. wieczornej.

3. 29 czerwca, w piątkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w Dniu Pokutnym w Gietrzwałdzie w najbliższą sobotę, 30 czerwca. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy, aby zapisali się dzisiaj w zakrystii. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą nakrycia głowy, krzesełka turystycznego i wody.

5. W przyszłą niedzielę, 1 lipca Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na pokaz filmu „Przez śmiech do lepszego małżeństwa – opowieść o dwóch mózgach” w Sali św. Maksymiliana pod klasztorem o godz. 15.00.

6. Zapraszamy do udziału w 35. Jubileuszowej Warmińskiej pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wychodzi z naszego miasta. Spotkania organizacyjne i informacyjne odbędą się dzisiaj, 8 lipca i 22 lipca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy parafii NP. NMP w Ostródzie. Bliższe informacje na plakacie.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela zwykła – 17 czerwca 2018 r.

 1. Komunikat Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego w sprawie Dnia Pokutnego i rozpoczęcia Nowenny przygotowującej do 150. Rocznicy Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie…

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczną się w Poznaniu obchody związane z 50. Rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania. Szczegóły na plakacie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, w naszej parafii odbywać się będzie tzw. „Niedziela Misyjna”. Gościć będziemy misjonarzy z różnych krajów, którzy podzielą się z nami swoją działalnością misyjną. Można też będzie wesprzeć ich pracę modlitwą oraz ofiarą.

 

 1. Zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 22 do 24 czerwca. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach na stronie www.powolanie.com.pl.

 

 1. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć w każdym dniu pielgrzymki. Szczegółowe informacje na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl.

 

 1. Zapraszamy do udziału w 35. Warmińskiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie.

 

 1. Wydział Teologii UWM w Olsztynie zaprasza do podjęcia Studiów podyplomowych w zakresie katechezy przedszkolnej. Studia skierowane są do nauczycieli, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych (pierwszego, drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich) w zakresie wychowania przedszkolnego lub edukacji wczesnoszkolnej. Rekrutacja trwa do 25 września 2018 r. Studia podyplomowe w zakresie katechezy przedszkolnej pozwalają zdobyć kwalifikacje do nauczania religii w  przedszkolach. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Teologii lub uzyskać kontaktując się z prof. zw. dr hab. Anną Zellma (adres e-mail: anna.zellma@uwm.edu.pl; tel. 600 747 470).

 

 1. Ks. Proboszcz z Rychnowa zaprasza na spotkanie z Janem Grzegorczykiem. Odbędzie się ono w poniedziałek, 18 czerwca o godz. 18.00 w restauracji Austeria w Rychnowie. Wstęp wolny.

 

 1. Młodzież klas VI,VII i II Gimnazjum, przygotowującą się do Bierzmowania informujemy, że obowiązkowe spotkanie młodzieży w Rybakach odbędzie się w sobotę, 22 września.

 

 1. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Ostródzie zaprasza na bezpłatne badanie cukru we wtorek, 19 czerwca w godz. 9.00-12.00 w kaplicy przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę Ewertowskich

 

 1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Domeracki, parafia tutejsza

Monika Zawadka z Garwolina

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o ich zgłoszenie.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

X Niedziela zwykła – 10 czerwca 2018 r.

Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na spłatę obrazu Jezusa Miłosiernego oraz przenośnego sprzętu nagłaśniającego, który po raz pierwszy został użyty podczas procesji w Boże Ciało.

 

 1. Dzisiaj spotkanie rodziców ministrantów po Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

 

 1. W najbliższą środę, 13 czerwca, święto św. Antoniego z Padwy. Msze św. o 8.00 i 18.00. Także we środę kolejne nabożeństwo fatimskie w Lubajnach.

 

 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce szlakiem Miłosierdzia Bożego na Litwę w dniach od 13 do 15 września. W programie zwiedzanie Trok i Wilna. Szczegóły na plakacie.
 2. Zachęcamy do udziału w XII Pieszej Pielgrzymce w intencji rodzin – wyruszającej z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach do Matki Bożej w Gietrzwałdzie, która odbędzie się w dniach od 23 do 29 czerwca. Szczegóły na zamieszczonym plakacie.

 

 1. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy, czyli na wsparcie dla najmniejszych i najbiedniejszych parafii w Archidiecezji Warmińskiej.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. + Jerzy Jarema, lat 62 z ul. Os. Młodych

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

IX Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018 r.

 1. Pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość” odbywa się dzisiaj XI Święto Dziękczynienia. Dobrowolną ofiarą do puszki można wesprzeć po każdej Mszy św. dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i II Gimnazjum dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Zapraszamy na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Zbiórka dzisiaj o godz. 13.00 przy pomniku Jana Pawła II przed kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP. Marsz zakończy się festynem. Szczegółowe informacje podane są na plakacie.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych podczas oktawy uroczystości Bożego Ciała, codziennie o godz. 17.30, podczas których odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

 

 1. W czwartek, 7 czerwca, z racji I-czwartku miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. W piątek, 8 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 8.00 i 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji, w zakonie i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

 

 1. W sobotę, 9 czerwca będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W sobotę, ze względu na śluby, nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę, 10 czerwca będą przeznaczone na spłatę obrazu Jezusa Miłosiernego oraz przenośnego sprzętu nagłaśniającego, który po raz pierwszy został użyty podczas procesji w Boże Ciało.

 

 1. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców ministrantów po Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje w na stronie www.franciszek.elblag.pl.  Przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki informujące o pielgrzymce.

 

 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce szlakiem Miłosierdzia Bożego na Litwę w dniach od 13 do 15 września. W programie zwiedzanie Trok i Wilna. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Dziękujemy wspólnocie FZŚ za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.

 

 1. Zapowiedzi przedślubne

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

Paweł Chodakowski, parafia Samborowo

Weronika Gresiuk, tutejsza parafia

 

Mateusz Staniszewski, parafia Dąbrówno

Małgorzata Dworznicka, tutejsza parafia

 

Sebastian Samson i Natalia Smolińska, tutejsza parafia

 

Rafał Rochniński i Emilia Rochnińska, tutejsza parafia

 

Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018 r.

 

 1. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. Dziękujemy za ofiary zbierane po domach na kwiaty do wystroju ołtarzy. W czasie procesji prosimy o mobilizację asystę liturgiczną. Informujemy, że w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Mężczyzn zapraszamy do pomocy przy rozwożeniu i rozstawianiu ołtarzy w środę o godz. 17.00. Próba dziecięcej asysty procesyjnej na Boże Ciało w środę 30 maja o godz. 19.00 przed kościołem. Zapraszamy wszystkie dzieci: dziewczynki i chłopców. A wszystkich parafian prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Można je przynosić w każdej chwili do przedsionka w klasztorze. Prosimy też o udekorowanie okien na trasie procesji. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne podczas nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. W tym tygodniu – w najbliższy piątek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 7.45 i od 17.30. W sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45 i dodatkowa Msza św. o godz. 10.30.

 

 1. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę, 2 czerwca w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Zapraszamy na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Odbędzie się on w Ostródzie w niedzielę, 3 czerwca 2018 r. Zbiórka o godz. 13.00 przy pomniku Jana Pawła II przed kościołam Niepokalanego Poczęcia NMP. Marsz zakończy się festynem. Szczegółowe informacje podane są na plakacie.

 

 1. Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim dziękczynieniu za stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości podczas XI Święta Dziękczynienia, w przyszłą niedzielę, 3 czerwca 2018 r. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i II Gimnazjum w niedzielę, 3 czerwca po Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Zapraszamy na 35. Warmińską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę w dniach 30 lipca – 12 sierpnia.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się ofertą Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wydział Teologii kształci w dziedzinie: Teologia – dla przyszłych kapłanów i nauczycieli religii oraz Nauki o rodzinie – dla instytucji dotyczących rodziny oraz wychowawczo-opiekuńczych. Kontynuowane są także studia w formule 30+.

 

 1. O pobycie rekolekcyjno-rehabilitacyjnym w Centrum Zdrowia Rybaki można przeczytać na wystawionych przy wyjściu z kościoła ulotkach oraz na stronie www.centrumzdrowiarybaki.pl

 

 1. 11. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł:

Śp. + Tomasz Jesion, lat 45 z ul. Osiedle Młodych

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dokładnie rok temu nasza świątynia była świadkiem święceń kapłańskich, których ks. abp Józef Górzyński udzielił o. Bartłomiejowi, o. Mateuszowi i o. Karolowi. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św., podczas której dzieci obchodzić będą Rocznicę I-Komunii św. O godz. 19.00 spotkanie organizacyjne przed uroczystością Bożego Ciała. W przyszłym roku I-Komunia św. będzie w niedzielę 12 maja.

 

 1. W poniedziałek, 21 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

 

 1. W czwartek, 24 maja obchodzimy uroczystość 4. Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Tego dnia o godz. 18.00 ks. infułat Adolf Setlak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

 1. W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

 

 1. Także w sobotę, 26 maja, trzech kleryków naszej Prowincji Gdańskiej otrzyma święcenia diakonatu w Łodzi-Łagiewnikach.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 27 maja, w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się VI Koncert Ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał”. Wystąpią zespoły Siewcy Lednicy oraz Play and Pray wraz z uczestnikami warsztatów muzycznych oraz raper Michał Bukowski „Pax”. Koncert poprowadzi Grzegorz Kasjaniuk – dziennikarzz Radia Olsztyn, autor książki o objawieniach w Gietrzwałdzie. Rozpoczęcie koncertów godz. 17.00. Wstęp wolny. Bliższe informacje na plakacie.
 2. Za tydzień, w czwartek 31 maja, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w ubiegłych latach, osoby organizujące przygotowanie ołtarzy będą zbierać w mieszkaniach ofiary na kwiaty. W czasie procesji prosimy o mobilizację asystę liturgiczną. Informujemy, że w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 a procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00. Próba dziecięcej asysty procesyjnej na Boże Ciało w środę 30 maja o godz. 19.00 przed kościołem. Zapraszamy wszystkie dzieci: dziewczynki i chłopców. A wszystkich parafian prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Można je przynosić w każdej chwili do przedsionka w klasztorze.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i II Gimnazjum w niedzielę, 3 czerwca po Mszy św. o godz. 11.30.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Łukasz Zalewski, kawaler, par. tutejsza

Monika Piekutowska, panna, par. tutejsza

Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 27 dzieci przystąpi do I-Komunii św. Otaczamy je naszą modlitwą. Rodzicom dzieci dziękujemy za posprzątanie kościoła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. W przyszłą niedzielę rocznica I-Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci rocznicowe oraz ich rodziny do spowiedzi w sobotę o godz. 16.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30

 

 1. W poniedziałek, 14 maja, święto św. Macieja Apostoła.

 

 1. We środę, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej. Przypominamy o adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą środę od godz. 16.30 i okazji do spowiedzi.

 

 1. Spotkanie dla wszystkich mogących w jakikolwiek sposób włączyć się w przygotowanie procesji Bożego Ciała w niedzielę, 20 maja o godz. 19.00. Zapraszamy. W najbliższym czasie łącznicy parafialni będą zbierać po domach pieniądze na dekoracje kwiatowe ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.

 

 1. Trwają zapisy na Spotkanie Młodych w Lednicy w sobotę, 2 czerwca. Zapraszamy

 

 1. W gablotach można przeczytać:

– o nabożeństwie fatimskim w Lubajnach

– o czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego

– o Spotkaniach Małżeńskich w Świętej Lipce

 

9. W ubiegłym tygodniu zmarły:

Śp. + Helena Dawidowska, lat 65 z ul. Jaracza

Śp. + Grażyna Gajewska, lat 59 z ul. Jaracza

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

 1. Dzisiejesza taca inwestycyjna zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przeznaczona jest na zakup nowego przenośnego sprzętu nagłaśniającego takie wydarzenia jak m.in. Boże Ciało.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W poniedziałek, 7 maja, instalacja relikwii św. Wojciecha w Tyrowie o godz. 17.00.

 

 1. We wtorek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski a także kolejny dzień nowenny do św. Antoniego.

 

 1. W piątek, 11 maja rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Ostródzie zapraszają na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 19 maja, o godz. 19.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. Szczegóły na plakacie.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 maja, w naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość I-Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Dzieci rocznicowe świętować będą w niedzielę, 20 maja o godz. 11.30. Dzieci I-Komunijne oraz ich rodziców i członków ich rodzin zapraszam na spowiedź w sobotę, 12 maja o godz. 16.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 maja, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie w Lubajnach. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Już dziś zapraszamy do mobilizacji i czynnego włączenia się w organizację i przeżywanie parafialnej procesji w uroczystość Bożego Ciała. Na spotkanie dla wszystkich mogących w jakikolwiek sposób włączyć się w przygotowanie procesji zapraszam w niedzielę, 20 maja o godz. 19.00.

 

 1. Zapraszamy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy w sobotę, 2 czerwca. Koszt wyjazdu 70 zł. Bliższe informacje na stronie http://www.lednica2000.pl/lednica2018/. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za przygotowanie dekoracji figury Matki Bożej, wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za sprzątanie kościoła, wspólnocie Żywego Różańca za wpłatę na obraz Miłosierdzia Bożego, anonimowym darczyńcom za wpłatę na rzecz przenośnego nagłośnienia, państwu Dawidziukom za zasadzenie kwiatów w donicach na terenie parkingu składam serdeczne „Bóg zapłać”. W tym tygodniu troskę o czystość świątyni powierzam rodzicom dzieci I-Komunijnych.

 

 1. Kronika żałobna

Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego

Śp. + Ryszarda Gruszczyńskiego, lat 61 z ul. Jaracza

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Modlimy się za wszystkich duchownych umęczonych na Wschodzie, w obozach koncentracyjnych a także po wojnie.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje w naszej parafii. Aktualnie zbieramy na zakup nowego przenośnego sprzętu nagłaśniającego na procesję Bożego Ciała.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od wtorku codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Tego dnia o godz. 18.00 przybędzie do nas św. Wojciech w swoich relikwiach przywiezionych z Gniezna, a które odtąd znajdować się będą w pobliskim Tyrowie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

 

 1. We środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

 1. W I-czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Msza św. wieczorna w intencji o powołania i za powołanych.

 

 1. W I-piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną oraz okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

 

 1. Abp Józef Górzyński udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu na terenie archidiecezji warmińskiej. Dyspensa jest udzielana ze względu na czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest majowy „dług weekend”, obejmujący w tym roku czas od 28 kwietnia do 6 maja włącznie. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.

 

 1. W I-sobotę miesiąca, 5 maja zapraszamy o godz. 9.45 na nabożeństwo różańcowe a o 10.30 Msza św.

 

 1. Troskę o czystość świątyni w tym tygodniu powierzamy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. Od najbliższego czwartku, 3 maja, rozpocznie się cykl obowiązkowych katechez dla narzeczonych w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie o godz. 19.00.

 

 1. Zapraszamy do udziału w VI. Koncercie Ewangelizacyjnym „…by Świat usłyszał” 27 maja w Ostródzie oraz poprzedzających Koncert warsztatach muzycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku gwiazdą wieczoru będą zespoły Siewcy Lednicy, Play&Pray oraz raper Pax. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej http://www.byswiatuslyszal.pl oraz facebook.com/byswiatuslyszal.

 

 1. Już dziś zapraszamy do mobilizacji i czynnego włączenia się w organizację i przeżywanie parafialnej procesji w uroczystość Bożego Ciała. Po długim weekendzie ogłoszony zostanie termin spotkania dla wszystkich mogących w jakikolwiek sposób włączyć się w przygotowanie procesji.

 

 1. Zapraszamy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy w sobotę, 2 czerwca. Koszt wyjazdu 70 zł. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 2. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki zapraszające na obchody 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matko Bożej Świętolipskiej z informacjami o bieżących wydarzeniach.

 

 1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Adam Kryszewski z Rumii i Lucyna Klamant z tutejszej parafii.

Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

 1. Wczoraj ks. Janusz Ostrowski w katedrze olsztyńskiej otrzymał święcenia biskupie. Odtąd będzie pełnił posługę biskupa pomocniczego Archidiecezji Warmińskiej. Ogarnijmy go naszą modlitwą.

 

 1. Dzisiaj spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

 1. W poniedziałek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej. Jest to dzień imienin ks. abpa seniora Wojciecha Ziemby. Tego dnia o godz. 20.00 nastąpi powitanie relikwii św. Wojciecha sprowadzonych z Gniezna do Tyrowa. Relikwie św. Wojciecha będziemy gościć w naszym kościele we wtorek 1 maja o godz. 18.00.

 

 1. W środę, 25 kwietnia – święto św. Marka Ewangelisty.

 

 1. Dziękujemy wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za wysprzątanie kościoła.

 

 1. Kronika żałobna:

Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych:

Śp. Zofię Guziewską, lat 99 z ul. Jaracza

Śp. O. Ferdynanda Zwolaka, lat 82 z klasztoru w Elblągu

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2017

 

 1. Trzecią niedzielę wielkanocną Kościół w Polsce już po raz dziesiąty przeżywa jako niedzielę biblijną. Otwiera ona Tydzień Biblijny. Dzisiaj, Kościół w Polsce wraz z całym Narodem odkrywa w roku stulecia odzyskania niepodległości po ciemnej nocy rozbiorów, jak ten sam Bóg poprzez Ducha Świętego głosił Polakom i Polkom – słowami Pisma świętego – ewangelię wolności.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie bieżącej działalności Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na spłatę należności za obraz. W intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła jest sprawowana Msza św. wspólnotowa w każdą środę o godz. 18.00.

 

 1. Uroczystość I-Komunii św. będzie miała miejsce w niedzielę, 13 maja, o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne dla rodziców bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30. Rocznica I-Komunii św. będzie w niedzielę, 20 maja, o godz. 11.30. Bierzmowanie w czwartek, 24 maja o godz. 18.00. Dzisiaj spotkanie dla młodzieży po Mszy św. wieczornej. Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę także po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Troskę o czystość świątyni powierzamy wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej

 

 1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się nasi parafianie:
  I Michał Chrostowski i Aneta Sobierajska

II Damian Kłodowski z Miłomłyna i Kaja Tyrkowska, par. tutejsza.
Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zmarła

Śp. Anna Homza, lat 57 z ul. Jaracza

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017

 

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 o. Prowincjał Jan Maciejowski dokona błogosławieństwa nowego obrazu Jezusa Miłosiernego. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na spłatę należności za obraz. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w kościele o godz. 15.00.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na wsparcie bieżącej działalności Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. o godz. 11.30. Msza św. dla wspólnoty Wiara i Światło o godz. 15.30.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 9 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

 

 1. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można będzie uroczyście złożyć jutro, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w bezpłatne pismo na temat Duchowej Adopcji.

 

 1. Chrześcijański Ruch Społeczny „Dobro Wspólne” serdecznie zaprasza do udziału w konferencji na temat: „Jak dobrze żyć z innymi – etyczne postulaty ładu społecznego”, która odbędzie się we wtorek, 10 kwietnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. Konferencję wygłosi ks. dr Piotr Sroga, redaktor „Posłańca Warmińskiego”.
 2. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że po raz pierwszy wnioski na dopłaty muszą zostać wypełnione w aplikacji eWniosekPlus, dostępnej na stronie www.arimr.gov.pl. Dotychczas biura powiatowe ARiMR mogły je przyjmować w tradycyjnej formie papierowej.
 3. Wspólnocie Żywego Różańca dziękujemy za poświąteczne wysprzątanie kościoła w tym tygodniu.

 

 1. Kronika żałobna

W ostatnim czasie odszedł do wieczności:

Śp + Zdzisław Bazydło, lat 62 z ul. Osiedle Młodych.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

 

 1. Po wydarzeniu Liturgii Wigilii Paschalnej, w czasie której, w nocy dokonała się tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa radujemy się dzisiaj z prawdy, że Jezus żyje! On prawdziwie zmartwychwstał! Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w Liturgii Triduum Paschalnego, a zwłaszcza tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej przygotowania, że tak pięknie przebiegły te święte dni Triduum Paschalnego. Dziękuję ojcom i braciom. Szczególne podziękowania kieruję do Liturgicznej Służby Ołtarza – do Ministrantów Mężów, Lektorów, Ministrantów oraz do chóru przygotowanemu przez naszą panią Karolinę – Bóg zapłać! Dziękuję pani Bożenie za przygotowanie dekoracji kwiatowych, wszystkim zaangażowanym w sprzątanie kościoła, panu Mariuszowi za przygotowanie Grobu Pańskiego, parafianom za przygotowanie Ciemnicy i świątecznej dekoracji ołtarza i chrzcielnicy – Bóg zapłać! Wszystkim ofiarodawcom na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli nam różne smakowite dary na świąteczny stół. Niech błogosławieństwo Jezusa Zmartwychwstałego będzie dla Was najlepszą nagrodą. Dziś Msze Święte o godz. 6.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. bracia klerycy z naszego WSD w Łodzi-Łagiewnikach rozprowadzają seminaryjne pismo „Nasze Życie”, z którego dochód przeznaczony jest na utrzymanie seminarium.2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny, a zatem: o 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na KUL.

 

 1. Przyszła niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy codziennie o godz. 15.00 razem z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 o. Prowincjał Jan Maciejowski pobłogosławi obraz Jezusa Miłosiernego, który niebawem zostanie wprowadzony do naszego kościoła. W związku z tym ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na zapłatę należności za obraz.

 

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy dni odnowy duchowej: I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo Powołaniowe o 17.30 i Msza św. o powołania i za powołanych. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45 a po nim Msza św.

 

 1. W najbliższy piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy w tym tygodniu wspólnocie Żywego Różańca.

 

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Jubilatom z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy zdrowia, Bożych łask i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 25.03.2018 r.

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy braci z franciszkańskiego WSD w Łodzi-Łagiewnikach: br. Grzegorza i br. Łukasza. Życzymy im dobrego pobytu w Ostródzie. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzać seminaryjne pismo: „Nasze Życie”.
 2. Panie ze wspólnot parafialnych rozprowadzają przed kościołem palemki.
 3. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje ołtarza i Grobu Pańskiego na Triduum Paschalne.

 

 1. Dzisiaj o godz.16.00odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w sali sportowej szkoły salezjańskiej.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali.

 

 1. W poniedziałek, 26 marca po Mszy wieczornej rozpoczniemy gruntowne sprzątanie naszego kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy państwa Ewertowskich oraz wszystkich Parafian (bez względu na przynależność do grup) o pomoc w jego posprzątaniu! Ponadto, prosimy o taką pomoc w Wielką Sobotę po Nieszporach, a więc ok. godz. 16.30.

 

 1. W Wielką Środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba asysty liturgicznej na Triduum Paschalne. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Osoby pracujące, nie mogące skorzystać ze spowiedzi w ciągu dnia zachęcamy do skorzystania z tzw. Nocy Konfesjonałów. Zapraszamy w Wielką Środę od 21.00 do 24.00. Będzie okazja do spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czasie Triduum będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Będziemy spowiadać w Wielki Czwartek i Piątek od godz. 16.00 do 17.30, a w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 12.00. Prosimy o nie odkładanie jej na ostatnią chwilę! Uwaga – nie będziemy spowiadać w święta!

 

 1. W naszej Świątyni podczas Triduum Paschalnego zapraszamy na modlitwę całego Kościoła – na Liturgię Godzin(modlitwę brewiarzową). Jutrznia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00. Godzina Czytań i Modlitwa w ciągu dnia o godz. 12.00. W Wielką Sobotę Nieszpory o godz. 16.00. Po Nieszporach zamknięcie kościoła do godz. 21.00. W tym czasie nastąpi sprzątanie i przygotowanie wystroju.

 

 1. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną, które procesyjnie złożymy przed ołtarzem.

 

 1. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00.
 2. W naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku, o godz. 15.00 odmawiać będziemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w Drugą Niedzielę Wielkanocną.
 3. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Błogosławieństwo pokarmów od 9.00 do 14.00. W Morlinach błogosławieństwo pokarmów o 10.00.
 4. W sobotni wieczór o godz. 21.00 rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Przynosimy ze sobą świece.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o 6.00. Prosimy o mobilizację asysty procesyjnej: osoby niosące sztandary, feretrony, baldachim. Po procesji Msza św. sprawowana w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru, fundatorów kwiatów i dekoracji Bożego Grobu. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.

 

 1. Zapowiedzi przedślubne

Do zawarcia ślubu kościelnego przygotowują się:

Magdalena Wróbel, panna, par. tut.

Mateusz Gąska, kawaler, Łukta

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest o ich zgłoszenie do proboszcza.

 

Życzymy wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia!

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

 

 1. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wykup kościołów poewangelickich.

 

 1. Zachęcamy, aby spowiedzi wielkopostnej nie odkładać na ostatni moment.

 

 1. W poniedziałek, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W modlitwie pamiętajmy o Księdzu Arcybiskupie Józefie Górzyńskim.

 

 1. W piątek, 23 marca zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza oraz wszystkich parafian na drogę krzyżową ulicami miasta z kościoła Niep. Pocz. NMP do kościoła św. Dominika Savio. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy naszych parafian o poniesienie krzyża od stacji 12 do 13. Na procesję należy zabrać ze sobą świece lub znicze.

 

 1. W sobotę, 24 marca o godz. 17.00 zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych na spotkanie organizacyjne dotyczące liturgii Wielkiego Tygodnia.

 

 1. Księża Salezjanie zapraszają do obejrzenia ostródzkiego Misterium w sobotę, 24 marca o godz. 16.00 i 19.30 oraz w niedzielę, 25 marca o godz. 16.00.

 

 1. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Można będzie się w nie zaopatrzyć w przyszłą niedzielę przy wejściu do kościoła. Dochód z ich sprzedaży zasili fundusz inwestycyjny kościoła.

 

 1. W Wielką Środę zapraszamy na Noc Konfesjonałów w godz. 21.00-24.00. Będzie to okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni wspólnocie FZŚ.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Leon Barczak ze wspólnoty franciszkanów w Miłakowie. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 8.00 i 18.00. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi. Przybędą spowiednicy z innych parafii. Dzieci z klas 0-III mają swoje spotkanie w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00. Dzieci z klas IV-VII o godz. 11.00. Zakończenie dla dzieci Mszą św. we środę o godz. 10.00. Prosimy o modlitwę w intencji parafii.

 

 1. Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I-Komunii o godz. 11.30. O 15.30 Msza św. wspólnoty Wiara i Światło. Po Mszy wieczornej spotkanie z rekolekcjonistą dla klas III gimnazjum, które w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania oraz dla klas II gimnazjum, klas VI i VII, które rozpoczynają cykl przygotowań.

 

 1. Zapraszamy na niedzielne gorzkie żale o godz. 17.00. W tym tygodniu droga krzyżowa ulicami naszej parafii w piątek, 16 marca bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.30. Z tej racji nie będzie drogi krzyżowej w kościele o godz. 17.00 i 17.30.

 

 1. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę decyzją ks. abp Józefa Górzyńskiego przeznaczone są na wykup kościołów poewangelickich.

 

 1. Franciszkanie z Miłakowa organizują 10-dniową pielgrzymkę do Włoch w terminie 28.06 – 07.07. Koszt wyjazu to 2780 zł.

 

 1. Katecheta Grzegorz Wróbel organizuje wyjazd do Lwowa w terminie 19 – 22 kwietnia 2018 r. Koszt – 480 zł. Kontakt: Grzegorz Wróbel       504 196 525

 

 1. Wszystkim za jakąkolwiek bezinteresowną pomoc i wykonaną pracę dla parafii i klasztoru – wszystkim zaangażowanym w sprzątanie kościoła po remoncie, za ofiary na tacę na położenie płytek na chórze kościelnym składamy z serca – serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Kronika żałobna:

– W ubiegłym tygodniu zmarli:

– śp. Zbigniew Olczak, lat 60 z ul. Jaracza

– śp. Stanisław Jarmoluk, lat 66 z ul. Jaracza

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem imienin o. Kazimierza. Obejmujemy go naszą modlitwą życząc Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

 

 1. Dzisiaj zbieramy tzw. tacę inwestycyjną na spłatę prac związanych z położeniem płytek na chórze kościelnym. Dziękujemy za wsparcie.

 

 1. Zapraszamy na niedzielne gorzkie żale o godz. 17.00 i na piątkowe nabożeństwa drogi krzyżowej o 17.00 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy także na „Nocną Drogę Krzyżową”, która odbędzie się w piątek, 9 marca i będzie wiodła trasą z Ostródy do Brzydowa i z powrotem. Zapisywać się można podczas dzisiejszego spotkania organizacyjnego o godzinie 19.30 w naszym kościele. Bliższe informacje na plakacie.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Leon ze wspólnoty franciszkanów w Miłakowie.

 

 1. W przyszłą niedzielę nastąpi spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I-Komunii o godz. 11.30. Po Mszy wieczornej spotkanie z rekolekcjonistą dla klas III gimnazjum, które w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania oraz dla klas II gimnazjum, klas VI i VII, które rozpoczynają cykl przygotowań.

 

 1. W gablocie są plakaty z informacją o Misterium Męki Pańskiej w WSD w Olsztynie oraz u Salezjanów w Ostródzie. Przy wyjściu z kościoła są także ulotki informacyjne.

 

 1. Wszystkim za jakąkolwiek bezinteresowną pomoc i wykonaną pracę dla parafii i klasztoru – wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za sprzątanie kościoła po remoncie od nas wszystkich składamy z serca – serdeczne „Bóg zapłać”. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego o nominacji biskupa pomocniczego Archidiecezji Warmińskiej….

 

 1. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. O. Manswet Wardyn, lat 80, prowincjał Prowincji Gdańskiej św. Maksymiliana w latach 1992-2000, pochowany w Poznaniu.

 

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom życzymy zdrowia, pokoju i dobra, Bożych łask i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień nowego tygodnia!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne, zwłaszcza głodujące dzieci w Kenii i Ekwadorze.

 

 1. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.00 (dzieci) i o godz. 17.30 (dorośli i młodzież) razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na Odpust Świętego Kazimierza w dzisiejszą niedzielę, 25 lutego 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 13.30 Mszą św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. O godz. 15.30 występ „Kapeli Świętojańskiej” i dziecięco-młodzieżowego zespołu tańca „Sto Uśmiechów” z Wileńszczyzny na Hali Widowiskowo-Sportowej OCSiR (ul. Kościuszki 22a). Wstęp wolny. Bliższe informacje podane są na plakacie.

 

 1. W niedzielę, 4 marca ulicami Ostródy przejdzie III Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpocznie się Mszą św. o godz.10.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie uczestnicy Marszu zgromadzą się przy Pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy Marszu przejdą ulicami Ostródy do zamku, gdzie odbędzie się część historyczno-artystyczna. Organizatorzy Marszu zapraszają Mieszkańców Ostródy do udziału w uroczystości i zachęcają do zabrania flag.
 2. Zapraszamy na „Nocną Drogę Krzyżową”, która odbędzie się w piątek, 9 marca i będzie wiodła trasą z Ostródy do Brzydowa i z powrotem. Zapisywać się można telefonicznie lub mailowo. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 4 marca o godzinie 19.30 w naszym kościele. Bliższe informacje na plakacie.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. W czwartek, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 i Msza św. o powołania i za powołanych. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź dzieci przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej od godz. 16.30. W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a po nim Msza św.

 

 1. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy w intencji Solenizanta o. Kazimierza podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 2. Przedszkole Niepubliczne „Remiś” w Ostródzie, ul. Osiedle Młodych 7 ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018/19 od 1 do 23 marca 2018 r. Zapraszamy na dzień otwarty w środę, 14 marca w godz. 15.00-16.30.
 3. Przez cały czas Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbonki przy wyjściu z kościoła. Przy wyjściu z kościoła pozostały jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
 4. Informujemy, że rozpoczęły się prace związane z położeniem posadzki na chórze kościelnym. W związku z tym zdjęte zostały gąbki na ławkach. Za niedogodności przepraszamy. W przyszłą niedzielę, 4 marca będzie zbierana taca inwestycyjna na zapłatę tej inwestycji. Dziękujemy za zrozumienie.

 

 1. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej. Dziękujemy dwóm wolontariuszkom, które w sobotę wysprzątały kościół po pracach remontowych.

 

 1. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca. Tego dnia nastąpi spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I-Komunii o godz. 11.30. Po Mszy wieczornej spotkanie z rekolekcjonistą dla klas III gimnazjum, które w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania oraz dla klas II gimnazjum, klas VI i VII, które rozpoczynają cykl przygotowań.

 

 1. Kancelaria parafialna w piątki Wielkiego Postu czynna do godz. 17.00.

 

 1. Kronika żałobna. W tym tygodniu zmarł:

śp. Józef Grabowski, lat 93 z ul. Jaracza.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

 

 1. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. W piątki w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży, a w niedziele o godz. 17.00 gorzkie żale. Ze względu na nabożeństwo drogi krzyżowej kancelaria parafialna w piątki czynna jest do godz. 17.00.

 

 1. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli swe ofiary do kopert oraz wpłacają je na konto, jako swój przejaw troski i odpowiedzialności za dzieło wyposażania naszego kościoła. Dzięki Waszej ofiarności w tym tygodniu zostały zamontowane specjalne gąbki na ławki na czas zimowy. Ich koszt wyniósł 8.000 zł.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. zbierane są ofiary do puszki na kwiaty do Bożego Grobu oraz na dekoracje kościoła na Święta Zmartwychwstania Pańskiego Pod chórem do skarbonki przy wyjściu z kościoła przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na ten cel. Za wszystkich ofiarodawców w sposób szczególny modlić się będziemy podczas uroczystej Mszy św. po procesji rezurekcyjnej.

 

 1. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Pod chórem zostały wyłożone skarbonki, które możemy zabrać ze sobą i przez okres Wielkiego Postu będziemy zbierać ofiary dla potrzebujących. Skarbonki złożymy uroczyście w procesji ofiarniczej w czasie liturgii Wielkiego Czwartku.

 

 1. Katolicki Zespół Edukacyjny im. Świętej Rodziny w Olsztynie rozpoczął nabór na rok szkolny 2018/2019. Przyjmowani są uczniowie do Liceum Ogólnokształcącego i do pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej i do Przedszkola. Bliższe informacje na stronie internetowej bądź w sekretariacie szkoły.

 

 1. W czwartek, 22 lutego obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 

 1. W gablotach na plakatach można przeczytać informacje o:
  – Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą

– różnych pielgrzymkach

– Spotkaniach Małżeńskich w Pieniężnie

– Kaziukach Wileńskich w Ostródzie

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Z tej racji, w ramach inicjatywy „Woreczek ryżu”, chcemy ofiarami do puszki wesprzeć głodujące dzieci w Kenii i Ekwadorze.

 

 1. Wszystkim za jakąkolwiek bezinteresowną pomoc i wykonaną pracę dla parafii i klasztoru, wspólnocie Żywego Różańca za sprzątanie kościoła, naszym parafialnym dekoratorom za piękną dekorację wielkopostną – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Kronika żałobna:

W ostatnim czasie zmarła

Śp. Helena Rupacz, lat 84 z ul. Witkacego

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego.Hasłem tego dnia są słowa Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00, 12.00 (pogrzebowa), 16.30 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 11 marca.

 

 1. O posługę sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca.

 

 1. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz wyposażenia naszej świątyni i za hojne, smakowite dary na rzecz naszej wspólnoty klasztornej.

 

 1. Kronika żałobna:

W tym tygodniu zmarli:

Śp. Zenobia Borkowska, lat 65 z ul. Jaracza

Śp. Mieczysław Lis, lat 68 z ul. Paderewskiego

Śp. Marian Ciunelis, lat 89 z ul. Jaracza

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 4.02.2018 r.

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w kościele.

 

 1. W miniony piątek zostały rozebrane choinki, żłóbek i świąteczna dekoracja w kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyszły z pomocą. Bóg zapłać wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za posprzątanie kościoła.

 

 1. W poniedziałek podczas Mszy św. porannej błogosławieństwo chleba ku czci św. Agaty.

 

 1. W piątek, 9 lutego odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 

 1. Wspólnota Wiara i Światło zaprasza wszystkich na bal karnawałowy w sobotę, 10 lutego o godz. 15.30 w Sali parafialnej. Wstęp wolny.

 

 1. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 9 do 11 lutego w Ostródzie. Szczegółowe informacje na stroniewww.powolanie.com.pl.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy obfitości Bożych łask.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii s. Serafinę, przełożoną SS. Terezjanek w Ostródzie, która chce przybliżyć postać Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka, założyciela Zgromadzenia…

 

 1. Kończymy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. W najbliższych dniach odwiedzimy:

          – 29 stycznia (poniedziałek) – ul. Osiedle Młodych 1 i 4

       – 30 stycznia (wtorek) – Morliny

       – 31 stycznia (środa) – uzupełnienia kolędy

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00. Uzupełnienia kolędy można zgłaszać do zakrystii albo dzwoniąc do klasztoru lub proboszcza. Działanie kancelarii wznawiamy od piątku 2 lutego zaś środową spowiedź podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 31 stycznia.

 

 1.   W tym tygodniu będziemy przeżywać dni eucharystyczne. W czwartek o 17.30 nabożeństwo Powołaniowe. W sobotę nabożeństwo eucharystyczne o 9.45, a po nim Msza św.

 

 1. W I-piątek, 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego i jednocześnie 22. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego z ustanowienia św. Jana Pawła II. Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego…

 

 1. Z racji przypadającego święta odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przekładamy na następny piątek, 9 lutego. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

 

 1. W piątek, po Mszy św. porannej nastąpi demontaż choinek, dlatego zwracamy się z prośbą do mężczyzn o pomoc w przeprowadzeniu tejże akcji. W piątek po Mszy wieczornej demontaż żłóbka i sprzątanie kościoła. O pomoc prosimy wszystkich chętnych oraz wspólnotę FZŚ.

 

 1. Taca zebrana w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje w naszej świątyni.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018

 

 

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

 1. We wtorek, 23 stycznia w związku z przeżywaną 5. rocznicą śmierci J.E. Kardynała Józefa Glempa o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Tego też dnia zostanie pobłogosławione i odsłonięte epitafium upamiętniające Kardynała, który był biskupem warmińskim w latach 1979-1981.

 

 1. W czwartek, 25 stycznia obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Do naszych domów przybywają kapłani – nasi duszpasterze. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny te były radosnym świętem naszych rodzin. W najbliższych dniach odwiedzimy:

 

– 22 stycznia (poniedziałek) – ul. Jaracza 21A i 21B

– 23 stycznia (wtorek) – ul. Jaracza 16B, ul. Osiedle Młodych 6

– 24 stycznia (środa) – pogrzeb o. Bolesława w Gdyni

– 25 stycznia (czwartek) – ul. Osiedle Młodych 2

– 26 stycznia (piątek) – ul. Osiedle Młodych 3

– 27 stycznia (sobota) – ul. Osiedle Młodych 5

 

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, zaś w soboty o 15.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od 15.00 do 15.30. W tym tygodniu (z racji pogrzebu) nie będzie środowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Uzupełnienia kolędy można zgłaszać do zakrystii albo dzwoniąc do klasztoru lub proboszcza.

 

 1. Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, założone przez Sługę Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka, dnia 9 lutego br. będzie przeżywać 68. rocznicę śmierci swego Ojca Założyciela. Siostry pragną umożliwić poznanie postaci bohaterskiego świadka wiary, i w przyszłą niedzielę 28 stycznia, po mszach św. będą rozprowadzać pozycje książkowe a złożone ofiary zostaną przeznaczone na popularyzację postaci Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka oraz na rzecz prowadzonego procesu beatyfikacyjnego.

 

 1. O posługę sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę Ewertowskich.

 

 1. Kronika żałobna

– Wczoraj zmarł o. Bolesław Mika, lat 79. Pracował w naszej parafii w latach 2008-2012. Pogrzeb we środę w Gdyni.

– Pomódlmy się także za ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski i dawniejszego biskupa warmińskiego, którego 5. rocz. śmierci przypada we wtorek, 23 stycznia.

 

II Niedziela Zwykła – 14 styczna 2018 r.

 1. 14 stycznia 2018 r. (w drugą niedzielę po Bożym Narodzeniu) obchodzony jest w Kościele 104. Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy. „Jest on pomyślany jako odpowiednia okazja do pobudzania wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów oraz do współdziałania w rozwiązywaniu ich problemów”. W Polsce przebywa według różnych danych szacunkowych ok. 1 mln migrantów ekonomicznych z Ukrainy. Mimo wielkich kontrowersji z powodu historii z 1943 r., różnic przynależności wyznaniowej, i innych spraw, które dzielą nasze narody, nie odnotowuje się przypadków niechęci i napięć.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się jasełka przygotowane przez dzieci naszej parafii.

 

 1. Także dzisiaj, o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd w wykonaniu Zamkowego Chóru Kameralnego w Ostródzie.

 

 1. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 19 do 21 stycznia przy naszym klasztorze w Koszalinie. Szczegółowe informacje na stroniewww.powolanie.com.pl.

 

 1. Zapraszamy na rekolekcje pt. Eucharystia – smak życia. Celem tych rekolekcji jestna nowo rozkochać nas w Eucharystii, byśmy jeszcze głębiej Ją przeżywali. Odbędą się one w najbliższy weekend od 19 do 21 stycznia w Ostródzie. Poprowadzi je o. Mateusz Stachowski. Szczegółowe informacje na stronie www.dobrerekolekcje.pl

 

 1. Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Ewangelizacyjne pt.: „Idźcie i głoście”, które odbędą się w sobotę, 3 lutego w godz. 9.00 – 21.00 w Oratorium przy kościele św. Jana Bosko w Ostródzie. Zajęcia prowadzi ekipa „Jezus na Stadionie”. Koszt warsztatów 30 zł. Bliższe informacje w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do odwiedzania nowej strony internetowej naszej parafii www.ostroda.franciszkanie.pl

 

 1. Po raz czternasty będziemy wielbić Boga polskimi kolędami i pastorałkami. Tym razem wystąpią Chór Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, Zamkowy Chór Kameralny w Ostródzie oraz Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
  Koncert uświetni występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostródzie w scenkach teatralnych dotyczących postaci Romualda Traugutta.
  Koncert jest częścią oficjalnych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Koncert odbędzie się 21 stycznia 2018 roku o godzinie 15.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Koncert organizowany jest przy współpracy z Centrum Kultury w Ostródzie oraz Parafią NPNMP w Ostródzie.

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

– w poniedziałek, 15 stycznia – ul. Jaracza 12, 14, 16, 18, 20, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44

– we wtorek, 16 stycznia – ul. Jaracza 16 A

– we środę, 17 stycznia – ul. Jaracza 14 C, ul. Ćwiklińskiej

– w czwartek, 18 stycznia – ul. Jaracza 14 B

– w piątek, 19 stycznia – ul. Jaracza 14 A

– w sobotę, 20 stycznia – ul. Jaracza 24

 

 1. Ze względu na kolędę nie będzie dyżuru kapłana w konfesjonale w środę od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Można też umawiać się telefonicznie. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 15.00.

 

 1. Kronika żałobna:

– W ostatnim tygodniu z naszej parafii zmarła śp. Leokadia Szmitko z ul. Osiedle Młodych, lat 88

– Pomódlmy się także za o. Dariusza Dembkowskiego, misjonarza z Kenii i Kanady, zmarłego w Gdańsku, lat 49

– Polećmy Miłosierdziu Bożemu śp. Ks. prałata Józefa Bielawskiego, byłego proboszcza w Brzydowie (1980 – 2014), lat 79.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018 r.

 

 1. Wspólnota Wiara i Światło, działająca przy naszej parafii, zaprasza na jasełka dzisiaj na godz. 17.00 do naszego kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się jasełka przygotowane przez dzieci naszej parafii.

 

 1. Zapraszamy w niedzielę, 14 stycznia, na godz.14.30do dużej kaplicy przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na spektakl w reżyserii Marii Krystyny Andrzejewskiej pt. „Gietrzwałdzka Opowieść”.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę, o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd w wykonaniu Zamkowego Chóru Kameralnego w Ostródzie.

 

 1. Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

– w poniedziałek, 8 stycznia – ul. Jaracza 5, 7, 9, ul. Smosarskiej – numery parzyste

– we wtorek, 9 stycznia – ul. Jaracza 11 i 11A,
ul. Smosarskiej – numery nieparzyste

– we środę, 10 stycznia – ul. Jaracza 13, 17, 19 i 19A i ul. św. Maksymiliana

– we czwartek, 11 stycznia – pogrzeb misjonarza o. Dariusza Dembkowskiego – nie kolędujemy

– w piątek, 12 stycznia – ul. Jaracza 23, 25 i 27 oraz ul. Witkacego – numery nieparzyste

– w sobotę, 13 stycznia – ul. Jaracza 29, 31, 35 oraz parzyste: 2, 4, 4A, 4B, 6, 8 i 10, ul. Witkacego numery parzyste

 1. Ze względu na kolędę nie będzie dyżuru kapłana w konfesjonale w środę od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Można też umawiać się telefonicznie. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 15.00.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2018 r.

 

 1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, w którym powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Taca przeznaczona na potrzeby misyjne.

 

 1. Dzisiaj także I-sobota miesiąca. Msza św. o godz. 10.00 w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Wcześniej, o godz. 9.30 wspólnie będzie odmówiony różaniec.

 

 1. Orszak Trzech Króli przejdzie dzisiaj ulicami Ostródy. Zbiórka o godz. 13.15 na ul. Piastowskiej, przy kościele św. Hiacynty i Franciszka. Na trasie zostaną przedstawione dwie sceny jasełkowe. Po dojściu – ok. godz. 14.30 scena: Pokłon Trzech Króli i Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie – po Mszy św. gorąca grochówka dla wszystkich uczestników Orszaku.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 opłatek dla członków wszystkich wspólnot parafialnych oraz ministrantów mężów w salce parafialnej.

 

 1. Jutro, taca przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła.

 

 1. Wspólnota Wiara i Światło, działająca przy naszej parafii, zaprasza na jasełka jutro o godz. 17.00 do naszego kościoła.

 

 1. Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

– w poniedziałek, 8 stycznia – ul. Jaracza 5, 7, 9, ul. Smosarskiej – numery parzyste

– we wtorek, 9 stycznia – ul. Jaracza 11 i 11A, ul. Smosarskiej – numery nieparzyste

– we środę, 10 stycznia – ul. Jaracza 13, 17, 19 i 19A i ul. św. Maksymiliana

– we czwartek, 11 stycznia – pogrzeb misjonarza o. Dariusza Dembkowskiego – nie kolędujemy

– w piątek, 12 stycznia – ul. Jaracza 23, 25 i 27 oraz ul. Witkacego – numery nieparzyste

– w sobotę, 13 stycznia – ul. Jaracza 29, 31, 35 oraz parzyste: 2, 4, 4A, 4B, 6, 8 i 10, ul. Witkacego numery parzyste

 

 1. Ze względu na kolędę nie będzie dyżuru kapłana w konfesjonale w środę od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Można też umawiać się telefonicznie. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 15.00.

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
– 31 grudnia 2017 r.

 

 1. Kończymy dzisiaj Rok Pański 2017. Dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo i obecność wśród nas. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za zmarłych parafian w mijającym roku. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

 1. Jutro, 1 stycznia w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, w którym powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny.

 

 1. W czwartek, 4 stycznia, I-czwartek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30, następnie Msza św. o powołania i za powołanych.

 

 1. W piątek, 5 stycznia, I-piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi rano oraz od godz. 17.30 do 18.00. W czasie Mszy św. z racji kolędy nie spowiadamy.

 

 1. W sobotę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, w którym powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Taca przeznaczona na potrzeby misyjne.

 

 1. 6 stycznia to także I-sobota miesiąca. Msza św. o godz. 10.00 w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Wcześniej, o godz. 9.30 wspólnie będzie odmówiony różaniec.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Ostródy w sobotę, 6 stycznia. Zbiórka o godz. 13.15 na ul. Piastowskiej, przy kościele św. Hiacynty i Franciszka. Na trasie zostaną przedstawione dwie sceny jasełkowe. Po dojściu – ok. godz. 14.30 scena: Pokłon Trzech Króli i Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie – po Mszy św. gorąca grochówka dla wszystkich uczestników Orszaku.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Orszaku w przebraniu nawiązującym do postaci biblijnych – wszyscy mogą być przebrani za kolędników, anioły, pasterzy, królów. Organizatorzy dysponują też pewną ilością bezpłatnych koron z kartonu, które będą rozdane w czasie zbiórki.

 

 1. W sobotę, 6 stycznia, o godz. 16.00 opłatek dla członków wszystkich wspólnot parafialnych oraz ministrantów mężów w salce parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, taca przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła.

 

 1. Wspólnota Wiara i Światło, działająca przy naszej parafii, zaprasza na jasełka w przyszłą niedzielę, 7 stycznia, o godz. 17.00 do naszego kościoła.

 

 1. Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Nie rozmawiajmy podczas kolędy o polityce, nie stawiajmy na kolędowym stole alkoholu. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W najbliższym czasie odwiedzimy:

– we wtorek, 2 stycznia – ul. Brzoskwiniowa 6 i 7

– we środę, 3 stycznia – u. Brzoskwiniowa 8 i 9

– we czwartek, 4 stycznia – ul. Jaracza 26 A

– w piątek, 5 stycznia – ul. Jaracza 6 A

 

 1. Ze względu na kolędę nie będzie dyżuru kapłana w konfesjonale w środę od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Można też umawiać się telefonicznie. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 15.00.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 r.

 

 

 1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Już dzisiaj jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Okazja do spowiedzi dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Przypominamy, że z racji Wigilii dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od uroczystej Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli, 24 grudnia, na poniedziałek, 25 grudnia. Podczas Pasterki w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, parafii i klasztoru oraz osób sprzątających i przygotowujących świąteczny wystrój kościoła. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przed Pasterką o godz. 23.15 odmówimy Godzinę Czytań z uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

 1. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 

 1. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Adama Ślusarczyka kleryka III roku WSD OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Br. Adam w dniu jutrzejszym będzie rozprowadzał seminaryjne pismo „Nasze Życie”.

 

 1. 26 grudnia, tzw. „drugi dzień świąt”, święto św. Szczepana. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy, czyli na utrzymanie ubogich parafii. Porządek Mszy św. niedzielny.

 

 1. 27 grudnia, we środę, obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

28 grudnia, we czwartek, święto świętych Młodzianków, męczenników.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, pożegnamy stary rok. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za wszystkich parafian zmarłych w 2017 roku. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii:

* w czwartek, 28 grudnia – tzw. Szafranki stare, ul. Wiosenna, Jesienna, Zimowa, Franciszkańska

*W piątek, 29 grudnia – ul. 11 listopada i Leśniczówka, ul. Solskiego, Morelowa, Wiśniowa

*w sobotę, 30 grudnia – ul. Brzoskwiniowa 2,3,4,5, ul. Ordonówny, Modrzejewskiej

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 15.00. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30.

 

 1. W tym tygodniu o poświąteczne sprzątanie kościoła prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

 

Wszystkim Solenizantom, Parafianom, Gościom życzymy obfitości łask Bożych!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 III  NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2017 r.

 1. Dobiegamy połowy Adwentu. Dzisiaj wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W dobrym zagospodarowaniu tego czasu pomoże nam o. Mariusz Fałkowski, wicerektor WSD OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

 

 1. Rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku, 19 grudnia. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. W czasie Mszy św. okazja do spowiedzi rekolekcyjnej. Przybędą do nas spowiednicy z sąsiedniej parafii. Już dziś polecamy sprawę rekolekcji, naszej parafii, rekolekcjonisty i spowiedników modlitwie parafian.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 Msza św. wspólnoty Wiara i Światło, a następnie spotkanie opłatkowe.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w świece Caritas, opłatki oraz ulotki informujące o franciszkańskich rekolekcjach tematycznych u nas w Ostródzie oraz w Gdańsku.

 

 1. Wspólnocie FZŚ dziękujemy za sprzątanie kościoła, wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za przygotowanie dekoracji w prezbiterium, przygotowującym śniadanka dla dzieci po Mszy roratniej, rozprowadzającym świece i opłatki dziękujemy za czynioną posługę, wszystkim za wszelką życzliwość i składane ofiary na rzecz kościoła. Dziękujemy także za przyniesione dary dla Polskich dzieci na Litwie.

 

 1. Zwracamy się z prośbą do mężczyzn o pomoc w ustawianiu choinek w czwartek o godz. 8.00. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy chętnych do dekorowania choinek. W sobotę po Mszy porannej i po różańcu prosimy wspólnotę Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych o sprzątanie kościoła.

 

 1. Ze względu na Wigilię w przyszłą niedzielę, 24 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od uroczystej Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli, 24 grudnia, na poniedziałek, 25 grudnia. Podczas Pasterki w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, parafii i klasztoru oraz osób sprzątających i przygotowujących świąteczny wystrój kościoła. Ze względu na Pasterkę 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. W gablocie można znaleźć plakat promujący rodzicielstwo zastępcze. Rodzina zastępcza jest dla wielu dzieci jedynym ratunkiem.

 

 1. Betlejemskie Światło Pokoju przekazane będzie mieszkańcom Ostródy 21 grudnia 2017 roku podczas uroczystej Mszy św., która odbędzie się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie swoich lampionów.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarła:

Śp. Daniela Danuta Szestowicka, lat 84 z ul. Osiedle Młodych. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00.


 

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny.

 

 1. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30.

5. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Mariusz Fałkowski, wicerektor WSD w Łodzi-Łagiewnikach. Już dziś prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty, spowiedników i całej naszej parafii.

 

 1. Do wystawionego z przodu kościoła kosza można wrzucać produkty przeznaczone na pomoc potrzebującym Polakom na Litwie. Najbardziej potrzebne są przybory szkolne, słodycze i zabawki dla dzieci.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę FZŚ.

 

 1. Informacje o tematycznych rekolekcjach franciszkańskich dostępne są w gablocie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. w niedzielę, 17 grudnia o godz. 11.30.

 

 1. Msza św. wspólnoty Wiara i Światło w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.

 

 1. Ze względu na trwające rekolekcje i spowiedzi rekolekcyjne w innych parafiach kancelaria parafialna w najbliższy wtorek, 12 grudnia, będzie nieczynna. Interesantów zapraszamy w piątek.

 

 1. Kronika żałobna

W tym tygodniu zmarł: śp. Jan Dworznicki, lat 81 z ul. Osiedle Młodych.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Przynośmy ze sobą lampiony i świece. Już dziś zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się 17 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu. Poprowadzi je o. Mariusz Fałkowski, wicerektor WSD w Łodzi-Łagiewnikach.

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi błogosławieństwo wieńca adwentowego oraz opłatków, które przedstawiciele parafii rozniosą po naszych domach. Już dziś dziękujemy za trud wykonania wieńca i dekoracji adwentowych oraz rozniesienia opłatków, z których dochód przeznaczony będzie na inwestycje w kościele. Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi spotkanie z rodzicami ministrantów oraz kandydatów na ministrantów. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza do wzięcia udziału w rodzinnych warsztatach ozdób świątecznych w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10-14. Warsztaty poprowadzą profesjonalni instruktorzy. Każdy uczestnik powinien wziąć ze sobą klej biurowy, pędzle, farby plakatowe i nożyczki. Pozostałe materiały będą zapewnione. Mile widziane byłyby upieczone ciasta na to spotkanie.

 

 1. Adwent sprzyja otwarciu się na potrzeby drugiego człowieka. Tym razem chcemy wesprzeć polskie rodziny mieszkające na Litwie na terenie franciszkańskiej parafii Miedniki, pod Wilnem. Pomóc chcemy zwłaszcza dzieciom. W związku z tym do ustawionego kosza można będzie składać przybory szkolne, słodycze, zabawki.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas na nasze wigilijne stoły w ramach akcji: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Członkowie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej rozprowadzają świeczki z siankiem i Świętą Rodziną.

 

 1. W środę, 6 grudnia, o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się przedstawienie pt. „Gietrzwałdzka opowieść”, przybliżające okoliczności objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Zapraszamy

 

 1. W czwartek, 7 grudnia, z racji I-czwartku, nabożeństwo Powołaniowe o godz. 17.30 i Msza św. o świętość życia powołanych. Tego dnia modlić się będziemy w intencji J.E. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego w 4. Rocznicę święceń biskupich.

 

 1. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00.
  8 grudnia 1947 r. we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Odpowiadając na prośbę Maryi zapraszamy na specjalne nabożeństwo w piątek, 8 grudnia o godz. 12.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, będziemy obchodzili XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlili za wiernych tworzących Kościół katolicki na Wschodzie. Tego dnia zostanie przeprowadzona także zbiórka do puszek.

 

 1. Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego w sprawie badań profilaktycznych…

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni życzymy błogosławieństwa naszego Zakonodawcy i Patrona – św. Franciszka z Asyżu i opieki Matki Bożej Niepokalanej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy naszym ministrantom za podjęty trud służby przy ołtarzu. Zachęcamy także dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się do grona ministrantów. Spotkanie dla rodziców ministrantów w przyszłą niedzielę, 3 grudnia, po Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Już dziś zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 nastąpi błogosławieństwo opłatków, które zwyczajem lat ubiegłych upoważnieni przedstawiciele parafii rozniosą po domach. Od przyszłej niedzieli będą też rozprowadzane świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W czasie adwentu chcemy podjąć dzieło pomocy Polakom zamieszkałym na Litwie na terenie naszej parafii franciszkańskiej w Miednikach.

 

 1. We środę, 29 listopada rozpocznie się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwy nowennowe odmawiać będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe o 9.45 i Msza św.

 

 1. Pozostało jeszcze 20 miejsc na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Bazylei. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.powolanie.com.plw zakładce Zaproszenia.

 

 1. Siostry Terezjanki zapraszają dziewczęta ze szkół gimnazjalnych i średnich  na spotkania do Domu Zakonnego w Ostródzie, ul. Sienkiewicza 4, w drugą i czwartą sobotę miesiąca, w godz. od 11.00 do 12.00. Pierwsze spotkanie 9 grudnia. Szczegóły na plakacie.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Zwracamy się z prośbą o podzielenie się niepotrzebnymi okularami, które zostaną przekazane dla osób potrzebujących.

 

 1. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w następną niedzielę rozprowadzać będzie świeczki z siankiem i św. Rodziną w cenie 10 zł.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu pochowana została:
śp. Danuta Macioszczyk, lat 69 z ul. Jaracza

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni życzymy błogosławieństwa naszego Zakonodawcy i Patrona – św. Franciszka z Asyżu i opieki Matki Bożej Niepokalanej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXXIII Niedziela zwykła – 19 listopada 2017 r.

 Dzisiaj, po raz pierwszy w historii, obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zaznaczył, że dzień ten będzie obchodzony w każdą XXXIII Niedzielę Zwykłą – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla.

 

 1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

 

 1. W następną sobotę, 25 listopada, w TVP2 o godz. 17:45 rusza nowy cykl „Słowo na niedzielę”, który prowadzi o. Mateusz Stachowski.

 

 1. Młodzież zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Śladami Św. Franciszka za Jezusem”. Podczas rekolekcji chcemy wpatrywać się w życie Św. Franciszka z Asyżu, by uczyć się od niego zbliżania się do Boga. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w centrum edukacyjno-formacyjnym w Koszalinie. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl.

 

 1. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Bazylei. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia wieczorem, powrót 2 stycznia. Koszt – 400 zł + 60 euro. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli 26 listopada. Szczegółowe informacje bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.pl w zakładce Zaproszenia.

 

 1. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2018 rok.

 

 1. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarł: śp. Jan Leśnikowski, lat 64 z ul. Jaracza.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXXII Niedziela zwykła – 12 listopada 2017 r.

 

 1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Naszymi modlitwami o ofiarami składanymi do puszki wspieramy chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. dzisiaj o godz. 11.30.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych są odprawiane codziennie, z wyjątkiem niedziel, o godz. 17.30. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.00.

 

 1. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
  o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

 

 1. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na inwestycje w naszej parafii: tacę ubiegłej niedzieli oraz ofiary składane na konto budowlane. Dziękujemy także za włączenie się w przygotowanie korowodu św. Marcina, zwłaszcza za przepyszne rogaliki.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy państwa Ewertowskich i Woźniaków.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł:

Śp. Stanisław Jankowski, lat 66 z ul. Jaracza

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni życzymy błogosławieństwa naszego Zakonodawcy i Patrona – św. Franciszka z Asyżu.