Pokój i dobro!
Jeśli czegoś szukasz na stronie, to wpisz poniżej
Wyszukiwarka

Ogłoszenia duszpasterskie

Start > Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  – 25 października 2020 r.

1.Za złożone ofiary pieniężne i materialne oraz za każdą pomoc na rzecz naszej parafii i klasztoru składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiamy Mszę Świętą w każdą środę o godz. 18.00. 

2. Dziękujemy rodzinie Ewertowskich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w środę i piątek o godz. 16.45.

4. W środę, 28 października obchodzimy Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia normalnie porządek Mszy niedzielny. Z racji trwającej pandemii tego dnia nie będzie Mszy Świętych oraz nabożeństw za zmarłych na cmentarzach ostródzkich. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania grobów swoich bliskich przed i po uroczystości Wszystkich Świętych; szczególnie w pierwszych ośmiu dniach listopada. 

6. Pod chórem wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani ich zmarli w modlitwie. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę Świętą wspólnotową za wszystkich zmarłych polecanych w  wypominkach.    

7. Z racji wejścia naszej parafii w strefę czerwoną w naszym kościele jednorazowo może przebywać 110 osób oraz obowiązkowo należy zakrywać usta i nos. Prosimy o zachowywanie bezpiecznej odległości. 

8. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarł:

– śp. + Janusz Sieradzki lat 71 z ul. Jaracza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

9. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, tygodniowym Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Św. Franciszka z Asyżu! 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  – 18 października 2020 r.

1.W piątek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. dziekana Romana Wiśniowieckiego. Dziękujemy wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu liturgii, a bierzmowanym życzymy otwartości na działanie Ducha Świętego. 

2.Dziękujemy za ofiary złożone na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kwota 575 zł zostanie przekazana na wskazany cel. 

3.Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Hasło to przypomina nam, abyśmy czuli się odpowiedzialni za przepowiadanie Słowa Bożego narodom.

4.W Niedzielę Misyjną wspieramy dzieło misyjne Kościoła, w tym nasze misje franciszkańskie, ofiarami złożonymi dzisiaj na tacę.    

5.Nabożeństwa różańcowe w intencji misji i misjonarzy codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w środę i piątek o godz. 16.45.

6.Rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Świętej zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30. Podczas spotkania zostaną poświecone różańce.  

7.Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII, jak również tą, która przyjęła ten sakrament w ostatni piątek zapraszamy w przyszłą niedzielę 25 października na Mszę Świętą o godz. 16.00. Tą Mszą Świętą rozpoczniemy comiesięczne Eucharystie o godz. 16.00 dla młodych z naszej parafii, a głównie dla osób przygotowujących się do bierzmowania. 

8.O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę Ewertowskich.

9.W czwartek 22 października wspominamy Św. Jana Pawła II papieża. 

10.Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani ich zmarli w modlitwie. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę Świętą wspólnotową za wszystkich zmarłych polecanych w  wypominkach.    

11.Z racji wejścia nowych obostrzeń dotyczących przebywania w kościele: obowiązek zakrywania ust i nosa oraz limit 1 osoba na 4 m2 – prosimy o stosowanie się do nich. 

12.Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarł:

– śp. + Daniel Jarema lat 34 z ul. 21 stycznia 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….

13. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, tygodniowym Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Św. Franciszka z Asyżu! 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 11 października 2020 r.

1.W zeszłą niedzielę obchodziliśmy uroczystości odpustowe ku czci Św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy się  zaangażowali w przygotowanie i przebieg tej uroczystości.

2.Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „ Totus Tuus” dziękując Bogu za osobę papieża polaka Św. Jana Pawła II.  Z racji tego Dnia Papieskiego dziś przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na działalność stypendialną dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.  

3.Dziękujemy bardzo wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

4.Młodzież z naszej parafii po przebytym czasie przygotowań przyjmie sakrament bierzmowania. Dokona się to w najbliższy piątek 16 października podczas Mszy Świętej na godz. 18.00. Prośby, aby osoby nie związane  z bierzmowanymi i z intencjami na tą Mszę Świętą wzięły udział w Mszy Świętej porannej. Próby do tej uroczystości odbędą się w poniedziałek i czwartek o godz.19.00. 

5.Rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Świętej zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie w przyszłą niedzielę 18 października po Mszy Świętej o godz. 11.30. Podczas spotkania zostaną poświecone różańce.  

6.2 października zmarł o. Janusz Szypulski, który dziesięć lat pracował w naszej parafii w Ostródzie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 13 października o godz. 12.00 w Darłowie. Będą one transmitowane na Facebooku na profilu – Franciszkanie Konwentualni. Tego dnia zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą na godz. 18.00 podczas, której w łączności modlitewnej prosić będziemy o dar życia wiecznego dla śp. o. Janusza Szypulskiego.

7.W czwartek 15 października obchodzimy dzień dziecka utraconego. Tego dnia zapraszamy rodziców, którzy doświadczyli bólu utraty swojego dziecka do Gietrzwałdu. Szczegóły na plakacie w gablocie. 

8.Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w środy i piątki na godz. 16.45.

9.Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę Świętą wspólnotową za wszystkich zmarłych polecanych w  wypominkach.    

10.Z racji wejścia naszego powiatu w strefę czerwoną prosimy o stosowanie się do obostrzeń dotyczących przebywania w kościele, a są one następujące: 

 • 50% obłożenia budynku (kościoła)
 • obowiązek zachowania dystansu 1,5 m 
 • obowiązek zakrywania ust i nosa

11.Kronika żałobna: W ubiegłym tygodniu zmarł:

– śp. + Jan Górski lat 76 z Szafranek  Wieczny odpoczynek….

12.Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, tygodniowym Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Św. Franciszka z Asyżu! 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU  – 4 października 2020 r.

1.Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny, szczególny dzień wdzięczności Bogu za patrona naszej parafii Św. Franciszka z Asyżu. Uroczysta Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona o godz. 10.00. Przewodniczyć jej będzie wikariusz naszej prowincji zakonnej o. Andrzej Lengenfeld.

2.Dzisiaj wszyscy wierni, którzy nawiedzą nasz kościół i wezmą udział we Mszy Świętej lub w nabożeństwie ku czci Św. Franciszka mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: bycie w stanie łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Świętej i pomodlenie się w intencjach Papieża. 

3.Za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje remontowo-budowlane w naszej parafii składamy serdeczne „Bóg Zapłać”. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów modlimy się w każdą środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

4.Z racji odpustu gościmy dzisiaj pośród nas br. Roberta Kozielskiego asystent ds. misji, którego po każdej Mszy Świętej przy wyjściu będzie można spotkać   przy stoisku misyjnym. Poprzez zakup różnych rzeczy można dziś wesprzeć nasze misje franciszkańskie. 

5.Dzisiaj w godzinach od 11.00 do 13.00 w salkach parafialnych (wejście od strony garażów klasztornych) istnieje możliwość zbadania ciśnienia, cholesterolu, poziomu cukru, ekg oraz konsultacji z lekarzem. Badania są wykonywane przez stowarzyszenie na rzecz jakości opieki medycznej. 

6.O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. 

7.Rozpoczęliśmy miesiąc październik – szczególny czas modlitwy za wstawiennictwem Maryi na różańcu. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w środy i piątki na godz. 16.45.

8.Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę Świętą wspólnotową za wszystkich zmarłych polecanych w  wypominkach.  

9.Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek (5 października) – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej . Tego dnia szczególnie zapraszamy do naszego kościoła na godz. 15.00, aby wspólnie pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia.  

– w środę (7 października) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej    

10.W przyszłą niedzielę 11 października, przeżywać będziemy XX Dzień Papieski  pod hasłem „ Totus Tuus” z tej racji Episkopat Polski wystosował list zapowiadający ten dzień. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego listu, który znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Z racji tego Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.  

11.Kronika żałobna. W ubiegłym tygodniu zmarli: 

– śp. + Leszek Węglarz, lat 59 z ul. Jaracza

– śp. + o. Janusz Szypulski, lat 65 zmarł w szpitali w Koszalinie

  Wieczny odpoczynek….

12.Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, tygodniowym Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz szczególnej opieki patrona naszej parafii Św. Franciszka z Asyżu! 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020 r.

1.Trwamy w nowennie przed uroczystością Św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. W ramach przygotowań do odpustu przez trzy dni od 1 do 3 października zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 podczas których, o. Kazimierz wygłosi kazania o Św. Franciszku. 

2.Świętowanie odpustu rozpoczniemy w sobotę 3 października o godz. 19.00 nabożeństwem Transitus upamiętniającym śmierć Św. o. Franciszka. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Uroczysta Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę 4 października o godz. 10.00 przewodniczyć jej będzie wikariusz naszej prowincji zakonnej o. Andrzej Lengenfeld. Serdecznie zapraszamy wszyskich do wzięcia udziału w uroczystościach odpustowych. 

3.W ramach odpustu w przyszłą niedzielę będzie u nas gościł br. Roberta Kozielskiego asystent ds. misji, który po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będzie stał ze stoiskiem, gdzie poprzez zakup różnych rzeczy będzie można wesprzeć nasze misje franciszkańskie. Natomiast od godz. 11.00 do 13.00 w salkach parafialnych będzie możliwość zbadania ciśnienia, cholesterolu, poziomu cukru oraz konsultacji z lekarzem. Badania będą wykonywane przez stowarzyszenie na rzecz jakości opieki medycznej. 

4.Dziękujemy bardzo wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

5.Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczona będą na cele remontowo-budowlane w naszej parafii.

6.W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. 

W I- czwartek zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 oraz na Mszę Świętą wieczorną w intencji nowych powołań. 

W I-piątek możliwość spowiedzi pój godziny przed każdą Mszą Świętą. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii. Ojciec Stanisław uda się do swoich chorych w innym terminie.   

W I-sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45, a następnie Msza Święta o godz. 10.30.

7.W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – szczególny czas modlitwy za wstawiennictwem Maryi na różańcu. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. 

Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w środy i piątki na godz. 16.45. Dzieci na nabożeństwa przynoszą wycięte i pokolorowane gwiazdy z dobrymi uczynkami. Z osób, które przyniosą gwiazdy wylosujemy osoby, które wezmą figurkę Maryi do swojego domu na kilka dni.

8.Z kalendarza liturgicznego:

– w wtorek (29 września) – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia obchodzi swoje imieniny s. Gabriela pochodząca z naszej parafii. Pamiętajmy o niej w naszej modlitwie.  

– w czwartek (1 października) – Wspomnienie Św. Tereski od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła – patronki naszych Sióstr Terezjanek. Tego dnia pamiętajmy o naszych Siostrach w modlitwie.

– w piątek (2 października) – Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów

9.Pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.30. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców wraz z dzieci, które w tym roku miały przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, jednak z racji wyjątkowej sytuacji nie zrealizowały pragnienia serc.

10.Pierwsze spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, jak również tych, którzy już są przygotowani do tego sakramentu, ale go jeszcze nie przyjęli, odbędzie się dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.   

11.Dzisiaj w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się VIII Koncert Ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał”. Wystąpią Agnieszka Cudzich z zespołem oraz raper Arkadio. Początek o godz. 16:30, wstęp wolny. Bliższe informacje na plakacie oraz stronie internetowej www.byswiatuslyszal.pl   

12.Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, tygodniowym Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki naszego patrona Św. Franciszka! 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września 2020 r.

1. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii 9 maja przyszłego roku. Zapisy odbywają się w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie dzieci wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 września podczas Mszy Świętej o godz. 11.30. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców wraz z dzieci, które w tym roku miały przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, jednak z racji wyjątkowej sytuacji nie zrealizowały pragnienia serc.

2. Zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii z klas VII odbywają się w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, jak również tych, którzy już są przygotowani do tego sakramentu, ale go jeszcze nie przyjęli, odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 września podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.   

3. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. 

4. Z troski o dobro duchowe naszej parafii, jak również z powodu trwającej pandemii tegoroczny festyn parafialny się nie odbędzie.

5. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek (21 września) – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia obchodzi swoje imieniny o. Mateusz. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.  

– w środę (23 września) – Wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jest to dzień odpustu w parafii Św. Ojca Pio. 

– w piątek (25 września) – Święto rocznicy poświęcenia bazyliki archikatedralnej we Fromborku. Tego dnia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową św. Franciszka z Asyżu.

6. Członków Żywego Różańca, jak również czcicieli Matki Bożej zapraszamy do uczestnictwa w Triduum Różańcowym, które odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w dniach 25-27 września. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. 

7. W niedzielę 27 września w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się VIII Koncert Ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał”. Wystąpią Agnieszka Cudzich z zespołem oraz raper Arkadio. Początek o godz. 16:30, wstęp wolny. Bliższe informacje na plakacie oraz stronie internetowej www.byswiatuslyszal.pl   

8. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa i Rybna. W programie: zwiedzanie i Msza Święta w Niepokalanowie, nawiedzenie klasztoru Sióstr Miłosierdzia Bożego w Rybnie. Zgromadzenie to zostało założone według wskazówek Pana Jezusa spisanych w Dzienniczku przez Św. s. Faustynę. Wyjazd w sobotę 24 października. Koszt około 100 zł w tym obiad w Niepokalanowie. Opiekunem duchowym tego wyjazdu będzie ojciec Proboszcz. Informację o zapisach w gablotach.

9. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Św. Franciszka!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2020 r.

1.W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 nasz współbrat o. Stanisław na ręce Ojca Prowincjała złożył śluby wieczyste w naszym zakonie franciszkańskim. Życzymy o. Stanisławowi wierności i wytrwałości w złożonych ślubach. W przy okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej uroczystości. Za każdą pomoc wielkie „Bóg Zapłać”. 

2.Dziękujemy bardzo wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. 

3.Tegoroczny festyn parafialny odbędzie w niedzielę 4 października w godzinach popołudniowych. Członków Rady Parafialnej, odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie, jak również tych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach tegorocznego festynu, zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 19.00 do sali Św. Franciszka.

4.Zapraszamy do modlitwy w intencji najbliższych Solenizantów o. Roberta i o. Mateusza w środę 16 września na Mszę Świętą o godz. 18.00.

5.Chłopców zapraszamy do służy ministranckiej. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 19 września na godz. 10.00 w kościele.

6.Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi parafialnej serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 19 września na godz. 12.00 do kościoła.

7.Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii 9 maja przyszłego roku. Zapisy odbywają się w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

8.Zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii z klas VII odbywają się w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

9.Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 

– w czwartek (17 września) – Święto Stygmatów Św. Franciszka z Asyżu.

– w piątek (18 września) – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży

– w sobotę (19 września) – Święto Św. Józefa z Kupertynu, patrona studentów

10.W niedzielę 27 września w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się VIII Koncert Ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał”. Wystąpią Agnieszka Cudzich z zespołem oraz raper Arkadio. Początek o godz. 16:30, wstęp wolny. Bliższe informacje na plakacie oraz stronie internetowej www.byswiatuslyszal.pl    

11.Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa i Rybna. W programie: zwiedzanie i Msza Święta w Niepokalanowie, nawiedzenie klasztoru Sióstr Miłosierdzia Bożego w Rybnie. Zgromadzenie to zostało założone według wskazówek Pana Jezusa spisanych w Dzienniczku przez Św. s. Faustynę. Wyjazd w sobotę 24 października. Koszt około 100 zł w tym obiad w Niepokalanowie. Opiekunem duchowym tego wyjazdu będzie ojciec Proboszcz. Informację o zapisach w gablotach.

12.Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, tygodniowym Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Św. Franciszka! 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 września 2020 r.

1.„Bóg Zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowo-budowlane w naszej parafii. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów modlimy się w każdą środę, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. 

2.Kończą się prace budowlane przy wejściu do salek parafialnych, których celem było wykopanie odpływu wody opadowej oraz osuszenie i zaizolowanie ściany.

3.O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Święckich. 

4.Parafian serdecznie zapraszamy na franciszkańską uroczystość ślubów wiecznych o. Stanisława Ulaczyka. Odbędzie się ona w naszym kościele w najbliższą sobotę 12 września o godz. 11.00. Ojca Stanisława, polecamy pamięci modlitewnej.

5.Tegoroczny festyn parafialny odbędzie w niedzielę 4 października w godzinach popołudniowych. Członków Rady Parafialnej, odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie, jak również tych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach tegorocznego festynu, zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 do sali Św. Franciszka.

6.W niedzielę 13 września odbędą się uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Zapraszamy na doroczną pieszą pielgrzymkę z Ostródy do Gietrzwałdu. Wyruszamy 13 września o godz. 4.00 spod kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pielgrzymi są zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych określonych przez sanepid. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.   

7.Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii 9 maja przyszłego roku. Zapisy odbywają się w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie dzieci wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 27 września podczas Mszy Świętej o godz. 11.30. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców wraz z dzieci, które w tym roku miały przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, jednak z racji wyjątkowej sytuacji nie zrealizowały pragnienia serc.

8.Trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii z klas VII. Zapisy odbywają się w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Kontynuujemy też przygotowania uczniów z klas VIII. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, jak również tych, którzy już są przygotowani do tego sakramentu, ale go jeszcze nie przyjęli, odbędzie się w niedzielę 27 września podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.    

9.Chłopców zapraszamy do służy ministranckiej. Spotkanie wstępne w sobotę 19 września na godz. 10.00 w kościele. 

10.Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek –  Święto Narodzenia NMP 

– w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy – patronki FZŚ w Polsce. Tego dnia po Mszy Św. wieczornej okolicznościowe nabożeństwo.

11.Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy oraz zakwaszenia organizmu. W ambulansie będzie możliwość nabycia testu kasetkowego na obecność przeciwciał oraz wykrywające infekcje koronawirusa. Badanie odbędą się w Ambulansie, w środę 9 września o godz. 15.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.   

12.Kronika żałobna: 

W ubiegłym tygodniu zmarli:  

– śp. Barbara Kisiel, lat 68 z ul. Osiedle Młodych 

– śp. Lucyna Anna Brodowska, lat 73 z ul. 11 listopada 

Dobry Jezu a nasz Panie…

13.Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, tygodniowym Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Św. Franciszka! 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 r.

1.Dziękujemy bardzo wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. 

W I- czwartek zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 i na Mszę wieczorną w intencji nowych powołań. 

W I-piątek możliwość spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Tego dnia po przerwie wakacyjnej udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. 

W I-sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45, a następnie Msza Święta o godz. 10.30.

3. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 11.30 podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Zachęcamy, aby na tą Mszę dzieci (szczególnie z klas pierwszych) przyniosły ze sobą tornistry i przybory szkolne, które zostaną pobłogosławione. 

4. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczona będą na cele remontowo-budowlane w naszej parafii. 

5. W przyszłym roku pierwsza Komunia odbędzie się w niedzielę 9 maja o godz. 11.30. W związku z tym prosimy rodziców o zapisywanie dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii w naszej parafii. Zapisy odbywają się w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Miejscem bezpośredniego przygotowania przygotowania dzieci i rodziców do tego wydarzenia jest coniedzielna Msza Święta o godz. 11.30 i comiesięczne spotkania rodziców po tej Mszy Świętej. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 27 września o godz. 11.30. Na to spotkanie zapraszamy również dzieci, które w tym roku miały przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej i dotychczas tego sakramentu nie przyjęły, jak również ich rodziców.

6. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii z klas VII. Zapisy odbywają się w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Kontynuujemy też przygotowania uczniów z klas VIII. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, jak również dla tych, którzy już są przygotowani do tego sakramentu, ale go jeszcze nie przyjęli odbędzie się w niedzielę 27 września podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.    

7. Pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów z naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę 5 września o godz. 10.00 w salkach parafialnych. Natomiast tych, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie do kościoła w sobotę 19 września na godz. 10.00.  

8. W niedzielę 13 września odbędą się główne uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. W związku z tym zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Ostródy do Gietrzwałdu. Wyruszamy 13 września o godz. 4.00 spod kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pielgrzymi są zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych określonych przez sanepid. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.

9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w najbliższy czwartek 3 września o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.  

10. Polecamy modlitwie trwające prace budowlane przy wejściu do salek parafialnych, których celem jest zrobienie odpływu wody oraz osuszenie i zaizolowanie części ściany.

11. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, opieki Św. Franciszka! 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 sierpnia 2020 r.

1. Dziś dziękujemy za posługę w naszym klasztorze i parafii br. Adamowi. Dziękujemy Mu za Jego zaangażowanie, pomoc, za posługę w zakrystii. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa oraz potrzebnych łask na kolejne lata życia zakonnego i studiów w seminarium w Łodzi.

2. Polecamy modlitwie trwające prace budowlane przy wejściu do salek parafialnych, których celem jest zrobienie tam odpływu wody oraz osuszenie i zaizolowanie części ściany.

3. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

4. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek (24 sierpnia) – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła – tego dnia obchodzi swoje imieniny o. Bartłomiej Ewertowski pochodzący z naszej parafii – pamiętajmy o Nim tego dnia w modlitwie

– w środę (26 sierpnia) – Uroczystość Najświętszej Mari Panny Częstochowskiej. Tego dnia bezpośrednio po Mszach Świętych uroczyście odmówimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. 

5. W kontekście trwającej epidemii przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele. Prośmy również o stosowanie się do ogłoszeń odnośnie miejsc i sposobu udzielania Komunii Świętej przez danego kapłana. Prośba by osoby przyjmujące Komunię Świętą do ust nie ustawiały się rzędzie do kapłana, który udziela Komunii Świętej na dłonie, chyba, że nie ma już przy tym kapłanie osób przyjmujących Komunię Świętą na dłonie. Natomiast podczas Mszy Świętej, gdy Komunii udziela tylko jeden  kapłan prośmy, aby najpierw podchodziły osoby przyjmujące Komunię Świętą na dłonie, a następnie osoby przyjmujące do ust. 

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Dmochewicz par. tutejsza i Olga Maria Abramska, par. Św. Piotra Apostoła w Okowach 

Janusz Klebba i Dominika Karłowicz oboje z par. Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to do kancelarii parafialnej.

7. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, opieki Św. Franciszka!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 sierpnia 2020 r.

1.Dziękujemy bardzo wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2.Polecamy modlitwie trwające prace budowlane przy wejściu do salek parafialnych, których celem jest zrobienie tam odpływu wody oraz osuszenie i zaizolowanie części ściany.

3.Za wszelkie ofiary i każdą pomoc na rzecz naszej parafii i klasztoru składamy serdeczne „Bóg Zapłać”. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiany Mszę Świętą w każdą środę o godz. 18.00.

4.Organizowana jest pielgrzymka autokarowa z Ostródy do Częstochowy przez Niepokalanów w dniach 22-23 sierpnia 2020 roku. Koszt około 170 zł. w tym: obiad w Niepokalanowie oraz nocleg w Częstochowie. Szczegółowe informacje w gablotach.

5.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Dmochewicz par. tutejsza i Olga Maria Abramska, par. Św. Piotra Apostoła w Okowach 

Janusz Klebba i Dominika Karłowicz oboje z par. Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to do kancelarii parafialnej.

6. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnej Mszy Świętej. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 18.00 z możliwością spowiedzi. W ciągu tygodnia codziennie jest również odmawiany w naszym kościele różaniec o godz. 7.20, 10.00, 14.30 i 17.30, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

7. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, opieki Św. Franciszka, a tym którzy odpoczywają – dobrego wypoczynku!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 sierpnia 2020 r.

 1. Od dzisiejszego dnia powracamy do spowiadania w konfesjonałach. Konfesjonały będą dezynfekowane przed rozpoczęciem dyżuru spowiedzi oraz po Mszach Świętych. Przed podejściem do konfesjonału oraz po spowiedzi będzie możliwość dezynfekcji rąk. Dla osób słabosłyszących lub mających lęk wobec spowiedzi w konfesjonale istnieje możliwość indywidualnego umówienia się z danym kapłanem na spowiedź w pomieszczeniu. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele. 
 2. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace budowlane przy wejściu do salek parafialnych. Celem tych prac jest zrobienie tam odpływu wody, jak również osuszenie i zaizolowanie całej ściany. Przy okazji składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii i klasztoru.
 3. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W piątek 14 sierpnia obchodzimy uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika, patrona naszej Prowincji Zakonnej. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą na godz. 18.00, szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej. 
 5. W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, czyli obowiązujące nas tak jak każda niedziela. Tego dnia porządek Mszy Świętych niedzielny: 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. W Polsce uroczystość ta znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy tego dnia do przynoszenia na Msze Święte bukietów ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tego dnia pobłogosławione.   
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych brat kleryk Adam będzie rozprowadzał pismo seminaryjne „Nasze Życie”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na nasze franciszkańskie seminarium.  
 7. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa z Ostródy do Częstochowy przez Niepokalanów w dniach 22-23 sierpnia 2020 roku. Koszt około 170 zł. w tym: obiad w Niepokalanowie oraz nocleg w Częstochowie. Więcej informacji w gablotach. Treść tekstu z gabloty (22-23 sierpnia 2020 roku organizowana jest Pielgrzymka do Częstochowy przez Niepokalanów w Święto NMP Królowej. Koszt około 170 zł w tym: obiad w Niepokalanowie i nocleg w Częstochowie. Wyjazd z Ostródy około godz. 7.00. Powrót do Ostródy około godz. 21.00. Bliższe informacje i zapisy: Alicja Bobel tel. 570-70-70-86)
 8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, Solenizantom   i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, opieki Św. Franciszka, a tym którzy odpoczywają – dobrego wypoczynku!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 sierpnia 2020 r.

 1. Dziękujemy bardzo za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje budowlane w naszym kościele. W intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów modlimy się w każdą środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. 
 1. Dziękujemy bardzo rodzinie Ewertowskich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. 
 1. Witam w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej o. Stanisława Ulaczyka, który decyzją ojca Prowincjała od 1 sierpnia dołączył do naszej wspólnoty klasztornej. Ojcu Stanisławowi życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w rozpoczętej posłudze w naszym klasztorze i parafii. 
 1. Także dziś witamy w naszym klasztorze i parafii br. Adama Dunst kleryka z seminarium w Łodzi-Łagiewnik, który przez miesiąc sierpień będzie miał u nas praktyki. Życzy Mu na ten czas praktyk wielu łask Bożych oraz dobrego pobytu w naszym ostródzkim klasztorze. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30. W pierwszy piątek po Mszy Świętej wieczornej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 1. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa z Ostródy do Częstochowy przez Niepokalanów w dniach 22-23 sierpnia 2020 roku. Koszt około 170 zł. w tym: obiad w Niepokalanowie oraz nocleg w Częstochowie. Więcej informacji w gablotach. 

Treść tekstu z gabloty (22-23 sierpnia 2020 roku organizowana jest Pielgrzymka do Częstochowy przez Niepokalanów w Święto NMP Królowej. Koszt około 170 zł w tym: obiad w Niepokalanowie i nocleg w Częstochowie. Wyjazd z Ostródy około godz. 7.00. Powrót do Ostródy około godz. 21.00. Bliższe informacje i zapisy: Alicja Bobel tel. 570-70-70-86)

 1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku. 
 1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Daniel Gorzkowski par. Św. Jana Boska i Sylwia Dudziec par. tutejsza

Michał Taube par. tutejsza i Magadalena Bołdan par. tutejsza  

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to do kancelarii parafialnej. 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek – Wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera 

– w czwartek – Święto Przemienia Pańskiego 

– w sobotę – Święto Św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego

 1. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, Solenizantom   i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, opieki Św. Franciszka, a tym którzy odpoczywają – dobrego wypoczynku!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 lipca 2020 r.

 1. Z racji wczorajszego wspomnienia Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Dzisiaj po Mszach Świętych o godz. 10.00 i 11.30 nastąpi błogosławieństwo kierowców i samochodów. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa pojazdów będą przeznaczone na cele misyjne (na zakup środków transportu). 
 1. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w sali Św. Maksymiliana. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji tego dnia nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a następnie Msza Święta o godz. 10.30.
 1. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczona będą na inwestycyjne w naszym kościele. 
 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę Ewertowskich.
 1. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnej Mszy Świętej. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 18.00 z możliwością spowiedzi. W ciągu tygodnia codziennie jest również odmawiany w naszym kościele różaniec o godz. 7.20, 10.00, 14.30 i 17.30, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 1. Zapowiedzi przedślubne:  

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Daniel Gorzkowski par. Św. Jana Boska i Sylwia Dudziec par. tutejsza

Michał Taube par. tutejsza i Magadalena Bołdan par. tutejsza  

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to do kancelarii parafialnej. 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę –  Wspomnienie Św. Marty 

– w piątek – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera 

 1. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarli: 

– śp. + Franciszek Aleksiuk, lat 67 z ul. Jaracza. Wieczny odpoczynek….

 1. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła, Solenizantom   i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, opieki Św. Franciszka i dobrego wypoczynku!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lipca 2020 r.

 1. Dzisiaj obchodzi swoje imieniny br. Wincenty – senior naszej wspólnoty klasztornej. W intencji czcigodnego solenizanta modlić się będziemy podczas Mszy Świętej o godz. 10.00.
 1. Za wszelkie ofiary i każdą pomoc na rzecz naszej parafii i klasztoru składamy serdeczne „Bóg Zapłać”. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiany Mszę Świętą w każdą środę o godz. 18.00.
 1. Dziękujemy bardzo wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Święckich za posprzątanie kościoła.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.  
 3. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnej Mszy Świętej. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 18.00 z możliwością spowiedzi. Każdego dnia jest odmawiany w kościele różaniec o godz. 7.20, 10.00, 14.30 i 17.30, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Patryk Ewertowski par. tutejsza i Ewelina Ćwiklińska z miejscowości Kurzętnik

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to do kancelarii parafialnej. 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę –  Święto Św. Marii Magdaleny

– w czwartek – Święto Św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy 

– w sobotę – Święto Św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa pojazdów będą przeznaczone na cele misyjne (na zakup środków transportu). 

 1. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarli: 

– śp. + Mirosława Kusik, lat 81 z ul. Jaracza – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 1. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła życzymy wielu łask Bożych, opieki Św. Franciszka i dobrego wypoczynku!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 lipca 2020 r.

 1. Dzisiaj odbędzie się wprowadzenie w posługę Proboszcza o. Roberta Twardokusa. Dokona tego Dziekan ks. Roman Wiśniowiecki podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W wydarzeniu tym uczestniczyć będzie również były proboszcz o. Robert Wołyniec.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzi swoje imieniny br. Wincenty. W intencji czcigodnego solenizanta modlić się będziemy podczas Mszy Świętej o godz. 10.00.
 1. W środę (15 lipca) pamiętajmy w modlitwie o o. Mateuszu, który tego dnia obchodzi swoje urodziny. 
 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Święckich.   
 2. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnej Mszy Świętej. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 18.00 z możliwością spowiedzi. Każdego dnia jest odmawiany w kościele różaniec o godz. 7.20, 10.00, 14.30 i 17.30, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 1. Zapowiedzi przedślubne:  

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Patryk Ewertowski par. tutejsza i Ewelina Ćwiklińska par. Kurzętnik

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to do kancelarii parafialnej. 

 1. Za wszelkie ofiary i każdą pomoc na rzecz naszej parafii i klasztoru składamy serdeczne „Bóg Zapłać”. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiany Mszę Świętą w każdą środę o godz. 18.00.
 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę (15 lipca) –  Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

– w czwartek (16 lipca) – Wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej)

 1. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarli: 

– śp. + Jadwiga Łusiak, lat 92 z ul. Jaracza

– śp. + Wanda Nadolska, lat 74 z ul. Osiedle Młodych

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 1. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom naszej kościoła życzymy wielu łask Bożych, opieki Św. Franciszka i dobrego wypoczynku!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lipca 2020 r.

 1. W czwartek, 2 lipca w południe zakończyła się nasza franciszkańska Kapituł Prowincjalna, podczas której dokonaliśmy rewizji naszego życia, jak również określiliśmy kierunek naszych działań, jako Prowincja na kolejne 4 lata. Za wszelką modlitwą w intencji Kapituły dziękujemy. 
 2. Wprowadzenie w posługę Proboszcza o. Roberta Twardokusa odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Dokona tego ks. Dziekan, ks. Roman Wiśniowiecki.
 3. Za wszystkie ofiary i każdą pomoc na rzecz naszej parafii i klasztoru oraz za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje budowlane w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg Zapłać”. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiana jest Msza Święta w każdą środę o godz. 18.00.
 4. Pamiętajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę od 16.30 do 18.00 w tym czasie można również skorzystać z sakramentu pojednania. Ponadto spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Każdego dnia odmawiany jest Różaniec w kościele o godz. 7.20, 10.00, 14.30 i 17.30, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 5. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek (6 lipca) –  wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w sobotę (11 lipca) – święto Św. Benedykta, opata – patrona Europy
 6. Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Świętego Franciszka!  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 o. Robert Wołyniec dziękuje za 4-letnią posługę proboszcza w tej parafii. Od 1 lipca urząd proboszcza parafii obejmuje o. Robert Twardokus. Życzymy mu obfitości Bożego błogosławieństwa.
 1. W poniedziałek, 29 czerwca, rozpoczyna się w Gdańsku kolejna część Kapituły Prowincjalnej. Prosimy o modlitwę. 
 1. Z kalendarza liturgicznego.

– w poniedziałek, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

– w piątek, święto św. Tomasza Apostoła

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy duchowej. W I-czwartek, 2 lipca, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30. W I-piątek okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas wakacji nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. W I-sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45 a po nim Msza św.
 1. Pragniemy poinformować o zakończeniu prac inwestycyjnych przy naszym kościele. Płatności za inwestycje zostały uregulowane. Dziękujemy firmie p. Grzegorza Wszelaka za tak pięknie zrealizowaną inwestycję w wyjątkowo krótkim czasie. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, taca będzie przeznaczona na dalsze inwestycje w naszej parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r.

 1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 1. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. 
 1. W sobotę, 27 czerwca, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.
 1. Msza św., podczas której o. Robert będzie dziękował za 4 lata posługi proboszcza w naszej parafii zostanie odprawiona w niedzielę, 28 czerwca, o godz. 10.00.
 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarła: śp. + Irena Gudełajtis, lat 94 z ul. Jaracza

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, Solenizantom i Jubilatom życzymy opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i świętego Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

 1. W piątek rozpoczęły się prace przy wymianie nawierzchni przy naszym kościele. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. Przepraszamy za uniedogodnienia i prosimy o ostrożność przy wchodzeniu do kościoła.
 1. Dzisiaj Msza św. dla wspólnoty Wiara i Światło o godz. 15.30. 
 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w piątek (19 czerwca) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– w sobotę (20 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

 1. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz wszystkich chętnych zapraszamy na dzień skupienia w sobotę, 20 czerwca, w kościele NMP. Szczegóły na plakacie.
 2. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.
 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł: śp. Stanisław Karczewski, lat 66, z ul. Jaracza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.
 1. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Jest to święto nakazane, czyli tego dnia powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z naszego kościoła i przejdzie ul. Witkacego, św. Maksymiliana i ul. Franciszkańską. W tym roku wystrój ołtarzy będzie nieco skromniejszy. Prosimy o udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na starej trasie prosimy o włączenie się w przygotowania ołtarzy na nowej trasie. (I – na rogu ul. Jaracza i ul. Witkacego, II – koło państwa Połoniewiczów, III – koło SS. Terezjanek, IV – przy kościele).
 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Ze względu na planowane inwestycje przy kościele nie będzie procesji w oktawie Bożego Ciała.
 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w sobotę (13 czerwca) – święto św. Antoniego

 1. Kontynuujemy zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Możemy je zostawiać, jak zawsze przy kościele. Ostatnim dniem zbiórki jest wtorek, 9 czerwca. 
 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarła: śp. Jadwiga Załęska, lat 96, z ul. Os. Młodych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

 1. Od 30 maja nie obowiązują już nas limity osób obecnych w kościele. Przypominamy o zachowaniu odległości i o maseczkach. Ks. Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę. Utrzymał w mocy dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (kaszel, katar) oraz dla osób, które czują obawę przed zarażeniem.
 1. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. 
 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek (1 czerwca) – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

– w czwartek (4 czerwca) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

– I czwartek miesiąca

– I piątek miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

– I sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe o 9.45 i Msza św.

 1. Rozpoczynamy zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych. Możemy je zostawiać, jak zawsze, w wyznaczonym miejscu przy kościele. Ostatnim dniem zbiórki jest wtorek, 9 czerwca. 
 1. Kapituła prowincjalna w dniu 26 maja dokonała wyboru nowego gwardiana dla klasztoru ostródzkiego. Został nim o. Robert Twardokus. Dotychczasowy gwardian ostródzki, o. Robert Wołyniec został wybrany gwardianem klasztoru w Lęborku.
 1. Członków Rady Duszpasterskiej oraz liderów wspólnot zapraszamy na spotkanie w sprawie tegorocznej procesji Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 19.00 w sali parafialnej w klasztorze.
 1. Taca przyszłej niedzieli, 7 czerwca, przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele.
 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarła: śp. Barbara Wojtas, lat 64, z ul. Os. Młodych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.

 1. Zapraszamy do udziału w Mszach św., jednocześnie przypominając o zachowaniu odległości i o maseczkach. W naszym kościele jednorazowo może w liturgii uczestniczyć 70 osób. Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W ubiegły poniedziałek ks. Abp Józef Górzyński dokonał poświęcenia zakonnej kaplicy. Siostrom terezjankom życzymy obfitości łask Bożych w nowym miejscu zamieszkania.
 1. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.  
 1. W środę, 27 maja, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.
 1. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.  
 1. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Spowiadamy wyłącznie w pomieszczeniu przy wejściu do kościoła.
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. Podczas nabożeństw odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł: śp. Jan Przystup, lat 83, z ul. Jaracza

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, Solenizantom i Jubilatom życzymy opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i darów Ducha Świętego!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

 1. Według nowych rozporządzeń w naszym kościele jednorazowo może przebywać 70 osób. W ostatnim tygodniu zostały zamontowane głośniki, dzięki którym liturgia będzie słyszana przez tych, którzy nie zmieszczą się do kościoła.
 1. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zachęca wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii św., jeszcze w czasie wielkanocnym. Przypominamy, że w naszym kościele spowiedź odbywa się w salce przy wejściu do kościoła. Obowiązują maseczki.
 1. Według decyzji Ks. Abpa w kościele mogą się odbywać spotkania grup i wspólnot parafialnych, przy zachowaniu obowiązujących rygorów sanitarnych.
 1. W poniedziałek, 18 maja br. przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00.
 1. Z kalandarza liturgicznego:
  – w sobotę, 23 maja – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka

– w niedzielę, 24 maja – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. Codziennie podczas nabożeństw śpiewamy suplikacje, prosząc o deszcz i ustanie pandemii koronawirusa
 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

9. Kronika żałobna. 

W ostatnim tygodniu zmarł: śp. Tadeusz Ziółkowski, lat 74 z ul. Os. Młodych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, Solenizantom i Jubilatom życzymy opieki św. Franciszka!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na inwestycje w naszym kościele.
 1. Z kalandarza liturgicznego:
  – w środę, 13 maja – wspomnienie NMP Fatimskiej
  – w czwartek, 14 maja – święto św. Macieja Apostoła

– w sobotę, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. Codziennie podczas nabożeństw śpiewamy suplikacje, prosząc o deszcz i ustanie pandemii koronawirusa

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, Solenizantom i Jubilatom życzymy opieki Matki Bożej Fatimskiej i świętych Patronów!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. 
 1. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo.
 1. Z kalandarza liturgicznego:
  – w poniedziałek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana
  – we wtorek, 5 maja – Msza św. o godz. 18.00 z formularza o ustanie pandemii

– we środę, 6 maja – święto świiętych Apostołów Filipa i Jakuba

– w czwartek, 7 maja – I-czwartek miesiąca

– w piątek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę FZŚ.
 1. Taca przyszłej niedzieli, 10 maja, przeznaczona będzie na inwestycje przy naszym kościele. 
 1. Dzisiaj na Jasnej Górze odbędzie się uroczyste zawierzenie Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Tekst zawierzenia jest odczytywany podczas każdej Mszy św.
 1. Zgodnie z informacją Kard. Kazimierza Nycza został odwołany czerwcowy termin uroczystości beatyfikacyjnych Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Nowy termin zostanie ustalony dopiero po uspokojeniu się sytuacji związanej z pandemią Covid-19.
 1. Kronika żałobna: 

W ubiegłym tygodniu zmarła:

śp. Karolina Trzciałkowska z parafii NP NMP, lat 19

śp. Silas Njiru, emerytowany biskup diecezji Meru w Kenii, lat 91. To on zaprosił polskich misjonarzy franciszkańskich do Kenii

 1. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na inwestycje, utrzymanie kościoła i wspólnoty klasztornej. Ofiary na kościół można wpłacać na konto parafialne:  72 1240 1620 1111 0000 1365 3336.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, Solenizantom i Jubilatom życzymy opieki Matki Bożej Królowej Polski i świętych Patronów!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

 1. Od poniedziałku, 20 kwietnia obowiązuje nas nowy limit uczestników liturgii w naszym kościele. Do świątyni możemy wpuścić jednorazowo 40 osób.  W niedzielę do kościoła wchodzimy przez zakrystię! Wierni gromadzący się w kościele na liturgii i poza nią (np. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu) są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Obowiązek zasłaniania ust oraz nosa dotyczy także osób obecnych podczas liturgii w prezbiterium.
 1. Ks. Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński wydał dekret w sprawie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”.
 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
 1. W poniedziałek, 27 kwietnia, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.
 1. We wtorek, 28 kwietnia, kolejny dzień modlitw o błogosławione owoce beatyfikacji Księdza Prymasa.
 1. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. W 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
 1. W środę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 1. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 1. W tym tygodniu, we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, przeżywać będziemy I-piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Ze względu na trwającą pandemię nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Jednocześnie przypominamy, że zawsze w nagłych przypadkach przybywamy po zgłoszeniu telefonicznym: tel. kom. proboszcza: 668-419-885.
 1. 2 maja, w I-sobotę miesiąca, uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.00, 10.30. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 9.45. Obiektywna niemożność przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii nie przerywa praktyk: 9 pierwszych piątków miesiąca oraz 5 pierwszych sobót miesiąca. 
 1. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 1. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na inwestycje, utrzymanie kościoła i wspólnoty klasztornej. Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. Ofiary na kościół można składać do skarbony przy wejściu do kościoła oraz wpłacać na konto parafialne:  72 1240 1620 1111 0000 1365 3336.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.

 1. Od poniedziałku, 20 kwietnia obowiązuje nas nowy limit uczestników liturgii w naszym kościele. Oprócz kapłanów, asysty liturgicznej i p. organistki do świątyni możemy wpuścić jednorazowo 40 osób.  Wierni gromadzący się w kościele na liturgii i poza nią (np. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu) są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Obowiązek zasłaniania ust oraz nosa dotyczy osób posługujących (ministrantów, lektorów),  którzy znajdują się podczs liturgii w prezbiterium. Przy przyjmowaniu Komunii św. Twarz można odsłonić w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnętrznych części maski. Ze względu na zdrowie nasze i kapłanów nam posługujących na czas trwającej pandemii biskupi zachęcają do przyjmowania Komunii św. na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę powinny ustawić się jako pierwsze. Przypominamy o zachowaniu bezpiecznych odstępów 2 m przy siadaniu w ławkach, wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła oraz przystępowaniu do Komunii św. Zachęcamy do trwania na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. 

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. 
 1. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Pamiętamy w naszych modlitwach o naszym Prowincjale, o. Wojciechu.
 1. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
 1. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na inwestycje, utrzymanie kościoła i wspólnoty klasztornej. Odwzajemniamy modlitwą. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca.
 1. W ostatnim czasie zmarli:

śp. Mariusz Kaliszewski, lat 43 z ul. Jesiennej

śp. Henryk Stawiarski, lat 66 z ul. Jaracza

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Jezusa Zmartwychwstałego!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020 r.

 1. Nadal obowiązuje tymczasowa zasada, iż w kościołach może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób. Zasada ta obowiązuje również w święta Wielkiej Nocy! Zachęcamy do trwania na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. 
 1. W związku z ograniczeniem liczby uczestników Mszy św. do 5 postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe Msze św. w niedzielę o 13.00 i 16.00 oraz w tygodniu o godz. 16.00. Pozostawmy możliwość udziału we Mszy św. dla zamawiających intencję mszalne, których też prosimy o przybywanie 30 minut przed Mszą św. Dzisiaj transmitujemy na YouTube i Facebooku Msze św. o godz. 6.00, 10.00 i 16.00.
 1. Kontynuujemy codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 w intencji osób chorych, w intencji służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. Można się łączyć internetowo ze wspólnotą klasztorną.
 1. W Wielki Piątek rozpoczęła się nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. Codzienna transmisja o godz. 15.00.
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiamy o 8.00, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00.
 1. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego, świąteczne dekoracje ołtarza, sprzątanie kościoła. Dziękujemy za łączenie się z nami na modlitwie za pośrednictwem internetu. Dziękujemy za potrawy przynoszone nam na świąteczny stół. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla Was nagrodą za Wasz trud i poświęcenie.
 1. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne, na kwiaty do Grobu Pańskiego czy też na utrzymanie wspólnoty klasztornej, przekazywane osobiście bądź też na konto parafialne. Ofiary na tacę można składać do skarbony przy wejściu do kościoła. Ofiary na inwestycje w kościele można wpłacać na konto parafialne:  72 1240 1620 1111 0000 1365 3336 z dopiskiem ofiara na inwestycje.
 1. Życzymy Wszystkim Parafianom oraz Sympatykom naszej świątyni zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Jezus odbiera wszelkie nasze lęki, obawy i niepokoje i napełnia Wasze serca pokojem i miłością!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r.

 1. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, została udzielona dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Informujemy, że wszystkie zamówione intencje mszalne zostaną odprawione zgodnie z wolą ofiarodawcy. Od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć (oprócz kapłanów) maksymalnie do 5 osób. Prosimy, aby zamawiający intencję mszalną przybywali do kościoła na 30 minut przed Mszą św., aby mogli w niej uczestniczyć. Wejście do kościoła na Mszę św. wyłącznie przez zakrystię.
 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Nie ma dzisiaj poświęcenia palm!
 1. Spowiedź winna mieć miejsce w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem. W związku z tym spowiadać będziemy wyłącznie w specjalnym pomieszczeniu przy wejściu do kościoła. Można się też umawiać na indywidualną spowiedź (89) 646 65 42; 668-419-885; www.ostroda@franciszkanie.gdansk.pl
 1. W związku z ograniczeniem liczby uczestników Mszy św. Do 5 postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe Msze św. w niedzielę o 13.00 i 16.00 oraz w tygodniu o godz. 16.00. Każdego dnia transmitujemy za pośrednictwem facebooka Msze św. O godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 10.00, 16.00 i 18.00 oraz Gorzkie Żale o 17.00.
 1. Zachęcamy do włączania się w codzienną modlitwę różańcową w intencji osób chorych, w intencji służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia każdego dnia o godz. 20.30. Można się łączyć ze wspólnotą klasztorną w tym czasie za pośrednictwem Facebooka.
 1. Przed nami Triduum Paschalne. Przyjmijmy zachętę do pozostania w domach i uczestniczenia w tych nabożeństwach za pomocą telewizji i internetu. Do kościoła wpuszczamy wyłącznie asystę liturgiczną! Transmisja Triduum z naszej świątyni za pośrednictwem Facebooka w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o 18.00, w Wigilię Paschalną o 21.00.
 1. W Wielką Sobotę nie ma poświecenia pokarmów! W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Modlitwę błogosławieństwa znaleźć będzie można na stronie internetowej parafii.
 1. W Niedzielę Zmartwychwstania (o ile się nic nie zmieni) do kościoła będzie mogło wejść 50 osób. Msze św. o godz. 6.00, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.00. Będzie wówczas okazja do spowiedzi. Nie będzie procesji rezurekcyjnej!
 1. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne, na kwiaty do Grobu Pańskiego czy też na utrzymanie wspólnoty klasztornej, przekazywane osobiście bądź też na konto parafialne. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na dekoracje ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego można składać do skarbony przy wejściu do kościoła oraz wpłacać na konto parafialne:  72 1240 1620 1111 0000 1365 3336 z dopiskiem ofiara na kwiaty.
 1. Życzymy Wszystkim Parafianom oraz Sympatykom naszej świątyni zdrowia oraz błogosławionych przeżyć Wielkiego Tygodnia! Łączymy się razem z Wami na modlitwie.
 1. Transmisje liturgii Wielkiego Tygodnia z Olsztyna:

1) Niedziela Palmowa – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego zostanie odprawiona w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 11.oo. Transmisja liturgii na antenie TVP3 Olsztyn, Radia Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej (archwarmia.pl).

2) Msza Krzyżma świętego w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 10.oo. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński. Podczas liturgii odbędzie się poświęcenie oleju krzyżma oraz błogosławieństwo olejów chorych i katechumenów. Wszystkich Księży zapraszamy do udziału w tej liturgii korzystając z transmisji przez środki społecznego przekazu.

Transmisja liturgii w Internecie na stronie Radia Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej (www.archwarmia.pl ).

3) Msza Wieczerzy Pańskiej w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie 9 kwietnia o godz. 19.oo. Liturgii przewodniczyć będzie biskup Janusz Ostrowski. Transmisja liturgii na antenie i stronie: Radia Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej (archwarmia.pl).

4) Liturgia Męki Pańskiej odbędzie się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 10 kwietnia 2020 roku o godz. 19.oo. Liturgii przewodniczył będzie Arcybiskup senior Edmund Piszcz. Transmisja liturgii na antenie i stronie: Radia Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej (archwarmia.pl).

5) Liturgia Wigilii Paschalnej w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się 11 kwietnia 2020 roku o godz. 20.oo. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński. Transmisja liturgii na antenie i stronie: Radia Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej (archwarmia.pl).

6) Msza św. Rezurekcyjna w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 6.oo. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński. Transmisja liturgii na antenie i stronie: Radia Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej (archwarmia.pl).

7) Msza św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 11.oo. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński. Transmisja liturgii na antenie TVP3 Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej (archwarmia.pl).

8) Uroczysta Msza św. w drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 11.oo. Liturgii przewodniczył będzie biskup Janusz Ostrowski. Transmisja liturgii na antenie i stronie: Radia Olsztyn, a także na kanale You Tube Gazety Olsztyńskiej i stronie internetowej archidiecezji warmińskiej (archwarmia.pl).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

 1. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, została udzielona (do 12 kwietnia) dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Informujemy, że wszystkie zamówione intencje mszalne zostaną odprawione zgodnie z wolą ofiarodawcy. Od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć (oprócz kapłanów) maksymalnie do 5 osób. Prosimy, aby w Mszach św. uczestniczyli tylko ofiarodawcy (zamawiający intencję mszalną). Wejście do kościoła na Mszę św. wyłącznie przez zakrystię.
 1. Spowiedź winna mieć miejsce w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem. W związku z tym spowiadać będziemy wyłącznie w specjalnym pomieszczeniu przy wejściu do kościoła. Można się też umawiać na indywidualną spowiedź (89) 646 65 42; 668-419-885; www.ostroda@franciszkanie.gdansk.pl
 1. W związku z ograniczeniem liczby uczestników Mszy św. Do 5 postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe Msze św. w niedzielę o 13.00 i 16.00 oraz w tygodniu o godz. 16.00. Każdego dnia transmitujemy za pośrednictwem facebooka Msze św. O godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 10.00, 16.00 i 18.00 oraz Gorzkie Żale o 17.00.
 1. Zachęcamy do włączania się w codzienną modlitwę różańcową w intencji osób chorych, w intencji służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia każdego dnia o godz. 20.30. Można się łączyć ze wspólnotą klasztorną w tym czasie za pośrednictwem Facebooka. Msza św. w intencji pracowników ostródzkiego szpitala w piątek o 18.00
 1. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty rekolekcji internetowych. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych pt. „Pytania Boga do człowieka???” na TVP3 Olsztyn będą emitowane w dniach 29.03 – 01.04.2020 r. (niedziela-środa) o godz. 19.oo.  Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. kan. dr Hubert Tryk, rektor WSD „Hosianum” w Olsztynie. Rekolekcje franciszkańskie we wtorek, czwartek i sobotę na Franciszkanie Tv.
 2. W I-czwartek, 2 kwietnia, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30.
 1. Odwiedziny chorych w I-piątek zostają odwołane. Chorych zapraszamy wyłącznie na indywidualne zaproszenia.
 1. W I-sobotę, 4 kwietnia, nabożeństwo różańcowe o 9.45 a po nim Msza św.
 1. W przyszłą niedzielę, 5 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Palmy można poświęcić wyłącznie uczestnicząc w transmisji Mszy Świętej z obrzędem poświęcenia palm, w środkach społecznego przekazu.
 1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na dekoracje ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego można składać do skarbony przy wejściu do kościoła oraz wpłacać na konto parafialne:  72 1240 1620 1111 0000 1365 3336 z dopiskiem ofiara na kwiaty
 1. W ostatnim tygodniu zmarła:

śp. Anna Gładziuk, lat 87 z ul. Os. Młodych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

 1. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, została udzielona dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Wszystkie zamówione Msze św. zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie odprawiają się bez zmiany. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Ubiegła niedziela, 15 marca pokazała nam, że to zarządzenie udało się wykonać bez problemu. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Oraz podczas środowej adoracji Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 18.00.
 1. Zachęcamy do włączania się w modlitwę w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują, w intencji służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. różańcową każdego dnia o godz. 20.30. Można się łączyć ze wspólnotą klasztorną w tym czasie za pośrednictwem Facebooka.
 1. Tegoroczne rekolekcje parafialne zostają odwołane. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty rekolekcji internetowych. Rekolekcje franciszkańskie we wtorek, czwartek i sobotę na Franciszkanie Tv. Zapraszamy na Wielkopostne Rekolekcje Radiowe dla dorosłych (połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali) na antenie Radia Plus Olszyn od 23 do 25 marca o godz. 18.10:

http://www.radioplus.pl/polecamy-lokalne-czytaj/131451/wielkopostne_rekolekcje_radiowe

 1. Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach wielkopostnych #skracamydystans 2020. Spotkania online dla dzieci z naszej diecezji rozpoczniemy już w najbliższą niedzielę (22 marca) i potrwają trzy dni. Każdego dnia o godz. 10.00 udostępniany będzie film za pomocą profilu duszpasterstwa na Facebooku i na kanale duszpasterstwa na YouTube. Natomiast spotkania dla młodzieży starszej i młodszej rozpoczniemy w poniedziałek (23 marca). One również potrwają trzy dni. Jak przy rekolekcjach dla dzieci, tak i dla młodzieży, na Facebooku i na YouTube zamieszczać będziemy filmiki o godz. 10.00. Każdego dnia także będziemy chcieli zaprosić naszą młodzież o godz. 21.00 na spotkanie na LIVE. Zachęcamy, by śledzić profil Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży w mediach społecznościowych. 
 1. Zapraszamy dzisiaj na gorzkie żale o godz. 17.00 a w piątek na drogę krzyżową o 17.30. Do końca Wielkiego Postu nie będzie już nabożeństw drogi krzyżowej dla dzieci. Odwołane też zostaną do końca marca spotkania dla kandydatów do I-Komunii i bierzmowania.
 1. Trwając w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do włączenia się we franciszkańską akcję Woreczek Ryżu na rzecz potrzebujących dzieci w Kenii i Ekwadorze w sferze dożywiania, edukacji i zdrowia. Symboliczne woreczki ryżu, można nabyć dzisiaj, za dobrowolną ofiarę, jako cegiełkę na pomoc misjom. Akcję można wesprzeć dzięki współpracy z Caritas Polska m.in. wysyłając SMS o treści DAR na nr 72052, wpłacając datki przez www.pomagam.pl/woreczekryzu2020. Szczegóły na plakacie.
 1. W środę, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. W ostatnim tygodniu zmarła:

śp. Mieczysława KOZAKIEWICZ, lat 88 z ul. Jaracza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 dla wspólnoty Wiara i Światło.
 1. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje ołtarza podczas świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 1. Zapraszamy dzisiaj na gorzkie żale o godz. 17.00 a w piątek na drogę krzyżową o 17.30. Nie odbędzie się planowana droga krzyżowa ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej, nie będzie już też nabożeństw drogi krzyżowej dla dzieci. Odwołane też zostaną do końca marca spotkania dla kandydatów do I-Komunii i bierzmowania.
 1. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 r. Ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. W naszych modlitwach pamiętajmy o Najdostojniejszym Solenizancie J.E. Arcybiskupie Józefie.
 1. Trwając w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do włączenia się we franciszkańską akcję Woreczek Ryżu na rzecz potrzebujących dzieci w Kenii i Ekwadorze w sferze dożywiania, edukacji i zdrowia. Symboliczne woreczki ryżu, można będzie nabyć w przyszłą niedzielę, 22 marca, za dobrowolną ofiarę, jako cegiełkę na pomoc misjom. Akcję można wesprzeć dzięki współpracy z Caritas Polska m.in. wysyłając SMS o treści DAR na nr 72052, wpłacając datki przez www.pomagam.pl/woreczekryzu2020. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu, Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na inwestycje w naszym kościele.
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 1. Jutro rozpocznie się pierwsza część Kapituły Prowincjalnej. Prośmy o światło Ducha Świętego dla jej uczestników.
 1. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek o 17.00 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych. Gorzkie żale w niedzielę o 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 15 marca, będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i na dekoracje kościoła na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za wszystkich ofiarodawców modlić się będziemy podczas uroczystej Mszy św. po procesji rezurekcyjnej.
 1. W przyszłą niedzielę Msza św. Wspólnoty Wiara i Światło o 15.30.
 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII po Mszy św. wieczornej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

 1. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. W piątki w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży, a w niedzielę o godz. 17.00 gorzkie żale.
 1. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 1. W najbliższą środę obchodzić będziemy święto św. Kazimierza. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie o. Kazimierzu.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I-czwartek, 5 marca, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30. W piątek o. Kazimierz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi tylko i wyłącznie przed Mszą św. (od godz. 7.30 do 8.00 i od 17.30 do 18.00). Kancelaria czynna do godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a po nim Msza św.
 1. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Taca przyszłej niedzieli, 8 marca, przeznaczona jest na inwestycje w kościele. W ubiegłym tygodniu wystąpiła awaria pomp ciepła w kościele. Koszt naprawy wyniósł ponad 10.000 zł.
 1. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Pod chórem zostały wyłożone skarbonki, które możemy zabrać ze sobą i przez okres Wielkiego Postu będziemy zbierać dla potrzebujących. Skarbonki złożymy uroczyście w procesji ofiarniczej w czasie liturgii Wielkiego Czwartku.
 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

 1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej oraz liderów wszystkich wspólnot o godz. 19.00.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.
 1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 8.00, 16.30 i 18.00. W związku z tym nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 
 1. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
 1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).
 1. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych i młodzieży, oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. W czwartek, 27 lutego – kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.
 1. Zapraszamy na „Marsz Żołnierzy Niezłomnych”, który odbędzie się w piątek, 28 lutego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele NP NMP. NAstępnie Apel Pamięci i przemarsz na zamek.
 1. W przyszłą środę, 4 marca, obchodzić będziemy święto św. Kazimierza. Tego dnia zapraszam do modlitwy w intencji Solenizanta o. Kazimierza.
 1. W związku z nieobecnością o. Proboszcza w dniach 29 lutego – 14 marca, wszelkie sprawy parafialne proszę kierować do o. Kazimierza. O. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w najbliższy piątek, 28 lutego.
 1. Kronika żałobna.                                                                                                                   

W ubiegłym tygodniu zmarł: śp. Jan Nowicki, lat 66 z ul. Jaracza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020 r.

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 1. W poniedziałek, 17 lutego, spotkanie Rady Ekonomicznej o godz. 19.00.
 1. W sobotę święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. 
 1. W niedzielę, 23 lutego, spotkanie Rady Duszpasterskiej oraz liderów wszystkich wspólnot o godz. 19.00.
 1. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego:

– na naszą franciszkańską Fundację „Tworzyć Miłością”. Zebrane środki będą przekazane na wsparcie dzieł franciszkańskich

– na Caritas Archidiecezji Warmińskiej

– na wspólnotę Wiara i Światło.

Szczegóły na ulotkach i plakatach oraz na stronie www.fundacjatm.pl 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.
 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jerzy Odziemczyk, lat 63 z ul. Jaracza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła   – 09.02.2020 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na inwestycje w kościele. Dziękujemy ]także za ofiary napływające na konto budowlane. Szczegółowe sprawozdanie kolędowo-inwestycyjne będzie przedstawione w przyszłą niedzielę.
 1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. o godz. 11.30. Msza św. Wspólnoty Wiara i Światło dzisiaj o godz. 15.30.
 1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia w 1858 r. Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernardecie Sobirous. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodem Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Msze św. Z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 8.00 i 18.00.
 1. W piątek, 14 lutego, święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
 1. W sobotę, 15 lutego, o godz. 17.00 w kościele NMP w Ostródzie odbędzie się galowy koncert z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wstęp wolny
 1. W przyszłą niedzielę, 16 lutego, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 1. Siostry Terezjanki zapraszają dziewczęta od 17. roku życia na tzw. Dzień Otwartej Furty. Są to spotkania z konferencją, adoracją Najświętszego Sakramentu, zabawą. Na wywieszonym plakacie są podane daty, miejsca i tematy spotkań.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020 r.

 1. Obchodzimy dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo świec podczas każdej Mszy św.
 1. W poniedziałek, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. o godz. 8.00 błogosławieństwo dla osób cierpiących na choroby gardła.
 1. W środę, 5 lutego, wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 błogosławieństwo chleba.
 1. W czwartek, 6 lutego, z racji I-czwartku miesiąca nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30.
 1. W piątek, 7 lutego, z racji I-piątku odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
 1. Po przerwie kolędowej powracamy do Mszy św. wieczornych o godz. 18.00. Kancelaria parafialna we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.15. W środy wystawienie Najświętszego Sakramentu w godz. 16.30 – 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 1. W poniedziałek, 3 lutego, po Mszy św. o godz. 8.00 prosimy o pomoc w demontażu choinek, żłóbka i w generalnym sprzątaniu kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz wspólnotę FZŚ.
 1. W przyszłą niedzielę, 9 lutego, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. o godz. 11.30. O godz. 15.30 Msza św. dla wspólnoty Wiara i Światło.
 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w kościele.
 1. Kronika żałobna: W minionym tygodniu zmarła:

śp. Jadwiga HATOWSKA, lat 67 z ul. Jaracza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła – 26.01.2020 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne w poniedziałek, 27 stycznia o godz. 17.00 w kościele Grecko-Katolickim przy ul. Drwęckiej w Ostródzie a w środę, 29 stycznia o godz. 17.00 w kościele św. Moniki w Kajkowie.
 1. W poniedziałek, 27 stycznia, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. o godz. 16.00.
 1. We wtorek, 28 stycznia, kolejny dzień modlitw o błogosławione owoce beatyfikacji Księdza Prymasa.
 1. W sobotę, 1 lutego, nabożeństwo różańcowe z racji I-soboty o godz. 9.45 a po nim Msza św..
 1. Taca przyszłej niedzieli, 2 lutego, przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
 1. Zakończyliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Sprawozdanie kolędowe zostanie przedstawione w późniejszym czasie. Do końca stycznia Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 16.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i  piątek od godz. 15.00 do 15.30. 
 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Asyżu, Padwy, Rzymu, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Manoppello, Loreto i Wenecji 22-30 maja. Szczegóły na plakacie.
 1. W przyszły poniedziałek, 3 lutego po Mszy św. o godz. 8.00 prosimy o pomoc w demontażu choinek, żłóbka i w generalnym sprzątaniu kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz wspólnotę FZŚ.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła – 19.01.2020 r.

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości. Zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne we wtorek, 21 stycznia o godz. 17.00 w kościele Ewangelicko Metodystycznym przy ul. Sienkiewicza w Ostródzie.
 1. We wtorek, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia  – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 1. W sobotę, 25 stycznia obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msza św. o godz. 8.00.
 1. Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. W najbliższym czasie odwiedzimy:

– w poniedziałek, 20 stycznia 

ul. Os. Młodych 5,
ul. Brzoskwiniowa 5, 6

– we wtorek, 21 stycznia 

ul. Brzoskwiniowa 7, 8, 9

– we środę, 22 stycznia

ul. Ordonówny,

ul. Wiosenna

ul. Jesienna

ul. Zimowa

ul. Jaracza 44 A i B

ul. Morelowa

ul. Wiśniowa

ul. Brzoskwiniowa 2, 3, 4

tzw. Szafranki stare

– w czwartek, 23 stycznia

uzupełnienia kolędy

 1. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 16.00. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna we wtorki piątki od godz. 15.00 do 15.30. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00. Uzupełnienia kolędy można zgłaszać do zakrystii, kancelarii, mailowo, albo dzwoniąc do klasztoru lub proboszcza.
 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Asyżu, Padwy, Rzymu, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Manoppello, Loreto i Wenecji 22-30 maja. Szczegóły na plakacie oraz folderach przy wyjściu z kościoła.
 1. Zapraszamy chętnych chłopców i mężczyzn do służby przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy. Wszelkie informacje w zakrystii.
 1. Kronika żałobna: W minionym tygodniu zmarł:

śp. Zbigniew RAWDONIS, lat 59 z ul. Jaracza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. Okres zwykły – w ciągu roku
 1. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.
 1. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII po Mszy św. wieczornej.
 1. Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. W najbliższym czasie odwiedzimy:

– w poniedziałek, 13 stycznia 

ul. Jaracza 16A, ul. Franciszkańska, ul. Smosarskiej, ul. Solskiego

– we wtorek, 14 stycznia 

ul. Jaracza 6A

– we środę, 15 stycznia

ul. Jaracza 24

– w czwartek, 16 stycznia

ul. Jaracza 21A, ul. Osiedle Młodych 1

– w piątek, 17 stycznia

ul. Osiedle Młodych 2, 4

– w sobotę, 18 stycznia

ul. Osiedle Młodych 3, 6

7. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 16.00. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna we wtorki piątki od godz. 15.00 do 15.30. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020 r.

 1. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. z błogosławieństwem kadzidła i kredy w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na misje. Członków wszystkich wspólnot parafialnych zapraszamy na spotkanie opłatkowe jutro o godz. 16.30.
 1. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się jutro 0 13.15 przy kościele św. Hiacynty i Franciszka.
 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do wspólnego kolędowania podczas jasełek w wykonaniu wspólnoty Wiara i Światło.
 1. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII po Mszy św. wieczornej.
 1. Taca inwestycyjna przyszłej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.
 1. Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. W najbliższym czasie odwiedzimy:

– we wtorek, 7 stycznia 

1) ul. Jaracza 23, 25, 27

2) ul. Jaracza 29, 31, 35, ul. Modrzejewskiej

3) ul. Witkacego, ul. św. Maksymiliana

– we środę, 8 stycznia

Morliny

– w czwartek, 9 stycznia

ul. Jaracza 14B, 16B

– w piątek, 10 stycznia

ul. Jaracza 14A, ul. Ćwiklińskiej

– w sobotę, 11 stycznia

ul. Jaracza 14C, 21B

7. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 16.00. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna we wtorki piątki od godz. 15.00 do 15.30. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa   – 29.12.2019 r.

 1. We wtorek zakończymy Rok Pański 2019. Dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo i obecność wśród nas. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za zmarłych parafian w mijającym roku. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
 1. We środę, 1 stycznia w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, w którym powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 1. W czwartek, 2 stycznia, I-czwartek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 15.30, następnie Msza św. o powołania i za powołanych.
 1. W piątek, 3 stycznia, I-piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi rano oraz od godz. 15.30 do 16.00. 
 1. W I-sobotę, 4 stycznia, nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a o 10.30 dodatkowa Msza św.
 1. W przyszłą niedzielę, 5 stycznia, zapraszamy na jasełka w wykonaniu wspólnoty Wiara i Światło o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem na Warmii i Mazurach” 18 stycznia na hali Expo Mazury w Ostródzie. Szczegóły na plakacie. Bilety można zamówić w zakrystii.
 1. O poświąteczne sprzątanie kościoła w poniedziałek prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 1. Rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Nie rozmawiajmy podczas kolędy o polityce, nie stawiajmy na kolędowym stole alkoholu. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W najbliższym czasie odwiedzimy:

– we czwartek, 2 stycznia 

1) ul. Jaracza 2, 2E, 4a, 4b, 8, 10

2) ul. Jaracza 12,14,16,18,20,26B

3) ul. Jaracza od 28A do 42 (bez 44)

– w piątek, 3 stycznia

1) ul. 11 listopada i Leśniczówka Przylądek

2) ul. Jaracza 26A (1-60) 

3) ul. Jaracza 26A (61-105)

– w sobotę, 4 stycznia

1) ul. Jaracza 5,7,9

2) ul. Jaracza 11, 11A, 17 i 19A

3) ul. Jaracza 13

10. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 16.00. Nie będzie środowej adoracji Najświętszego Sakramentu, nie będzie także dyżuru kapłana w konfesjonale od godz. 16.30 do 18.00. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna we wtorki piątki od godz. 15.00 do 15.30. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu   – 15.12.2019 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je o. dr Grzegorz Gutek, gwardian kapucynów z Olsztyna. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i wtorek o 6.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.
 1. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. 
 1. Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W tym roku zgromadzone dary trafią do Domów Samotnej Matki. Zbieramy rzeczy, które są zawsze przydatne dla małego dziecka: pieluszki i chemia kosmetyczna. Przyniesione paczki można zostawiać w koszu wystawionym przy choince. Jedna bombka zerwana z choinki to zobowiązanie do przygotowania jednej paczki dla maluszka.
 1. Dzisiaj odbywa się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. o godz. 11.30 z poświęceniem medalików dla dzieci. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonane lampiony oraz jasełka przygotowane przez uczniów z SP6 .
 1. Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII w ramach trwających rekolekcji adwentowych.
 1. Betlejemskie Światło Pokoju przekazane będzie mieszkańcom Ostródy w niedzielę, 22 grudnia, podczas Mszy św. w kościele NMP o godz. 13.30. Organizatorzy proszą o przyniesienie swoich lampionów.
 1. Prosimy o pomoc w strojeniu choinek na święta w poniedziałek, 23 grudnia o godz. 10.00. Tego dnia po różańcu, ok. 10.30, prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej oraz wszystkich chętnych o świąteczne sprzątanie kościoła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu   – 01.12.2019 r.

 1. W dniu wczorajszym nasza Prowincja Gdańska dokonała wyboru nowego Prowincjała, który będzie przewodził przez kolejne lata. Został nim o. Wojciech Kulig, który przybył do naszej parafii przed dwoma miesiącami. O. Wojciechowi gratulujemy wyboru, życzymy Bożego błogosławieństwa i obiecujemy naszą modlitwę.
 1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Przynośmy ze sobą lampiony i świece. W tych dniach nie będzie już Mszy o godz. 8.00. Już dziś zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się 15 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu. Poprowadzi je o. dr Grzegorz Gutek, gwardian wspólnoty kapucynów w Olsztynie, sędzia Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej.
 1. Dziękujemy za trud wykonania dekoracji adwentowych oraz rozniesienia opłatków, z których dochód przeznaczony będzie na inwestycje w kościele. Prosimy chętnych do pomocy przy rozniesieniu opłatków na ulice: Witkacego, Smosarskiej, Franciszkańską, Modrzejewskiej, Ordonówny, Jesienną, Wiosenną, Zimową, Solskiego oraz do bloków Jaracza 14B, 24, 26A i Os. Młodych 3
 1. Adwent sprzyja otwarciu się na potrzeby drugiego człowieka. Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W tym roku zgromadzone dary trafią do Domów Samotnej Matki i Domów Dziecka w całej Polsce. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne dla dzieci do 1 roku życia: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i artykuły dla mam. Prosimy o nie przynoszenie używanych ubranek i zabawek. Przyniesione paczki można zostawiać w koszu wystawionym przy choince. Jedna bombka zerwana z choinki to zobowiązanie do przygotowania jednej paczki dla maluszka.
 1. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas: małe w cenie 5 zł i duże w cenie 20 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech nie zabraknie takiej świecy na naszym świątecznym stole.
 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy duchowej: w czwartek, 5 grudnia, z racji I-czwartku, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 i Msza św. o świętość życia powołanych. W I-piątek okazja do spowiedzi oraz odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W I-sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45 i Msza św. o 10.30.
 1. W sobotę, 7 grudnia, sześciu braci z Prowincji Gdańskiej i Warszawskiej złoży śluby wieczyste w Łodzi-Łagiewnikach. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 1. Także w sobotę, 7 grudnia, przeżywać będziemy 25-lecie istnienia lokalnej wspólnoty Rycerstwo Niepokalanej. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę, odprawianą podczas Mszy św. wieczornych. Godzina Łaski będzie przeżywana bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 i potrwa do godz. 13.00.
 1. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, taca będzie przeznaczona na inwestycje w parafii. Tego dnia będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na ten cel.
 1. Modlitewniki Rycerstwa Niepokalanej na 2020 rok są dostępne w zakrystii w cenie 3,50 zł.
 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę FZŚ.

Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy opieki Matki Bożej Niepokalanej i owocnego przeżycia tegorocznego Adwentu!

 

 

 

 

XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019 r.

 1. W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Przez cały listopad Msza św. o godz. 18.00 sprawowana jest za zmarłych poleconych w wypominkach.
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w parafii.
 1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym ofiary złożone do puszek są przeznaczone na pomoc dla chrześcijan w Sudanie Południowym.
 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 1. W poniedziałek, 11 listopada, obchodzić będziemy 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie za ojczyznę i za tych, którzy oddali za nią życie.
 1. W związku ze zbliżającym się Europejskim Spotkaniem Młodych we Wrocławiu zapraszamy na spotkanie informacyjne poprzedzone krótką modlitwom we wtorek, 12 listopada, o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy parafii NP. NMP.
 1. W sobotę, 16 listopada, w naszej archidiecezji obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o ks. abpie seniorze Edmundzie Piszczu, kończącym 90 lat.
 1. Młodzież męską zastanawiającą się nad własną drogą życiową zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej rekolekcje odbędą się w najbliższy weekend od 15 do 17 listopada przy naszym klasztorze w Lęborku. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl
 1. W minionym tygodniu zmarła:

Śp. Maria KURYK, lat 92 z ul. Os. Młodych

 

 

 

 

XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019 r.

 1. W piątek, 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to tzw. święto nakazane, zatem powinniśmy tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30! Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
 1. W sobotę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. z kazaniem w naszym kościele o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja żałobna z modlitwami za zmarłych. O 9.45 nabożeństwo różańcowe z racji I-soboty.
 1. W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od poniedziałku, 4 listopada, codziennie z wyjątkiem niedziel, o godz. 17.30. Przez cały listopad Msza św. o godz. 18.00 sprawowana jest za zmarłych poleconych w wypominkach.
 1. Zachęcamy do starania się o uzyskanie odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu są następujące: wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Ojcze nasz…. Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 1. Komunikaty z Kurii Archidiecezjalnej i Zakonnej…
 1. W ostatnim czasie zmarli:

Śp. Grażyna Budzich, lat 64 z ul. Jaracza

Śp. Bogumiła Groszkowska, lat 71 z ul. Os. Młodych

 

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Caritas. Zebrana kwota 410 zł została wysłana na wskazany cel.
 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Papieską. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagającej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na misje.
 1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Także dzisiaj spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 1. We wtorek, 15 października, przypada 3. rocznica ingresu Abpa Józefa Górzyńskiego do katedry w Olsztynie. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pasterzu.
 1. W środę, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Tego dnia mija 41. rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II. W piątek, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty.
 1. W sobotę, 19 października, obchodzimy 35. Rocznicę męczeńskiej śmierci błog. ks. Jerzego Popiełuszki.
 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 1. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wspominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 1. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie dzisiaj w Lubajnach.
 1. Kalendarze misyjne na 2020 rok dostępne w zakrystii za 5 zł.

XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019 r.

 1. Za nami uroczystości odpustowe ku czci św. Franciszka z Asyżu, patrona parafii. Wczoraj dziękowaliśmy pod przewodnictwem Ks. Abpa Edmunda Piszcza za 30 lat istnienia naszej parafii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tych uroczystości.
 1. Wczoraj ks. Abp Edmund Piszcz dokonał poświęcenia nowego obrazu Matki Bożej Niepokalanej. Dziękujemy wspólnotom Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym i Rycerstwa Niepokalanej za ofiary złożone na ten cel. W przyszłą niedzielę, 13 października będzie zbierana taca na inwestycje w naszej parafii.
 1. Dzisiaj jest przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Caritas. W przyszłą niedzielę zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 1. Za tydzień, 13 października, spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Także za tydzień spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 1. W poniedziałek, 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej. W przyszłą niedzielę, 13 października, ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w Lubajnach.
 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 1. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wspominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę FZŚ.
 1. Informacje o Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy (REO) i o Warmińskiej Szkole Biblijnej dostępne są w gablotach oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 1. Kalendarze misyjne na 2020 rok dostępne w zakrystii za 5 zł.

 

XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019 r.

 1. Rozpoczynamy święty czas misji parafialnych. Prowadzą je franciszkanie o. Jesse i o. Arnold.

– Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.00.

– Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

– Codziennie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu we środę od 16.30 do 18.00.

– Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Nauka stanowa dla mężczyzn we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Nauka dla młodzieży we środę po Mszy św. wieczornej.

– W czwartek podczas Mszy św. o 18.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

– W piątek ok. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.

– W sobotę Msza św. z nauką dla chorych o godz. 8.00

– Błogosławieństwo dla małych dzieci i matek w stanie błogosławionym w sobotę o godz. 14.00.

– W niedzielę zakończenie misji: 8.00, 10.00, 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 13.00 procesja pod krzyż misyjny

 1. Na zakończenie misji parafialnych w niedzielę, 22 września, odbędzie się kolejny festyn parafialny. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Podczas festynu gościć będziemy „Siewców Lednicy”. W związku z organizacją festynu parafialnego zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast i ugotowanie bigosu. Ciasta można przynosić w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano do salki klasztornej na dole. Można także znosić różne fanty do zakrystii i przedsionka klasztoru. W czwartek, 19 września, o godz. 18.30 warsztaty dla dzieci przygotowujące do koncertu „Siewców”.
 1. Dzisiaj pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 1. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII oraz ich rodziców dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 1. We wtorek, 17 września, święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia Msza św. w intencji Solenizantów o. Mateusza i o. Roberta.
 1. We środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
 1. W sobotę, 21 września, święto św. Mateusza.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła – 8.09.2019 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy główne uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. 
 1. Łączymy się duchowo z akcją „Polska pod Krzyżem”, która odbędzie się 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Św. Główne spotkanie modlitewne na lotnisku Włocławek-Kruszyn. W pobliskim Gietrzwałdzie Msza św. o godz. 13.00. Bliższe informacje na stronie archwarmia.pl 
 1. W przyszłą sobotę, 14 września, podczas Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście rozpoczniemy misje parafialne, które potrwają do niedzieli 22 września. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.
 1. Na zakończenie misji parafialnych w niedzielę, 22 września, odbędzie się kolejny festyn parafialny. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Podczas festynu gościć będziemy „Siewców Lednicy”. W związku z organizacją festynu parafialnego zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast i ugotowanie bigosu. Można także znosić różne fanty do zakrystii i przedsionka klasztoru. 
 1. W przyszłą niedzielę, 15 września, pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 1. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania z naszej parafii z klas VII. Kontynuujemy przygotowania dla uczniów klas VIII. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla kandydatów oraz ich rodziców w niedzielę, 15 września, podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 1. W poniedziałek, 9 września, wspomnienie bł. Anieli Salawy – patronki FZŚ w Polsce. Po Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo.
 1. W piątek, 13 września, kolejne nabożeństwo fatimskie w Lubajnach.
 1. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarł:

– śp. Henryk Kołakowski, lat 67 z ul. Jaracza

Dobry Jezu a nasz Panie…

 

XXI niedziela – 25 VIII 2019

W przyszłą niedzielę, 1 września, przeżywać będziemy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W tym dniu, ze względu na rozpoczynający się nowy rok szkolny i katechetyczny, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół. Za dwa tygodnie, w niedzielę 8 września, w czasie Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, zwłaszcza dla dzieci rozpoczynających I-klasę.

W niedzielę, 8 września, obchodzić będziemy główne uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. W związku z tym odbędzie się, jak co roku, piesza pielgrzymka z Ostródy do Gietrzwałdu. Pielgrzymi wyruszą o godz. 4.00 z kościoła Niep. Pocz. NMP w Ostródzie.

Za trzy tygodnie, w sobotę, 14 września, rozpoczną się w naszej parafii tygodniowe misje parafialne, szczególny czas łaski i nawrócenia dla parafii. Już dziś tak zorganizujmy czas byśmy mogli jak najliczniej w nich uczestniczyć, nie tylko w niedzielę, lecz także w dni powszednie.

Na zakończenie misji parafialnych w niedzielę, 22 września, odbędzie się kolejny festyn parafialny. Podczas festynu gościć będziemy „Siewców Lednicy”. W związku z organizacją festynu parafialnego zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast i ugotowanie bigosu. Można już także znosić różne fanty do zakrystii i przedsionka klasztoru. W najbliższy piątek, 30 sierpnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie osób zaangażowanych w przygotowanie festynu parafialnego.

Dzieci klas trzecich, które w przyszłym roku przystąpią do I-Komunii św. rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu.
I Komunia św. planowana jest w naszej parafii w niedzielę, 10 maja 2020 r. o godz. 11.30. W związku z tym prosimy rodziców o zapisanie dzieci, które pragną przystąpić do I-Komunii w naszej parafii. Zapisy odbywać się będą w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Miejscem bezpośredniego przygotowania dzieci jest każdorazowa niedzielna Msza św. o godz. 11.30 i miesięczne spotkania rodziców po tej Mszy św. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców nastąpi w niedzielę, 15 września o godz. 11.30.

Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania z naszej parafii z klas VII. Kontynuujemy przygotowania dla uczniów klas VIII. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla kandydatów oraz ich rodziców w niedzielę, 15 września, podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Zapraszamy na kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie we wtorek, 27 sierpnia, po Mszy św. wieczornej.

Taca przyszłej niedzieli, 1 września, przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii.

Kronika żałobna:
W ubiegłym tygodniu zmarła:
– śp. Krystyna Białas, lat 93 z ul. Os. Młodych
Dobry Jezu a nasz Panie…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela zwykła, 30 czerwca 2019 r.

 1. Gościmy dzisiaj o. Michała Pagę, misjonarza z Ekwadoru.
 2. Jutro, 1 lipca, jubileusz 60. lat życia zakonnego obchodzi brat Wincenty. Wszystkich, którzy chcieliby wraz z nim dziękować Bogu za ten czas zapraszamy jutro na Mszę św. na godz. 8.00.
 3. W środę, 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Tomasz Ryłko, zastępca prowincjała, który przejął władzę w naszej prowincji po wyborze o. Jana do Kurii Generalnej.
 4. W tym tygodniu dni odnowy duchowej. W I-czwartek nabożeństwo powołaniowe o 17.30. W I-piątek litania do NSPJ po Mszy wieczornej. W I-sobotę, nabożeństwo różańcowe o 9.45, następnie Msza św., a po niej spotkanie w salce.
 5. W przyszłą niedzielę, 7 lipca, taca będzie przeznaczona na inwestycje w kościele.
 6. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę państwa Ewertowskich.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

 1. Nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 17.30. W czwartek po nabożeństwie poświęcenie wianków. W sobotę, 29 czerwca ze względu na śluby nabożeństwo po Mszy św. wieczornej.
 2. W poniedziałek, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Pamiętajmy w modlitwach o o. Janie Maciejowskim, dotychczasowym prowincjale, który podczas kapituły generalnej zostałzastępcą generała zakonu.
 3. W czwartek, 27 czerwca, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszyśw. wieczornej.
 4. W piątek, 28 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W sobotę, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Michała Pagę, misjonarza z Ekwadoru. Będziemy mieli okazję wesprzeć misje franciszkańskie naszymi ofiarami.
 7. Zapraszamy chętnych na wyjazd do Niepokalanowa organizowany przez Rycerstwo Niepokalanej w dniach 27-28 lipca. Koszt 100 zł. Zapisy u p. Marianny Polanowskiej lub u o. Kazimierza.
 8. W ubiegłym tygodniu zmarła:
  śp. Marianna Chmielewska, lat 80 z ul. Jaracza.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 r.

 

 1. Dzisiaj oficjalne zakończenie XV Miejskich Dni Rodziny w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 

 1. Gościmy dzisiaj pielgrzymów, którzy próbują zachęcić nas do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Warmińskiej na Jasną Górę w dniach 30 lipca – 12 sierpnia.

 

 1. Dzisiaj ostatnie w tym roku spotkanie wspólnoty Wiara i Światło podczas Mszy św. o godz. 15.30.

 

 1. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. Dziękujemy za ofiary zbierane po domach na kwiaty do wystroju ołtarzy. W czasie procesji prosimy o mobilizację asystę liturgiczną. Informujemy, że w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Mężczyzn zapraszamy do pomocy przy rozwożeniu i rozstawianiu ołtarzy w środę o godz. 17.00. Próba dziecięcej asysty procesyjnej na Boże Ciało we wtorek, 18 czerwca o 18.40 przed kościołem. Zapraszamy wszystkie dzieci: dziewczynki i chłopców. A wszystkich parafian prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Można je przynosić w każdej chwili do przedsionka w klasztorze. Prosimy też o udekorowanie okien na trasie procesji. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne podczas nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. W niedzielę, 23 czerwca w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się VII Koncert Ewangelizacyjny „… by Świat usłyszał”. Wystąpią zespoły niemaGotu oraz młodzież Ostródzkiej Łodzi Ratunkowej. Początek o godz. 16.30, wstęp wolny. W sobotę odbędą się warsztaty śpiewu liturgicznego, również dla dzieci. Bliższe informacje na plakacie.

 

 1. Rekolekcje dla kandydatów do naszego zakonu w najbliższy weekend od 21 do 23 czerwca w Gnieźnie oraz od 23 do 25 sierpnia. Szczegóły na stronie www.powolanie.com.pl

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni.
 2. Za tydzień, w czwartek 20 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w ubiegłych latach, osoby organizujące przygotowanie ołtarzy będą zbierać w mieszkaniach ofiary na kwiaty. Takie ofiary można także złożyć w skarbonce przy wyjściu z kościoła. W czasie procesji prosimy o mobilizację asystę liturgiczną. Informujemy, że w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 a procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00. Próba dziecięcej asysty procesyjnej na Boże Ciało we wtorek, 18 czerwca o godz. 18.40 przed kościołem. Zapraszamy wszystkie dzieci: dziewczynki i chłopców. A wszystkich parafian prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Można je przynosić w każdej chwili do przedsionka w klasztorze.
 3. Zapraszamy do udziału w XXXVI Warmińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 30.07 – 12.08. Pierwsze spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 19.00 w domu parafialnym przy kościele NMP. W przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów, którzy będą nas zachęcać do wspólnego pielgrzymowania.
 4. W tym roku festyn parafialny odbędzie się 22 września. Fanty na loterię fantową można już przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 

 1. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie w Lubajnach. Szczegóły na plakacie.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę będą zbierane podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.

 

 1. Parafia św. Dominika Savio zaprasza do udziału w akcji „Serce dla Inki”. Akcja polega na zbiórce srebra oraz datków na zakup srebrnego kruszcu, potrzebnego do wykonania serca. W sercu znajdzie się fragment bursztynu, a w jego środku imitacja łuski – naboju, od którego zgasło jej młode życie. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na spotkanie formacyjne: „Jak ewangelizować dziś?” we wtorek, 11 czerwca o godz. 17.00 w domu parafialnym przy kościele NP NMP.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 r.

 

 1. Pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego” odbywa się dzisiaj XII Święto Dziękczynienia. Dobrowolną ofiarą do puszki można wesprzeć po każdej Mszy św. dzieło budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 1. Zapraszamy na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Zbiórka dzisiaj o godz. 13.00 przy pomniku Jana Pawła II przed kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP. Marsz zakończy się festynem. Szczegółowe informacje podane są na plakacie.

 

 1. W tym roku odbędą się Misje Parafialne w dniach 14-22 września. Na zakończenie misji odbędzie się festyn parafialny. Spotkanie dla organizatorów festynu dzisiaj o 19.00 w sali klasztornej.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W Olsztynie od roku szkolnego 2019/2020 uruchomiona zostanie nowa szkoła średnia – Technikum Informatyczne Katolickie im. Świętej Rodziny. Jest to pierwsza katolicka szkoła zawodowa w naszym województwie. Do tej pory Stowarzyszenie Świętej Rodziny prowadzi przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, liceum ogólnokształcące, poradnię psychologiczno-pedagogiczną, a od przyszłego roku szkolnego rusza również technikum.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli, 9 czerwca, przeznaczona jest na inwestycje w parafii.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Dorotę Sztybor, lat 40 z ul Osiedle Młodych. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

 

 1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 

 1. Wczoraj podczas Kapituły Generalnej w Asyżu został wybrany nowy Generał Zakonu. Został nim o. Carlos Trovarelli z Argentyny. Jest on 120. następcą św. Franciszka.

 

 1. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

 

 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych codziennie o 17.30. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek podczas nabożeństw o godz. 17.30.

 

 1. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W I-sobotę, 1 czerwca, nabożeństwo różańcowe o 9.45 a po nim Msza św.

 

 1. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.

 

 1. W poniedziałek, 27 maja w godz. 9.00-12.00 bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego w kaplicy przy kościele NP. NMP.

 

 1. Zapraszamy na „Marsz dla Życia i Rodziny” w przyszłą niedziele, 2 czerwca. Wymarsz o 13.30 spod kościoła NP. NMP. Zakończenie festynem.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 10.00 gościć będziemy ks. dra Jarosława Wąsowicza, pisarza, historyka, duszpasterza środowisk kibicowskich. Do Ostródy przybywa w ramach akcji IPN pt. „Serce dla Inki”.

 

 1. Dzisiaj o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość rocznicy I-Komunii św.

 

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 Mszą św. rozpoczną się uroczystości jubileuszowe 25-lecia wspólnoty Wiara i Światło. Dalsza, festynowa część przed kościołem.

 

 1. Jutro przypada druga rocznica święceń kapłańskich, których udzielił Ks. Arcybiskup Józef Górzyński trzem ojcom naszej franciszkańskiej prowincji zakonnej. Jednym spośród nich był nasz parafianin, o. Bartłomiej Ewertowski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. Wczoraj rozpoczęła się kapituła generalna, najważniejsze zgromadzenie w naszym zakonie, odbywające się na 6 lat, posiadające moc ustawodawczą. W najbliższych dniach dokona się wybór nowego generała zakonu. Polecamy tę sprawę modlitwie.

 

 1. Zachęcamy do udziału w środowych adoracjach Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 18.00. W tym też czasie istnieje okazja do spowiedzi.

 

 1. W piątek, 24 maja, obchodzić będziemy uroczystość 5. rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie dawniejszy proboszcz o. Zenon Garus, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna. Zachęcam do wspólnej modlitwy dziękczynienia Bogu za dar naszej świątyni z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich parafian, ofiarodawców, dobrodziejów i budowniczych kościoła.

 

 1. Zapraszamy na „Franciszkański Weekend Powołaniowy” przy naszym klasztorze w Gdyni w najbliższy weekend od 24 do 26 maja.  Szczegółowe informacje w na stronie www.powolanie.com.pl
 2. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Zachęcamy do włączenia się w dzieło modlitewne: Wyproś i Ocal Powołanie. Polega ono na podjęciu się okresowej modlitwy za jedną osobę powołaną do naszej Prowincji. Codziennym zobowiązaniem jest wskazana w ulotce modlitwa i dziesiątka różańca. Obecnie w takiej modlitwie uczestniczy około 100 osób. Zachęcamy również Was do włączenia się w to dzieło; na cały roku, czy pół roku, a może chociaż na miesiąc – bo każda modlitwa jest cenna i ważna. Przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć ulotkę i włączyć się w to dzieło.

 

 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I-Komunii św. Za tydzień, rocznica I-Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę, 18 maja o godz. 16.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 19 maja o godz. 10.00 gościć będziemy ks. dra Jarosława Wąsowicza, pisarza, historyka, duszpasterza środowisk kibicowskich. Do Ostródy przybędzie w ramach akcji IPN pt. „Serce dla Inki”.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 19 maja obchodzić będziemy 25-lecie powstania wspólnoty Wiara i Światło. Msza św. o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Organizowany jest franciszkański wyjazd na spotkanie młodzieży na polach Lednickich. Wyruszamy z Gdańska w sobotę 1 czerwca o godz. 5.00. Wracamy w niedzielę 2 czerwca przedpołudniem. W programie oprócz pobytu na polach Lednickich, przewidziany jest również godzinny pobyt w Gnieźnie. Koszt – 70 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli 19 maja wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie powolanie.com.pl. Więcej informacji w zakrystii lub klasztorze.

 

 1. Jest także organizowany wyjazd na Lednicę z Ostródy. Wyjazd 1 czerwca o godz. 4.00, powrót w niedzielę ok. 6.00. Koszt – 70 zł. Zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne w sobotę, 25 maja o godz. 19.00 w domu katechetycznym parafii NP NMP. Wymagana jest zgoda rodziców osoby niepełnoletniej.

 

 1. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek w Lubajnach o godz. 20.00.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta:

– we wtorek, 14 maja – św. Macieja Apostoła

– we czwartek, 16 maja – św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej

 

 1. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Jobs, lat 65 z ul. Jaracza. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019 r.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Remigiusza, alumna naszego WSD w Łodzi-Łagiewnikach. Życzymy mu dobrego pobytu w Ostródzie.
 2. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 

 1. W najbliższy wtorek, 7 maja J.E. Ks. Abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

 

 1. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 maja. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Sprzątanie kościoła przez rodziców dzieci w czwartek o godz. 19.00.

 

 1. Rocznica I-Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 19 maja o godz. 11.30.

 

 1. Uroczystość I-Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się 10 maja o 11.30.

 

 1. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

 

 1. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30

 

 1. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na inwestycje w parafii. Dziękujemy także za ofiary przekazywane na konto budowlane.

 

 1. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego
– 28 kwietnia 2019 r.

 1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

 

 1. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

 

 1. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

 

 1. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. wieczornej. W poniedziałek egzamin diecezjalny o godz. 19.00.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na Caritas.

 

 1. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

 

 1. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia odbywają się uroczystości odpustowe w Tyrowie. Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta.

 

 1. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. przed każdą Mszą św. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna z racji uroczystości będzie nieczynna. Interesantów zapraszamy we wtorek, 30 kwietnia.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przenosimy na następny piątek, 10 maja.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe w I-sobotę o 9.45 a po nim Msza św.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Modlitwy codzienne”.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje w parafii.

 

 1. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

 

 1. Po wydarzeniu Liturgii Wigilii Paschalnej, w czasie której, w nocy dokonała się tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa radujemy się dzisiaj z prawdy, że Jezus żyje! On prawdziwie zmartwychwstał! Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w Liturgii Triduum Paschalnego, a zwłaszcza tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej przygotowania, że tak pięknie przebiegły te święte dni Triduum Paschalnego. Dziękuję ojcom i braciom. Szczególne podziękowania kieruję do Liturgicznej Służby Ołtarza – do Ministrantów Mężów, Lektorów, Ministrantów oraz do chóru przygotowanemu przez naszą panią Karolinę – Bóg zapłać! Dziękuję za przygotowanie dekoracji kwiatowych, wszystkim zaangażowanym w sprzątanie kościoła, panu Mariuszowi za przygotowanie Grobu Pańskiego, parafianom za przygotowanie Ciemnicy i świątecznej dekoracji ołtarza i chrzcielnicy – Bóg zapłać! Wszystkim ofiarodawcom na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli nam różne smakowite dary na świąteczny stół. Niech błogosławieństwo Jezusa Zmartwychwstałego będzie dla Was najlepszą nagrodą. Dziś Msze Święte o godz. 6.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. brat Wojciech z naszego WSD w Łodzi-Łagiewnikach rozprowadza seminaryjne pismo „Nasze Życie”, z którego dochód przeznaczony jest na utrzymanie seminarium.2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny, a zatem: o 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na KUL.

 

 1. Przyszła niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy codziennie o godz. 15.00 razem z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia, przeznaczona jest na Caritas.

 

 1. W najbliższy piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę, 27 kwietnia, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy w tym tygodniu wspólnocie FZŚ.

 

 1. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy wieczornej.

 

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Jubilatom z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy zdrowia, Bożych łask i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień!

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 14.04.2019 r.

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Wojciecha z franciszkańskiego WSD w Łodzi-Łagiewnikach:. Życzymy mu dobrego pobytu w Ostródzie. W przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać seminaryjne pismo: „Nasze Życie”.
 2. Panie ze wspólnot parafialnych rozprowadzają przed kościołem palemki.
 3. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje ołtarza i Grobu Pańskiego na Triduum Paschalne.

 

 1. Dzisiaj o godz.13.00 i 15.00odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w sali kameralnej amfiteatru.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali.

 

 1. W wtorek, 16 kwietnia po Mszy porannej rozpoczniemy gruntowne sprzątanie naszego kościoła. Do pomocy zapraszamy także mężczyzn. Druga część porządków po Mszy św. wieczornej. Bardzo serdecznie zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej oraz wszystkich Parafian (bez względu na przynależność do grup) o pomoc w jego posprzątaniu! Ponadto, prosimy o taką pomoc w Wielką Sobotę po Nieszporach, a więc ok. godz. 16.30.

 

 1. W Wielki Czwartek o godz. 16.30 odbędzie się próba asysty liturgicznej. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Osoby pracujące, nie mogące skorzystać ze spowiedzi w ciągu dnia zachęcamy do skorzystania z tzw. Nocy Konfesjonałów. Zapraszamy w Wielką Środę od 21.00 do 24.00. Będzie okazja do spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czasie Triduum będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Będziemy spowiadać w Wielki Czwartek i Piątek od godz. 16.00 do 17.30, a w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 12.00. Prosimy o nie odkładanie jej na ostatnią chwilę! Uwaga – nie będziemy spowiadać w święta!

 

 1. W naszej Świątyni podczas Triduum Paschalnego zapraszamy na modlitwę całego Kościoła – na Liturgię Godzin(modlitwę brewiarzową). Jutrznia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00. Godzina Czytań i Modlitwa w ciągu dnia o godz. 12.00. W Wielką Sobotę Nieszpory o godz. 16.00. Po Nieszporach zamknięcie kościoła do godz. 21.00. W tym czasie nastąpi sprzątanie i przygotowanie wystroju.

 

 1. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną, które procesyjnie złożymy przed ołtarzem.

 

 1. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00.
 2. W naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku, o godz. 15.00 odmawiać będziemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w Drugą Niedzielę Wielkanocną.
 3. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Błogosławieństwo pokarmów co kwadrans od 9.00 do 13.00. W Morlinach błogosławieństwo pokarmów o 10.00.
 4. W sobotni wieczór o godz. 21.00 rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Przynosimy ze sobą świece.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o 6.00. Prosimy o mobilizację asysty procesyjnej: osoby niosące sztandary, feretrony, baldachim. Po procesji Msza św. sprawowana w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru, fundatorów kwiatów i dekoracji Bożego Grobu. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.

 

Życzymy wszystkim błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia!

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019 r.

 

 1. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w kościele. W ostatnim tygodniu przywieziono kolejne sedille jako element wystroju prezbiterium kościoła.

 

 1. Dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia:

– będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu

– spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. o godz. 11.30

– Msza św. wspólnoty Wiara i Światło o godz. 15.30.

– kandydatów do bierzmowania po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Zachęcamy, aby spowiedzi wielkopostnej nie odkładać na ostatni moment. W Wielką Środę zapraszamy na Noc Konfesjonałów w godz. 21.00-24.00. Będzie to okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek, 12 kwietnia zapraszamy na drogę krzyżową ulicami miasta z kościoła Niep. Pocz. NMP do kościoła św. Dominika Savio. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy naszych parafian o poniesienie krzyża od stacji 13 do 14. Na procesję należy zabrać ze sobą świece lub znicze.

 

 1. Zapraszamy do obejrzenia ostródzkiego Misterium Męki Pańskiej w sobotę, 13 kwietnia o godz. 17.00 i 19.00 oraz w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 13.00 i 15.00 w Sali kameralnej Amfiteatru.

 

 1. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Można będzie się w nie zaopatrzyć w przyszłą niedzielę przy wejściu do kościoła. Dochód z ich sprzedaży zasili fundusz inwestycyjny kościoła.

 

 1. W najbliższy wtorek, 9 kwietnia kancelaria parafialna będzie nieczynna ze względu na spowiedź podczas rekolekcji w par. NP. NMP. Interesantów zapraszamy w piątek, 12 kwietnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019 r.

 

 1. W tym tygodniu nasza wspólnota klasztorna przeżywać będzie wizytację prowincjalską. Dokonuje się ona w każdym klasztorze raz na 4 lata. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. z udziałem N.O. Prowincjała Jana Maciejowskiego oraz wizytujących ojców z zarządu Prowincji w piątek, 5 kwietnia o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie o. Prowincjała z Radą Parafialną i wszystkimi wspólnotami działającymi przy naszej parafii o godz. 19.00 w auli klasztornej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu spotkania.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy duchowej. W I-czwartek nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 a po nim Msza św. o powołania i za powołanych. W I-piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi od 7.45 i od 17.15. W I-sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45 a po nim Msza św.

 

 1. Katyński Marsz Pamięci w piątek, 5 kwietnia o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Zapraszamy na niedzielne gorzkie żale o godz. 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 17.00 i 17.30.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej 13 i 14 kwietnia w amfiteatrze. Szczegóły na plakacie i ulotkach wyłożonych przy drzwiach kościoła.

 

 1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na wykup kościołów poewangelickich.

 

 1. Ofiary złożone dzisiaj do puszek są przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III Gimnazjum zapraszymy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę, 31 marca, po Mszy wieczornej.

 

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna wyłącznie w piątek. We wtorek kancelaria parafialna nieczynna za względu na spowiedzi dekanalne w Tyrowie.

 

 1. Młodzież męską szukającą własnej drogi życia zapraszamy na „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Celem tych rekolekcji jest zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje te odbędą się przy naszym klasztorze w Lęborku w najbliższy weekend od 5 do 7 kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodzinę Ewertowskich oraz wszystkich chętnych w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 r.

 1. Wciąż zachęcamy do wsparcia dorocznej akcji na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci z Kenii i Ekwadoru „Woreczek ryżu”. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 800 zł. Pieniądze zostały przesłane do Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego. Akcję można wspierać w internecie dokonując wpłat przez platformę www.pomagam.pl/woreczekryzu lub wysyłając charytatywnego SMS-a o treści DAR na nr 72052. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych oraz członków Rady Parafialnej na spotkanie organizacyjne dotyczące liturgii Wielkiego Tygodnia oraz wizytacji prowincjalskiej.

 

 1. Zapraszamy na niedzielne gorzkie żale o godz. 17.00 i na piątkowe nabożeństwa drogi krzyżowej o 17.00 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy także na „Nocną Drogę Krzyżową”, która odbędzie się w piątek, 29 marca i będzie wiodła trasą z Ostródy do Brzydowa i z powrotem. Początek o godz. 20.00 w kościele w Kajkowie.

 

 1. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza święta w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

 

 1. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można będzie uroczyście złożyć w poniedziałek, 25 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.00. Można zaopatrzyć się w bezpłatne materiały o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przy wyjściu z kościoła

 

 1. W najbliższą środę, 27 marca, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.
 2. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Przez cały Wielki Post ofiary na ten cel można składać do skarbony w kruchcie w głównym wejściu do kościoła. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. rezurekcyjna.
 3. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na wykup kościołów poewangelickich.
 4. Wszystkim za jakąkolwiek bezinteresowną pomoc i wykonaną pracę dla parafii i klasztoru – wspólnocie Żywego Różańca za sprzątanie kościoła, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy misje i misjonarzy. Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni organizuje akcję „Woreczek ryżu” jako pomoc dzieciom w Kenii i Ekwadorze, gdzie posługują nasi misjonarze. Akcja ma trzy wymiary: postu – w wybranym dniu WORECZEK RYŻU staje się dla nas, jeżeli to możliwe, jedynym posiłkiem; jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę dla potrzebujących; modlitwy – wspominamy w modlitwie ubogich, głodnych i cierpiących.

 

 1. Dzisiaj spotkanie modlitewne Grupy Rodzin „W drodze” o godz. 15.00. „Gorzkie Żale” o godz. 17.00.

 

 1. Dzisiaj, po Mszy św. Wieczornej wystąpi Zamkowy Chór Kameralny z repertuarem pieśni pasyjnych.

 

 1. Przez cały czas Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbonki przy wyjściu z kościoła. Tam też znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

 

 1. Duszpasterz Pielgrzymek Zagranicznych Archidiecezji Warmińskiej zaprasza do udziału w różnych pielgrzymkach. Bliższe informacje na plakacie.
 2. Franciszkanie z Miłakowa organizują pielgrzymkę do Medjugorie i innych miejsc świętych na Bałkanach. Szczegóły na plakatach.

 

 1. We wtorek, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W modlitwie pamiętajmy o Księdzu Arcybiskupie Józefie Górzyńskim.

 

 1. Ze względu na spotkanie dekanalne księży kancelaria parafialna w najbliższy piątek, 22 marca będzie nieczynna. Interesantów zapraszamy we wtorek, 19 marca. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (668 419 885).

 

 1. W piątek, 22 marca zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza oraz wszystkich parafian na drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, ok. 18.30. Tego dnia nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej o 17.00 i o 17.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 24 marca o godz. 19.00 zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych oraz członków Rady Parafialnej na spotkanie organizacyjne dotyczące liturgii Wielkiego Tygodnia oraz wizytacji prowincjalskiej.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Stanisław Kreft, franciszkanin z Gdyni. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 8.00 i 18.00. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi. Przybędą spowiednicy z innych parafii. Dzieci z klas 0-III mają swoje spotkanie w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00. Uczniowie z klas IV-VIII o godz. 11.00. Zakończenie dla Szkoły Podstawowej nr 6 Mszą św. we środę o godz. 10.00. Prosimy o modlitwę w intencji parafii.

 

 1. Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I-Komunii o godz. 11.30. Po Mszy wieczornej spotkanie z rekolekcjonistą dla klas VII, VIII i III gimnazjum.

 

 1. Zapraszamy na niedzielne Gorzkie Żale o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży.

 

 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się w całej Polsce zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Nasza parafia włączy się we franciszkańskie dzieło pomocy misjom „Woreczek ryżu” dla dzieci w Kenii i Ekwadorze.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 17 marca, po Mszy św. Wieczornej wystąpi Zamkowy Chór Kameralny, działający przy Centrum Kultury w Ostródzie, pod dyrekcją p. Andrzeja Kowalskiego z repertuarem pieśni pasyjnych.

 

 1. W dniach 5-6 kwietnia odbędzie się wizytacja prowincjalska naszego klasztoru i parafii. W związku z tym prosimy o uzupełnienie ksiąg wszystkich wspólnot parafialnych.

 

 1. Wszystkim za jakąkolwiek bezinteresowną pomoc i wykonaną pracę dla parafii i klasztoru, zaangażowanym w sprzątanie kościoła, za ofiary na tacę na inwestycje składamy z serca – serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele. Spotkanie Rady Parafialnej ds. Ekonomicznych w poniedziałek, 4 marca, o godz. 19.30.

 

 1. Msza św. dla wspólnoty Wiara i Światło dzisiaj o godz. 15.30.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W poniedziałek, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza. Jest to święto patronalne o. Kazimierza. W intencji Solenizanta modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się już za tydzień, od I Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 10 marca. Poprowadzi je o. Stanisław Kreft, franciszkanin z Gdyni. Nauki rekolekcyjne w niedzielę oraz od poniedziałku do środy o 8.00 i 18.00.

 

 1. W czwartek, 7 marca – I-czwartek miesiąca. Z tej racji nabożeństwo Powołaniowe o godz. 17.30 a po nim Msza św. o powołania i za powołanych.

 

 1. O posługę sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 

 1. W najbliższy weekend zapraszamy na rekolekcje o Walce duchowej. Rekolekcje zaczynają się w piątek o 19.00, a kończą w niedzielę o 13.00. Rekolekcje prowadzi o. Mateusz. Szczegóły i zapisy na stronie www.dobrerekolekcje.pl.

 

 1. Kronika żałobna:

W tym tygodniu zmarł:
Śp. Kazimierz Bielawski, lat 87 z ul. Smosarskiej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela zwykła – 24 lutego 2019 r.

 1. W najbliższą środę, 27 lutego, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W piątek, 1 marca ulicami Ostródy przejdzie IV Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie uczestnicy Marszu zgromadzą się przy Pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy Marszu przejdą ulicami Ostródy do zamku, gdzie odbędzie się część artystyczna.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I-piątek i I-sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a po nim Msza św.

 

 1. Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA„ serdecznie zaprasza członków i sympatyków na mszę świętą która wyjątkowo będzie w kościele Św. Jana Bosko na Wałdowie w sobotę, 2 marca o godz. 11.30. Będzie to nawiedzenie figury Świętego Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Po Mszy spotkanie w oratorium przy kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 3 marca, spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w kościele.

 

 1. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie, w I Niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca.

 

 1. Kronika żałobna:
  W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Barbara Kowalik, lat 65 z ul. Jaracza

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 10.02.2019 r.

 1. Bóg zapłać wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej oraz wszystkim pomagającym w posprzątaniu kościoła.

 

 1. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 18.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 

 1. W czwartek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 17 lutego, po Mszy św. wieczornej.

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy obfitości Bożych łask. Pozdrawiamy i otaczamy naszą modlitwą wszystkich Chorych życząc opieki Matki Bożej oraz wszelkiej ludzkiej życzliwości.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

 

 1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. W poniedziałek, po Mszy św. porannej nastąpi demontaż choinek, dlatego zwracamy się z prośbą do mężczyzn o pomoc w przeprowadzeniu tejże akcji. W związku z tym nastąpi także sprzątanie kościoła. O pomoc prosimy wszystkich chętnych oraz wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

 

 1. We wtorek podczas Mszy św. porannej błogosławieństwo chleba ku czci św. Agaty.

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek miesiąca. O 17.30 nabożeństwo powołaniowe a po nim Msza św. o powołania i za powołanych.

 

 1. Przypominamy o trwającej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz pomocy misjom w Afryce. Sprzęt można znosić jeszcze jutro przez cały dzień i pozostawić za dzwonnicą.

 

 1. Zachęcamy do udziału w następujących pielgrzymkach:

– do Lwowa (4 – 7 kwietnia) – koszt 530 zł

– do Wilna (19 – 21kwietnia) – koszt 150 zł i 70 Euro

Kontakt: Grzegorz Wróbel 504 196 525

– do Ziemi Świętej (22 – 29 czerwca) – koszt ok. 3500 zł

Kontakt: s. Aleksandra 502 849 886

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się m.in.:

– foldery parafialne

– ulotki informacyjne o rekolekcjach franciszkańskich w Ostródzie i w Gdańsku

– foldery powołaniowe

– ulotki informacyjne o drzwiach otwartych w szkołach salezjańskich w Ostródzie

 

 1. Kronika żałobna:

Miłosierdziu Bożemu polecamy: śp. Zygmunta Zawilskiego, lat 71 z ul. Ordonówny

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

 

 1. Nabożeństwo gietrzwałdzkie dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00. Dzisiaj także Msza św. wspólnoty „Wiara i Światło” o godz. 14.00.

 

 1. Msze św. wieczorne do końca stycznia odprawiamy o godz. 16.00. Od piątku o godz. 18.00.

 

 1. Kancelaria parafialna we wtorki i piątki wznawia przyjmowanie interesantów w godz. 16.00 – 17.15.

 

 1. W I-piątek lutego odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00.

 

 1. W I-sobotę lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45. O 18.00 jubileusz profesji zakonnej we FZŚ. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

 

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

 1. W najbliższych dniach pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach.

 

 1. W piątek, 25 stycznia obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.

 

 1. Ponownie zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na terenie wyznaczonym przy naszym kościele do dnia 4 lutego. Dochód z akcji wspomoże zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Do naszych domów przybywają kapłani – nasi duszpasterze. Uczyńmy wszystko, aby odwiedziny te były radosnym świętem naszych rodzin. W najbliższych dniach odwiedzimy:

 

– 21 stycznia (poniedziałek) – ul. Jaracza 5 – 11A

– 22 stycznia (wtorek) – ul. Jaracza 17 do końca

– 23 stycznia (środa) – Morliny
– 24 stycznia (czwartek) – ul. Jaracza 26A

– 25 stycznia (piątek) – uzupełnienia kolędy

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od 15.00 do 15.30. Uzupełnienia kolędy można zgłaszać do zakrystii albo dzwoniąc do klasztoru lub proboszcza.

 

 1. Kronika żałobna: Miłosierdziu Bożemu polecamy:
  śp. o. Bolesława Mikę, dzisiaj przypada 1. rocz. śmierci

– zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 styczna 2019 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy także wspólnocie Żywego Różańca za sprzątanie kościoła. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę Ewertowskich.

 

 1. Stowarzyszenie „…By Świat usłyszał” zaprasza na bożonarodzeniowy wieczór uwielbienia „Ostródzka Łódź Ratunkowa” i wspólne śpiewanie kolęd w naszym kościele dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18. Wydarzenie to wpisuje się w program przygotowań do bierzmowania uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Słowa Bożego w czwartek, 17 stycznia o godz. 17.00 w naszym kościele. Odbędzie się ono w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

 1. Zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy” od 18 do 20 stycznia w Kołobrzegu. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Ostródzie serdecznie zaprasza na XV Koncert Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Dzieciątku”, który odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia od godziny 15.30, w kościele NP NMP w Ostródzie.

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

– w poniedziałek, 14 stycznia – ul. Jaracza 16A i 14C

– we wtorek, 15 stycznia – ul. Jaracza 14B i ul. 11 listopada

– we środę, 16 stycznia – ul. Jaracza 14 A, ul. Witkacego, ul. Św. Maksymiliana

– w czwartek, 17 stycznia – Nabożeństwo Ekumeniczne godz. 17.00

– w piątek, 18 stycznia – ul. Jaracza 2-10, ul. Ordonówny, ul. Modrzejewskiej, ul. Ćwiklińskiej

– w sobotę, 19 stycznia – ul. Jaracza 12 – 44b

 

 1. Ze względu na kolędę nie będzie dyżuru kapłana w konfesjonale w środę od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

 

 1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Taca przeznaczona na potrzeby misyjne.

 

 1. Orszak Trzech Króli przejdzie dzisiaj ulicami Ostródy. Zbiórka o godz. 13.15 na ul. Piastowskiej, przy kościele św. Hiacynty i Franciszka. Na trasie zostaną przedstawione dwie sceny jasełkowe. Po dojściu – ok. godz. 14.30 scena: Pokłon Trzech Króli i Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie – po Mszy św. gorąca grochówka dla wszystkich uczestników Orszaku.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 opłatek dla członków wszystkich wspólnot parafialnych oraz ministrantów mężów w salce parafialnej.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. We wtorek, 8 stycznia mija 125. rocznica urodzin św. Maksymiliana, patrona naszej franciszkańskiej Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej racji tego dnia zostaną odprawione Msze wotywne ku czci św. Maksymiliana o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Stowarzyszenie „…By Świat usłyszał” zaprasza na bożonarodzeniowy wieczór uwielbienia „Ostródzka Łódź Ratunkowa” i wspólne śpiewanie kolęd, które odbędą się w naszym kościele w niedzielę 13 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 18. Na to spotkanie zapraszam zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum. Zwracamy się ze szczególną prośbą do rodziców, aby zachęcili swoją nastoletnią młodzież do uczestnictwa.

Kontynuujemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

w poniedziałek, 7 stycznia – ul. Osiedle Młodych 1 i 4

– we wtorek, 8 stycznia – ul. Osiedle Młodych 3 i 6

– we środę, 9 stycznia – ul. Jaracza 21A i 21B

– we czwartek, 10 stycznia – ul. Jaracza 24 i 16B

– w piątek, 11 stycznia – ul. Jaracza 13
– w sobotę, 12 stycznia – ul. Jaracza 6A

 

 1. Ze względu na kolędę nie będzie dyżuru kapłana w konfesjonale w środę od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00. Msze św. wieczorne w dni powszednie od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 16.00!

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
– 30 grudnia 2018 r.

 

 1. Jutro kończymy Rok Pański 2018. Dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo i obecność wśród nas. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za zmarłych parafian w mijającym roku. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

 1. We wtorek, 1 stycznia w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, w którym powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny.

 

 1. W czwartek, 3 stycznia, I-czwartek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 15.30, następnie Msza św. o powołania i za powołanych. Po Mszy św. wspólnota III Zakonu zaprasza pozostałe wspólnoty i wszystkich chętnych na wspólne nabożeństwo i kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa.

 

 1. W piątek, 4 stycznia, I-piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi rano oraz od godz. 15.30 do 16.00. W czasie Mszy św. z racji kolędy nie spowiadamy.

 

 1. I-sobotę, 5 stycznia nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a o 10.30 dodatkowa Msza św.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Taca przeznaczona na potrzeby misyjne.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Ostródy w niedzielę, 6 stycznia. Zbiórka o godz. 13.15 na ul. Piastowskiej, przy kościele św. Hiacynty i Franciszka. Na trasie zostaną przedstawione dwie sceny jasełkowe. Po dojściu – ok. godz. 14.30 scena: Pokłon Trzech Króli i Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie – po Mszy św. gorąca grochówka dla wszystkich uczestników Orszaku.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Orszaku w przebraniu nawiązującym do postaci biblijnych – wszyscy mogą być przebrani za kolędników, anioły, pasterzy, królów. Organizatorzy dysponują też pewną ilością bezpłatnych koron z kartonu, które będą rozdane w czasie zbiórki.

 

 1. W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16.00 opłatek dla członków wszystkich wspólnot parafialnych oraz ministrantów mężów w salce parafialnej.

 

 1. W niedzielę, 6 stycznia po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Nie rozmawiajmy podczas kolędy o polityce, nie stawiajmy na kolędowym stole alkoholu. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W najbliższym czasie odwiedzimy:

– we środę, 2 stycznia – tzw. Szafranki stare, ul. Smosarskiej, ul. Franciszkańska, ul. Wiosenna, ul. Jesienna, ul. Zimowa, ul. Solskiego, ul. Morelowa, ul. Wiśniowa

– we czwartek, 3 stycznia – u. Brzoskwiniowa 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8.

– w piątek, 4 stycznia – ul. Brzoskwiniowa 9, ul. Os. Młodych 2

– w sobotę, 5 stycznia – ul. Os. Młodych 5

 

 1. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 16.00. Nie będzie środowej adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie także dyżuru kapłana w konfesjonale od godz. 16.30 do 17.30. Spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorki i piątki od godz. 15.00 do 15.30. Można też umawiać się telefonicznie. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, zaś w sobotę o 14.00.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

 1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Już jutro jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Okazja do spowiedzi jutro podczas Mszy św. o godz. 8.00 a następnie od 9.00 do 12.00. Podczas świąt nie spowiadamy. Przypominamy, że z racji Wigilii jutro nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Marcina Owczarka, kleryka III roku WSD OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Br. Adam w dniu dzisiejszym będzie rozprowadzał seminaryjne pismo „Nasze Życie”.

 

 1. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

 

 1. Zapraszamy na Wieczorną Mszę Wigilijną w poniedziałek, 24 grudnia o godz. 22.00 oraz na Pasterkę, czyli Mszę Świętą sprawowaną o północy. Będzie ona sprawowana za parafian, w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, parafii i klasztoru oraz osób sprzątających i przygotowujących świąteczny wystrój kościoła. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

 

 1. 26 grudnia, święto św. Szczepana. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy. Tego dnia nie będzie adoracji.
 1. 27 grudnia, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie.

 

 1. 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków, męczenników.

 

 1. Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem na Warmii i Mazurach” w piątek 11 stycznia na hali Expo Mazury. Szczegóły na plakacie. Bilety można zamówić w zakrystii.

 

 1. O poświąteczne sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę FZŚ

 

 1. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarła:

Śp. Daniela Witkowska, lat 78 z ul. 11 listopada

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III  NIEDZIELA ADWENTU – 16 grudnia 2017 r.

 1. Dobiegamy połowy Adwentu. Dzisiaj poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W dobrym zagospodarowaniu tego czasu pomoże nam o. Piotr Stroceń, proboszcz parafii w Miednikach na Litwie, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

 1. Rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku, 18 grudnia. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. W czasie Mszy św. okazja do spowiedzi rekolekcyjnej. Przybędą do nas spowiednicy z sąsiednich parafii. Już dziś polecamy sprawę rekolekcji, naszej parafii, rekolekcjonisty i spowiedników modlitwie parafian.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się jasełka, przygotowane przez dzieci ze SP6 a następnie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św.

 

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. wspólnoty Wiara i Światło, a następnie spotkanie opłatkowe.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w sianko, przygotowane przez ministrantów, którzy rozprowadzają je, za dobrowolną ofiarę na fundusz ministrancki.

 

 1. Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za sprzątanie kościoła, wspólnocie FZŚ za przygotowanie śniadań dla dzieci po Mszy roratniej, rozprowadzającym świece i opłatki dziękujemy za czynioną posługę, wszystkim za wszelką życzliwość i składane ofiary na rzecz kościoła. Dziękujemy także za przyniesione dary dla Polskich dzieci na Litwie.

 

 1. W sobotę po Mszy porannej i po różańcu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym oraz wszystkich chętnych o sprzątanie kościoła.
 2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od wieczornej Mszy Wigilijnej o godz. 22.00, na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci. Następnie uroczysta Pasterka, czyli Msza Święta sprawowana tradycyjnie o północy z poniedziałku, 24 grudnia, na wtorek, 25 grudnia. Podczas Pasterki w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji parafian, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, parafii i klasztoru oraz osób sprzątających i przygotowujących świąteczny wystrój kościoła. Ze względu na Pasterkę 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Betlejemskie Światło Pokoju przekazane będzie mieszkańcom Ostródy we środę, 19 grudnia roku podczas uroczystej Mszy św., która odbędzie się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie swoich lampionów.
 2. Stowarzyszenie „…By Świat usłyszał” zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Dasz wiarę?”. Będzie to spotkanie z Kornelem Andrzejewskim, który zaprezentuje temat „Maryja w tajemnicy Bożego Narodzenia – dawniej i dziś”. Spotkanie odbędzie się w salce przy kościele św Marcina w najbliższy czwartek 20 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 18.
 3. Zachęcamy do udziału w koncercie „Betlejem na Warmii i Mazurach” w piątek 11 stycznia o godz. 19.00 na hali Expo Mazury. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata. Bilety, w zależności od sektora kosztują: 50 zł/60 zł/80 zł. Dwupłytowy album z koncertu kosztuje 40 zł. Cegiełki są w kwocie 20 zł i 50 zł. Zainteresowanie biletem lub płytą proszę wyrazić w zakrystii wpłacając odpowiednią kwotę. Dochód z trasy koncertowej BETLEJEM w POLSCE jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarł:

Śp. Jan Hatowski, lat 71 z ul. Jaracza

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA ADWENTU –  9 grudnia 2018 r.

 

 1. Specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas na nasze wigilijne stoły w ramach akcji: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki.

 

 1. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po roratach śniadanka. Dziękujemy parafianom za znoszone ciasta na ten cel. Podczas Adwentu nie ma Mszy św. o 8.00!

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Piotr Stroceń, delegat o. Prowincjała na Litwę, proboszcz parafii w Miednikach. Do ustawionego kosza można wkładać słodycze i zabawki dla polskich dzieci w litewskiej parafii Miedniki.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 11.30 dobędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św., błogosławieństwo medalików dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu lampionów a po Mszy św. jasełka w wykonaniu uczniów z SP6.

 

 1. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 14.00 dla wspólnoty Wiara i Światło, a po niej spotkanie świąteczne.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum.

 

 1. Zachęcamy do udziału w koncercie „Betlejem na Warmii i Mazurach” w piątek 11 stycznia. Jest to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Wydarzy się w 14 największych miastach w Polsce, a w tym w Ostródzie. Każdy kto kupi bilet na koncert, zakupi płytę lub złoży darowiznę poprzez cegiełkę zostanie „Ambasadorem Miłosierdzia”. Dochód z tego wydarzenia zasili budowę HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Bilety, w zależności od sektora kosztują: 50 zł/60 zł/80 zł. Dwupłytowy album z koncertu kosztuje 40 zł. Cegiełki są w kwocie 20 zł i 50 zł. Zainteresowanie biletem lub płytą proszę wyrazić w zakrystii lub kancelarii parafialnej wpłacając odpowiednią kwotę.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Przynośmy ze sobą lampiony i świece. Już dziś zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się 16 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu. Poprowadzi je o. Piotr Stroceń, proboszcz parafii w Miednikach na Litwie.

 

 1. Dziękujemy za trud wykonania dekoracji adwentowych oraz rozniesienia opłatków, z których dochód przeznaczony będzie na inwestycje w kościele.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Ostródzie i Ojcowie Franciszkanie zapraszają na II Rodzinne Warsztaty Ozdób Świątecznych w sobotę – 8 grudnia w godzinach od 10 do 14. Prosimy zabrać ze sobą nożyczki i pędzle. Pozostałe materiały będą zapewnione na warsztatach!

 

 1. Adwent sprzyja otwarciu się na potrzeby drugiego człowieka. Tym razem chcemy wesprzeć polskie rodziny mieszkające na Litwie na terenie franciszkańskiej parafii Miedniki, pod Wilnem. Pomóc chcemy zwłaszcza dzieciom. W związku z tym do ustawionego kosza można będzie składać przybory szkolne, słodycze, zabawki.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas na nasze wigilijne stoły w ramach akcji: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy duchowej: w czwartek, 6 grudnia, z racji I-czwartku, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 i Msza św. o świętość życia powołanych. W I-piątek okazja do spowiedzi. Tego dnia modlić się będziemy w intencji J.E. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego w 5. Rocznicę święceń biskupich. O. Kazimierz swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w I-czwartek.

 

 1. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 6.30 i 11.30.
  8 grudnia 1947 r. we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Odpowiadając na prośbę Maryi zapraszamy na specjalne nabożeństwo w sobotę, 8 grudnia o bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, będziemy obchodzili XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlili za wiernych tworzących Kościół katolicki na Wschodzie. Tego dnia zostanie przeprowadzona także zbiórka do puszek.

 

 1. Spotkanie z poezją patriotyczną w wykonaniu młodzieży i dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia, o godz. 17.00 w Sali sportowej Szkoły Salezjańskiej.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum w przyszłą niedzielę, 9 grudnia, po Mszy św. wieczornej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy naszym ministrantom za podjęty trud służby przy ołtarzu. Zachęcamy także dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się do grona ministrantów.

 

 1. Dzisiaj o godz. 10.00 nastąpi błogosławieństwo opłatków, które zwyczajem lat ubiegłych upoważnieni przedstawiciele parafii rozniosą po domach.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum.

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Już dziś zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Od przyszłej niedzieli będą też rozprowadzane świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W czasie adwentu chcemy podjąć dzieło pomocy Polakom zamieszkałym na Litwie na terenie naszej parafii franciszkańskiej w Miednikach.

 

 1. We wtorek, 27 listopada, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie.

 

 1. We czwartek, 29 listopada, święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Tego dnia rozpocznie się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwy nowennowe odmawiać będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej.

 

 1. Sobota, 1 grudnia, to I-sobota miesiąca. W związku z tym nabożeństwo różańcowe o 9.45 a o 10.30 Msza św. Także tego dnia odbędzie się Prowincjalny Zjazd Służby Liturgicznej Ołtarza w Gdyni.

 

 1. Siostry Terezjanki organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 22-29 czerwca 2019 r. Koszt wyjazdu ok. 3.500 zł. Zapisy tel. 502 – 849 – 886.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca. Panu Antoniemu Krygielskiemu dziękujemy za usunięcie pajęczyn z górnych partii świątyni.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Kronika żałobna:

W ubiegłym tygodniu zmarł: śp. Zygmunt Bukowski, lat 73 z ul. Os. Młodych

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.

 1. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. dzisiaj o godz. 11.30.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.00.

 

 1. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin.

 

 1. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie we współpracy z Policją organizuje spotkanie z podkomisarzem Januszem Karczewskim, który zapozna słuchaczy z metodami działania współczesnych przestępców i oszustów oraz poinformuje jak się przez dnimi skutecznie bronić. Spotkanie odbędzie się w Czytelni w Ostródzkim Zamku w czwartek, 15 listopada. O godz. 10.00.

 

 1. W piątek, 16 listopada, w naszej diecezji obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia.

 

 1. W sobotę, 17 listopada, w liturgii obchodzimy święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ. W tym dniu przypada uroczystość patronalna Arcybiskupa Seniora dra Edmunda Piszcza. Msza św. w intencji Solenizanta o godzinie 12.00 w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy państwa Ewertowskich.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, będą zbierane ofiary do puszek na rzecz sióstr klarysek.

 

 1. Kronika żałobna
  W ubiegłym tygodniu zmarła:

Śp. Danuta Lenarcik, lat 83 z Samborowa

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła – 4 listopada 2018 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie parafii. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, codziennie o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00 przez cały listopad jest sprawowana za zmarłych poleconych w wypominkach.

 

 1. Jutro rozpocznie się w Koszalinie Nadzwyczajna Kapituła Prowincjalna. Polecamy modlitwie parafian to nasze zakonne spotkanie.

 

 1. W piątek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

 1. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize w Madrycie. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia rano, powrót 3 stycznia wieczorem. Koszt – 620 zł + 55 euro. W drodze przewidziany jest kilkugodzinny postój w Paryżu i w Brukseli. Zapisy do 20 listopada. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.plw zakładce Zaproszenia.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę, 11 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III Gimnazjum.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła – 28 października 2018 r.

 1. Spotkanie dla rodziców ministrantów dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III Gimnazjum rozpocznie się dzisiaj modlitwą różańcową o godz. 17.30.

 

 1. Spotkanie popielgrzymkowe grupy Sasinia Ostróda rozpocznie się w środę, 31 października o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Po Mszy św. czuwanie modlitewne ze świętymi w ramach wigilii uroczystości Wszystkich Świętych.
 1. W czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Msze św. na ostródzkich cmentarzach: w Kajkowie o godz. 12.00, a na cmentarzu przy ul. Spokojnej – o godz. 14.00. Zwracamy się z apelem do mężczyzn naszej parafii o pomoc w zbieraniu tacy na cmentarzu przy ul. Spokojnej. Zebrane ofiary przeznaczymy na pokrycie rocznych zobowiązań naszej parafii wobec Seminarium. 1 listopada to także I-czwartek miesiąca. Msza o powołania o godz. 10.00.

 

 1. W tych listopadowych dniach pamiętamy o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. Nabożeństwa wypominkowe począwszy od 3 listopada, o godz. 17.30. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach przez cały listopad o godz. 18.00.

 

 1. W I – piątek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja żałobna z modlitwami za zmarłych. Tego dnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a po nim Msza św.
 2. Msza św. wspólnoty Wiara i Światło w niedzielę, 4 listopada o godz. 15.30. Po Mszy św. wspólne wyjście na cmentarz.
 3. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę FZŚ.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę, 4 listopada będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Kronika żałobna

W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Łucja Brzozowska, mama o. Kazimierza

śp. Elżbieta Baranowska, lat 79 z ul. Jaracza

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

 

 

 1. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele powszechnym Tydzień Misyjny. Tacę chcemy przeznaczyć na potrzeby misji. Nabożeństwa różańcowe w intencji misji i misjonarzy codziennie o godz. 17.30. Dzieci swoje nabożeństwo będą mieć w poniedziałek.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II. To także dzień, w którym modlimy się za kleryków olsztyńskiego seminarium, a oni w intencji naszej parafii.

 

 1. Od 3 października trwa Warmińska Sztafeta Modlitewna, która zakończy się 28 października. Przez ten czas, każdego dnia w innej parafii naszej Archidiecezji, młodzież gromadzi się wokół krzyża lednickiego na wspólnej modlitwie w intencji synodu poświęconego młodzieży. W najbliższy piątek, 26 października taka modlitwa będzie miała miejsce w parafii Niep. Pocz. NMP. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Szczegóły na plakacie. Do udziału w spotkaniu zachęcamy kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 28 października, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjum. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30.

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informacjęo dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę św. wspólnotową za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

 

 1. Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym dziękujemy za sprzątanie kościoła.

 

 1. Kronika żałobna

W ostatnim czasie zmarli:

– Ewa Matusiak, lat 61 z ul. Jaracza

– Irena Białas, lat 67 z ul. Os. Młodych

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Są one przeznaczone na cele budowlane. Ofiary złożone dzisiaj do puszek przeznaczone są na działalność diecezjalnej Caritas.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14 października, odbędzie się przykościelna zbiórka pieniędzy z okazji XVIII Dnia Papieskiego.

 

 1. W sobotę, 13 października odbędzie się Święto Prowincji w naszej parafii w Darłowie. Tego dnia także kolejne nabożeństwo fatimskie w Lubajnach.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę św. wspólnotową za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

 

 1. Spotkanie dotyczące leczenia odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w salce. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 30 września 2018 r.

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Podczas spotkania nastąpi błogosławieństwo różańców dla dzieci.

 

 1. Po Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII i III Gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.

 

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Przypominamy także o modlitwie różańcowej w naszym kościele o godz. 7.20, 10.00 i 14.30.

 

 1. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. Wspólne świętowanie rozpoczniemy we środę,
  3 października. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Transitus, upamiętniające błogosławioną śmierć św. Ojca Franciszka. Msza św. odpustowa w intencji parafian oraz ofiarodawców i dobrodziejów będzie sprawowana we czwartek, 4 października o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył
  o. Jacek Korsak, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Olsztynie, członek zarządu naszej Prowincji. O godz. 16.30 nastąpi błogosławieństwo zwierząt na placu przed kościołem. Nabożeństwo różańcowe rozpocznie się wyjątkowo o 17.15.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W czwartek różaniec o 17.15 i Msza św. w intencji powołań i świętości życia powołanych. W I-piątek miesiąca o. Kazimierz odwiedzi swoich podopiecznych z posługą sakramentalną. O. Proboszcz chorych odwiedzi wyjątkowo we czwartek, 4 października. W sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45 a po nim Msz św.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego festynu parafialnego. Dziękujemy także za ofiary złożone przy tej okazji na cele budowlane.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje budowlane w naszej parafii. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek w celu wsparcia dzieł charytatywnych prowadzonych przez diecezjalną Caritas.

 

 1. Rekolekcje duchowe i warsztaty pisania ikon w DMK w Gdańsku w dniach 11-16 listopada. Zapisy tel. 609-573-503 oraz 58 301-57-21. Szczegóły na https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/oblicze-maryi/

 

 1. 4 października, w czwartek zapraszamy do parafii św. Jana Bosko, gdzie po Mszy Świętej o godzinie 18 odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Kasjaniukiem, katolickim dziennikarzem muzycznym i autorem książek. Spotkanie jest adresowane dla młodzieży i będzie poświęcone zagrożeniom duchowym w kulturze masowej.
 2. Informujemy o organizowanym Triduum Różańcowym w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniach 12 – 14 października br. Szczegóły na plakacie.

12. Grupa Modlitwy Ojca Pio organizuje pielgrzymkę do Świętej Lipki, Stoczka Klasztornego i Krosna koło Ornety w sobotę 6 października. Szczegóły na plakacie.

13. O sprzątanie kościoła przed uroczystościami odpustowymi prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni życzymy błogosławieństwa naszego Zakonodawcy i Patrona – św. Franciszka z Asyżu.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła – 23 września 2018 r.

 

 1. Zapraszamy do udziału w III Franciszkańskim Festynie Rodzinnym dzisiaj w godz. 14.00 do 18.00. Około godz. 16.00 wystąpi Iława Gospel Singers. Całkowity dochód z festynu przeznaczony jest na inwestycje budowlane w kościele.

 

 1. W czwartek, 27 września, kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W sobotę, 29 września, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 30 września spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie młodzieży klas VIII oraz III Gimnazjum po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

 1. Zbiórka ministrantów oraz kandydatów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu została pochowana śp. Małgorzata Zawalich, lat 54 z ul. Jaracza.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

 

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 dla wspólnoty Wiara i Światło.

 

 1. Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz ich rodziców dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Przypominamy o konieczności zapisania dzieci do I-Komunii św. Pierwsze spotkanie nastąpi w niedzielę, 30 września podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy następujące święta:

– w poniedziałek, 17 września – święto Stygmatów św. Ojca Franciszka

– we wtorek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży

– we środę, 19 września – święto św. Józefa z Kupertynu, patrona studentów

– w piątek, 21 września – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się szczególnie modlić w intencji Solenizanta o. Mateusza.

 

 1. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Ostródzie zaprasza na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego we wtorek, 18 września, w godz. 9.00 – 12.00 w kaplicy przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 24 września, w godz. 14.00 do 18.00 przeżywać będziemy III Franciszkański Festyn Rodzinny. Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast domowych oraz bigosu, które staną się jedną z atrakcji naszego Festynu. Prosimy także o wsparcie w ufundowaniu fantów na loterię. Całkowity dochód z festynu parafialnego przeznaczony jest na inwestycje budowlane w naszym kościele. Spotkanie organizacyjne dotyczące festynu w poniedziałek o godz. 19.00 w salce. Można też wtedy odebrać kapustę kiszoną do ugotowania bigosu.

 

 1. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego: śp. Marka Piórkowskiego, lat 41 z ul. Jaracza.

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni życzymy błogosławieństwa naszego Zakonodawcy i Patrona – św. Franciszka z Asyżu.

 

 13,118 wszystkich,  122 dziś